NEMAČKA

U Kelnu obavezno katedralu u centru grada,nemozes nikako da je nevidis,zatim tvornica cokolade i setanje pored rijeke.U Disseldorfu u industrijskoj zoni na ulazu u grad,magacini Esprit i levis garderobe.Cijene smjesne.Obavezno posjeti.Idi u Heidelberg,to vrijedi vidjeti a nije daleko i naravno Berlin koji moras posjetiti.To je sve sto sam ja vidjela i znam.Lijepo se provedi i uzivaj!
 
Helena-ns:
Ako je neko bio u Dieseldorfu ili Kelnu, nek mi kaze sta da obavezno obidjem, jer idem za mesec dana tamo.

Ja sam bio u Essenu, to je gradic blizu Kelna. Svi ti nemacki gradovi su jedan blizu drugog i, u principu, stizes za maksimalno pola sata metroom od jednog do drugog. Obavezno svrati u pivare ! :)

Meni je zao sto nisam bio usao u katolicku crkvu da vidim kako je unutra... Katedrala u Kelnu je poznata po svom eksterijeru, za enterijer ne znam, posto sam u Kelnu bio samo oko pola sata...

Obavezno pazi na karte za metro/autobus, kontrola ima svuda, ne prelazi na crveno svetlo itd. , uglavnom, vazi sve ono cemu su te ucili oditelji da je dobro ponasanje, a da se ovde ne primenjuje :)

Toliko.
 
Nabavio sam kartu za utakmicu sa Argentinom pa bih iskoristio priliku da je uživo pogledam.
Pošto nemam mnogo iskustva sa nabavkom avionskih karata molim nekog sa više iskustva za savet kako da dođem do što jeftinije solucije za kupovinu povratne avio karte Beograd- Dizeldorf.
 
Cao svima!
Da li bi neko bio ljubazan da mi kaze neke zanimiljivosti i upute o Leipzigu(ko je vec bio tamo), treba i ja da idem, pa cisto malo da se informisem...
Pozdrav :-D
 
boko-boko:
Cao svima!
Da li bi neko bio ljubazan da mi kaze neke zanimiljivosti i upute o Leipzigu(ko je vec bio tamo), treba i ja da idem, pa cisto malo da se informisem...
Pozdrav :-D[/QUOTE
Milijana pisi:
Dodjes tamo. Spustis ranac, das si neka 24sata oduska u kojima se divis arhitekturi, cinjenici da si u nepoznatom gradu, upoznaj muzicku istoriju grada, ako si zainteresovana udji u kucu/muzej, ajd' da ne lupim mislim da je Wagner, Mendelssohn, Bach ?! U svakom slucaju slatko iskustvo... ondaK... pih ne mogu da se setim imena, ali ima jedna od 2najbolje coffee shops koje sam ikad posetila... probaj da izguglis samo sa L. i coffee shop, ako ima neka bas hvaljena, idi i uzivaj u jutarnjim novinama
Nakon sto si popila kafu, pojela onaj lepi mesek, pauzirala uz pivo, nadji nAku internet konekciju i vidi jel' ima jos nesto sto tu zelis da vidis, ako nema ili nisi sigurna a ti otidni der na http://www.mitfahrgelegenheit.de i nadji lepo sapatnika za Berlin...mislim da je to neka 2h puta
Tamo kad dodjes pocni momentalno da uzivas i da se cudis, divis, ispustas zvuke odusevljenja....

Kad nadjes komad duse koji sam tamo ostavila da mi doneses nazad :lol:
 
Hvala za webhanumu!:-D
Naravno, trudicu se obici sve preporuceno i nepreporuceno:-), koliko stignem...
A sto se tice nocnih desavnja, izlazaka, sigurnosti u tom smislu...? Ipak razlicita su iskustva, a od nekih sam cak cula i da nije bas tako divno u tom bloku gradova! A cene, ima li puno razlike od nasih? Neki shoppingcentri za preporuciti?
 
Trebalo bi da uskoro putujem u Berlin, interesuje me postoji li neka vozna ili autobuska linija iz Beograda do Berlina? Koliko se putuje i koja je cena karte?Mozda neka jeftinija varijanta avionom?
 
Trebalo bi da uskoro putujem u Berlin, interesuje me postoji li neka vozna ili autobuska linija iz Beograda do Berlina? Koliko se putuje i koja je cena karte?Mozda neka jeftinija varijanta avionom?

