London

Iron man

Zainteresovan član
Poruka
208
Ajmo ljudi, navalite. Ko god je bio u Londonu neka opise kako se proveo, kojim povodom je isao i jos neka iskustva vezana za taj grad. Ili jos bolje, ko je ziveo u njemu neka mi se javi putem privatne poruke, posto mi trebaju neke informacije....
 
evo ja bih da se zatefterim prva! :mrgreen:
bila sam u londonu 4 nedelje proshlog leta (jul), povoda i nije bilo... volim da putujem a to sam iskoristila kao priliku da potvrdim svoje znanje engleskog jezika... tamo sam bila smeshtena u 'porodici' koju je u mom sluchaju chinila jedna zena, pedesetih godina... ishla sam tamo na redovnu nastavu, od utorka do petka od 9 do 13h... ponedeljkom smo imali ekskurzije... upoznala neverovatno mnogo ljudi... nauchila da se snalazim sama (potpuno), malo postala komunikativnija, nauchila dosta stvari o zemljama celog sveta... uz to smo i imali strava drushtvo, pa smo izlazili svako veche u lokalni pub, a vikendom do nekog kluba u gradu...
iako mi se london i nije previshe svideo, a o britancima da ne pricham, bilo mi je fenomenalno!!! hmmm da li si znao da tamo ako ti ispadne sladoled sa shtapitja mozesh da se vratish i reklamirash i oni ti moraju dati drugi.... :mrgreen: to je bilo prijatno iznenadjenje... a neprijatno: koliko god da sam otishla sa sveshtju da je sve skupo nisam mogla da verujem da je toliiiiiko skupo.... eto... ako treba josh neshto reci...
a ti bi da idesh u posetu, da se selish, da se zenish tamo...?
 
u stvari je sran.je ici tako da si u porodici
shta znam. nije potpuno sranj.e ali ima i mane

ja sam bila u londonu na blic i zato je bilo sjajno : )) ima energiju grad bar tada
ma nisu ti gradovi tek tako poznati nije ot izvikano
nije trealo ovo da napishem sad svi znaju da sma burzujcina
 
pa pored obaveznih piccadilly circusa i trafalgar square-a, imash josh i leciester square koji je meni fenomenalan notju posebno, history museum, camden town (valjda se tako pishe)... ima dosta ljudi koji su raspametjeni science museum-om ali meni se i ne dopada bash... muzej voshtanih obavezno... i hyde park, koji je... ne znam... fenomenalan... onako svi seduckaju, jedu, imash lezaljke, mada je meni milija trava... i tako...
 
Iron man:
Ajmo ljudi, navalite. Ko god je bio u Londonu neka opise kako se proveo, kojim povodom je isao i jos neka iskustva vezana za taj grad. Ili jos bolje, ko je ziveo u njemu neka mi se javi putem privatne poruke, posto mi trebaju neke informacije....


Prvo gde sam otišla sa aerodroma bio je hide park.....i prvo na šta sam naišla bio je izmet konja........morala sam da fotografišem...heh.
Inaše London je lep,kulturan i sterilan......Beživotan za moj duh....
 
jelenajelena:
A sta preporucujete za obilazak u Londonu? Ima li nesto posebno zanimljivo osim pozntih gradjevina?

Jednostavno se opusti i setaj gradom, poseti sve parkove jer su fenomenalni, ako se dobro secam u St. James parku je Zoo, nisam siguran ali sam siguran da je to po meni najlepsi park u Londonu. U nedelju ujutru u Hyde Parku imas tzv. Speakers corner, zanimljivo......
Posmatraj ljude na ulici ili gde god vec, vozi se metroom/busom s kraja na kraj grada, arhitektura je fenomenalna.......ne znam kakva je sada situacija sa klubovima, ja sam zadnji put bio u Londonu jos davne 1990. godine i tad je vec klupska scena pocela da jenjava, pretpostavljam da je sada techno "pojeo" onaj stari dobri r`n`r koji se prasio po poznatim klubovima sirom Londona u ono vreme.

Naravno, nezaobilzne su sve one monumentalne gradjevine poput Parlamenta, Bakingemske palate, itd.......obavezno posetiti znacajnije muzeje i galerije, fantasticno!

Jos jedna preporuka, ako imate vremena, obavezno skoknite do Oxford- a i Cambridge-a , oba mesta su na oko sat voznje vozom, to treba videti!

Inaše London je lep,kulturan i sterilan......Beživotan za moj duh....

London bezivotan? Hmm......ovo prvi put cujem?! Zanima me samo a sta je to zivopisno ako London nije? Jedan primer?
 
Vrlo zanimljivo, svim devojkama ovde na forumu se ne svidja London?!

Ok, stvar ukusa, samo ne znam sta se to toliko ocekuje od Londona i sta je je to bolje i zanimljivije u nekim drugim evropskim gradovima?

Kao prvo, neko ovde poredi Chicago i London, hm....vrlo je nezahvalno porediti Evropu i ameriski kontinent, to su dva potpuno razlicita sveta. Ne usudjujem se da poredim recimo jedan Toronto u kome sam trenutno i London, svaki grad imas vojih cari , prednosti i mana. London jeste jednistven i specifican po mnogo cemu, e sad drugo je pitanje da li se neko pali na recimo kombinaciju betona i celika u New Yorku, bljestavilo Las Vegasa i Hollywood-a itd.......

Ja bih napravio poredjenje sa nekim evropskim gradovima, recimo meni je poslednje mesto u Evropi koje bih ponovo posetio Atina, raloga ima toliko, vreva, guzva, prljavstina, smog, Grci, .......neko rece mana Londona je sto je skup. Pa ako malo bolje pogledate , od ove velike prevare , uvodjenja Eura u EU, pa gde je to sada u Evropi jeftino (doduse Britanija nije u Euro zoni). Vise nisu ni Budipmesta ni Prag jeftini za nase prilike. Kad se samo setim da sam 1987. obisao ova dva grada i potrosio 110 DEM za 8 dana!? Those were the days......Prag je jedan od najlepsih gradova mozda u celom svetu (subjektivno misljenje naravno).
Pariz lep, Berlin ruzan,.......
 
Klika.......ne pravim ja poredjenje izmedju Londona i Chicaga......Pitao si me koji je grad po meni uzbudljiv....rekla sam Chicago......

Inače Evropa je neuporedivo interesantnija i istorijski i arhitektonski od Amerike.
Volela bih da vidim Petrovgrad,Moskvu,volela bih da obiđem celu Italiju ,Pariz ,Beč,Berlin.......i još mnoogo evropskih gradova....
A za sada pričam samo o onome što sam imala priliku da osetim...
 
simple_things:
Klika.......ne pravim ja poredjenje izmedju Londona i Chicaga......Pitao si me koji je grad po meni uzbudljiv....rekla sam Chicago......

Inače Evropa je neuporedivo interesantnija i istorijski i arhitektonski od Amerike.
Volela bih da vidim Petrovgrad,Moskvu,volela bih da obiđem celu Italiju ,Pariz ,Beč,Berlin.......i još mnoogo evropskih gradova....
A za sada pričam samo o onome što sam imala priliku da osetim...

Sve je to ok, ali niko da navede razloge sta je to sterilno, bezivotno u Londonu a zivopisno u nekim drugim gradovima. Dajte primer, razlog........

Sto se tice istorije, arhitekture, kulture, ........svega toga ima u Londonu, ako neko hoce to da pronadje, pronaci ce.
 
Rekla sam *da je evropska arhitektura i istorija neuporediva*....Evropa podrazumeva i London
E sad što si ti londonatik ......heh......
Meni je London sterilan iz tog razloga što je sve isuviše čisto i isuviše mirno.....Nekako nije opušteno.....nije mi bre ljudski......sve je nekako iskontrolisano i predodredjeno.....Deluje kao grad u kome nema iznenadjenja.......Kada sam došla tamo,očekivala sam previše......Odem kao na *čaj u 5*....i nigde ne smem da zapalim cigaretu......nigde se ne puši.......Na aerodromu imaju posebnu prostoriju za pušače....i to kao 2 sa 2.....ogradjena staklom,ne ide ti se unutra...Deluje kao prostorija za psihički obolele ,a ne za pušače.......Mislim ,u pravu su oni,pušenje jeste loša i ružna navika.....,ali to je bre totalna diskriminacija nas pušača...heh
Onda oni ljudi.....svi su kao mašine......Niko da ti se nasmeši ,svi izigravaju neku gospodu.....Jedino sam imala dobar kontakt sa jednom policajkom....heh....Ona je jedina bila raspoložena......dobro i jedan prodavac novina......
I tako....neću više o Londonu......
 