Zavisi kad ideš, pogledaj www.germanwings.com povratna karta (sa presedanjem, nema direktne linije) može biti od 170€ i www.jat.com, oni imaju direktne letove i povratna karta je od 15.900,00 dindži
 
...U Bavarskoj ima mnogo lepih dvoraca. Jedan od njih je Nojshvajnshtajn! To zaista treba doziveti...preslikan kao iz bajke!....
Joj crko' od sme'a kako si ga spelovo' :-D
Jeste zaista je romanticno posetiti ga... ako zazmuris na 398427489273489732 Japanaca i Kineza koji samo skljocaju aparaticima oko tebe.
Inace nije on (Neuschwanstein) preslikan kao iz bajke, nego je sluzio kao model za Pepeljugu i Trnoruzicu :-)
 
Joj crko' od sme'a kako si ga spelovo' :-D
Jeste zaista je romanticno posetiti ga... ako zazmuris na 398427489273489732 Japanaca i Kineza koji samo skljocaju aparaticima oko tebe.
Inace nije on (Neuschwanstein) preslikan kao iz bajke, nego je sluzio kao model za Pepeljugu i Trnoruzicu :-)

Nisam zapazila da ih ima bas mnogo...;)
Oprosti, ne govorim nemacki...ali znam da ga mi Srbi tako zovemo...Znam da je iskoristen za model, ali sam mislila da su u pitanju cetiri musketara...
 
Trebalo bi da uskoro putujem u Berlin, interesuje me postoji li neka vozna ili autobuska linija iz Beograda do Berlina? Koliko se putuje i koja je cena karte?Mozda neka jeftinija varijanta avionom?
Imaš od Budimpešte veliki izbor. Vidi http://www.skyscanner.net/
Do i od Budimpešte možeš Gea tursom. Ja sam tako išo, došli po mene, odvezli me do aerodroma, sačekali me posle na aerodromu i vratili me do zgrade opet. Ako si iz BG, povratna ti je 60eura. Pozdrav
P.S.Što pre kupiš avionsku kartu-to jeftinija.
 
Zelela bih sledece godine da odem na par dana u Minhen i zelim da nadjem neko jeftino prenociste sa doruckom. Ako neko od vas ima nekog iskustva i preporuku neka pise...
Hvala!
 
Evo jednog predloga za boravak u Berlinu; Hostel "U Inn Berlin"

zaista divan hostel, na odlicnoj lokaciji, u divnom delu grada koji se zove Friedrichshain, udaljen na samo desetak minuta U -bahnom od Alexander Platz-a..

Hostel je relativno nov, otvoren pocetkom 2008.. Nasa dvokrevetna soba je zaista bila divna, sa velikim krevetom i cvrstim, novim dusekom, sto je zaista vazno kada ne spavate u svome krevetu, zar ne? Da ne zaboravim da je ulica u kojoj se nalazi hotel, iznenadjujuce mirna,te smo spavali i bez oropaxa..Toaleti i prostorije za tusiranje su bile besprekorno ciste, bila je milina kupati se, ma kao kod svoje kuce.. A sve to po ceni od 22 eur po osobi za dvokrevetnu sobu, i to u jednom od najposecenijih gradova u Evropi! Nije lose!Cini mi se cak da su cetvorokrevetne sobe ispod 20 eur po osobi,,,

Takodje smo bili prezadovoljni mediteranskim doruckom, koji je kostao svega 2 eura i obuhvatao corn flakes i musli, pomorandzin sok i dve vrste toast hleba, te nekoliko vrsta marmelada.. Da ne govorim o svezoj kafi, koja nas je docekivala svakog jutra

Ah da kompliment za osoblje hotela!! lol Super indsider tipps, cak smo dobili preporuke za nekoliko restorana koji nisu na meti turista; jeli smo fantasticnu biolosku hranu, one super ukusne nudle sa makom, medom i kozjim sirom nikako da zaboravim...Hmmmm Mljac!

O gostima se savrseno brinula Dani, recepzionista i vlasnica hostela, odista sarmantna i neposredna, uvek spremna da pomogne u planiranju vremena u berlinu.

Dakle U Inn Berlin , odlican hostel!
Evo i linka: http://uinnberlinhostel.com/?land=en
:D:
 

Back
Top