simple_things:
Rekla sam *da je evropska arhitektura i istorija neuporediva*....Evropa podrazumeva i London
E sad što si ti londonatik ......heh......
Meni je London sterilan iz tog razloga što je sve isuviše čisto i isuviše mirno.....Nekako nije opušteno.....nije mi bre ljudski......sve je nekako iskontrolisano i predodredjeno.....Deluje kao grad u kome nema iznenadjenja.......Kada sam došla tamo,očekivala sam previše......Odem kao na *čaj u 5*....i nigde ne smem da zapalim cigaretu......nigde se ne puši.......Na aerodromu imaju posebnu prostoriju za pušače....i to kao 2 sa 2.....ogradjena staklom,ne ide ti se unutra...Deluje kao prostorija za psihički obolele ,a ne za pušače.......Mislim ,u pravu su oni,pušenje jeste loša i ružna navika.....,ali to je bre totalna diskriminacija nas pušača...heh
Onda oni ljudi.....svi su kao mašine......Niko da ti se nasmeši ,svi izigravaju neku gospodu.....Jedino sam imala dobar kontakt sa jednom policajkom....heh....Ona je jedina bila raspoložena......dobro i jedan prodavac novina......
I tako....neću više o Londonu......

E bas se slatko nasmejah ovom tvom postu, narano ne u losem smislu....

Kao prvo draga moja, nisam ti ja nikakav londonatik kako ti rece, obisao sam vise evrospkih gradova a i malo sire , ne mislim da je najlepsi , najbolji ,.....grad na svetu. Samo mi malo cudno zvuci kada neko za London kaze da je bezivotan, nista drugo, a kao razlog se navodi jedno "pusenye" koje nema nikakve veze sa gradom Londonom.

A to za pu*****, e pa draga moja, ti ocigledno nisi videla i gore stvari od Londona kada je pu***** u pitanju. Dodji malo do Toronta pa ces videti sta je "diskriminacija"pusaca, London je malo dete po tom pitanju.
Kazes diskriminacija, hmm.....nekako mi suvise balkanski razmisljas, hocu da kazem, kao i vecina ljudi u Srbiji......sta ce nam pravila, ajde da se ponasamo kako svakome padne na pamet. A da li si ikada pomislila kako se oseca onaj covek koji ne pusi a ti mu npr. duvas dim direktno u nos, ha.....mislis da je to normalno?

E pa zamisli onda na sta bi to licilo kada bi ovde recimo u Torontu sa preko 100 nacija svako radio onako kako je navikao kod kuce, da recimo baca smece pored kante za djubre, da pusi u zatvorenim prostorijama i gusi ostale koji ne puse, itd......da ne idem previse u detalje.

A to sto kazes da niko nece da ti se nasmesi, e pa lutko moja, to je problem drugacije prirode, znas , evropske zemlje su nacionalne drzave u kojima vlada prilicna netrpeljivost prema strancima, da ne kazem sovonizam, ako si putovala po Evropi (mada mi se cini da i nisi), onda si mogala to da osetis, ja jesam svakako imao losa iskustva po tom pitanju u vecini evropskih drzava. I to je zapravo velika mana Evrope i jedan od razloga, pored naravno skupoce, zasto je ne bih u ovom momentu ziveo u nekoj od evrospkih zemalja. Da ali stvarno mislis da ce ti se u jednom Becu, Berlinu, Parizu, ......vise smeskati nego u Londonu? Grdno se varas draga moja!?

A mogu da ti dam jos jedan primer tog smeskanja koje ne mora uvek da bude iskreno, znas, ziveh nekih 9 meseci u Dominikani, e tamo ti je svaki dominikanac uvek raspolozen za pricu sa strancima, tako su ovtoreni i "druzeljubivi" , rekao bi covek u prvom kontaktu, dok ih malo bolje ne upozna, uhh.......nemas pojma koliko su "podli" i kako znaju da ti se uvuku pod kozu ali samo iz jednog razloga, $$$ draga moja!!!

Ali to je sada druga tema, da ne duzim vise.........

A sta si ti radila u Londonu, sta si videla/dozivela interesantno? Koliko si tamo vremena provela?
 
Klika........stvarno si smešan kad si toliko ozbiljan....
Što se pušenja tiče ..taj primer sam navela iz zezanja....Inače ovde u americi ,sam posetila mnoge gradove u kojima je zaista sramotno zapaliti cigaretu i tada mi to nije ni padalo na pamet..U principu veliki deo posta je bio komičan.......posebno zato što volim da pišem banalnosti u trenutku kada osećam da je osoba sa kojom komuniciram isuviše fanatična....heh
Ma ,ja volim smeškanje iz kulture....baš volim...I to je sastavni deo savremenog društva..MIslim ne mora niko da mi se smeška ,anyway..... kada to neko uradi ,drago mi je.Volim prijatne i gostoljubive ljude,ali i čak kada to nije tako ,ne ljutim se.Naveo si Balkanski sindrom...pa eto u Srbiji se na primer niko ne smeška iz kulture,u stvari slabo ko.....,ali kada se nasmeje ,nasmeje se od srca....A kada dodje stranac Srbin uvek hoće da se pokaže kao dobar domaćin,i to je lepo i čak kulturno.Ja volim Srbiju ,zato što ima duha.
U Londonu sam provela jedan dan i jednu noć.....Vrlo malo vremena da bih mogla da ga doživim u potpunosti...i da nešto tupim o njemu....Ali nije me ispunio.A čim me ne ispunjava u jednom danu,ne želim da mu se vratim.Jednostavno je tako.I nemojte da me slušate ,jer nisam kompetentna ,a nisam ni licimer da vam namećem svoje mišljenje.Idite u London ,uživajte u kraljičinim labudovima ,Trafaglar skveru i Bekingemu.......meni se nije svideo ,ali to je bio samo jedan dan obilaska.....zato ne uvažavajte moje mišljenje.....heh
 
hana_vp:
..jesi li ovaj program pronasla preko neke agencije ili u sopstvenom aranzmanu?
daj jos neku pojedinost, bas me zanima :)))
agencija mladost, terazije 3 ... neki sprat... [ako ne znash to ti je u istom prolazu kao i sheherezada, shmizle...u istom ulazu gde i lufthansa npr...]... dodjesh, pitash kakvi su aranzmani i ako zelish, kazesh u koji termin se uklapash... i samo im donesesh pare i dokumenta koja ti traze kad tti traze... ostalo sve oni odrade i kazu ti kad polazish... bukvalno nishta u beogardu ne radish ti... po meni je odlichna organizacija...
 
simple_things:
Klika........stvarno si smešan kad si toliko ozbiljan....
Što se pušenja tiče ..taj primer sam navela iz zezanja....Inače ovde u americi ,sam posetila mnoge gradove u kojima je zaista sramotno zapaliti cigaretu i tada mi to nije ni padalo na pamet..U principu veliki deo posta je bio komičan.......posebno zato što volim da pišem banalnosti u trenutku kada osećam da je osoba sa kojom komuniciram isuviše fanatična....heh
Ma ,ja volim smeškanje iz kulture....baš volim...I to je sastavni deo savremenog društva..MIslim ne mora niko da mi se smeška ,anyway..... kada to neko uradi ,drago mi je.Volim prijatne i gostoljubive ljude,ali i čak kada to nije tako ,ne ljutim se.Naveo si Balkanski sindrom...pa eto u Srbiji se na primer niko ne smeška iz kulture,u stvari slabo ko.....,ali kada se nasmeje ,nasmeje se od srca....A kada dodje stranac Srbin uvek hoće da se pokaže kao dobar domaćin,i to je lepo i čak kulturno.Ja volim Srbiju ,zato što ima duha.
U Londonu sam provela jedan dan i jednu noć.....Vrlo malo vremena da bih mogla da ga doživim u potpunosti...i da nešto tupim o njemu....Ali nije me ispunio.A čim me ne ispunjava u jednom danu,ne želim da mu se vratim.Jednostavno je tako.I nemojte da me slušate ,jer nisam kompetentna ,a nisam ni licimer da vam namećem svoje mišljenje.Idite u London ,uživajte u kraljičinim labudovima ,Trafaglar skveru i Bekingemu.......meni se nije svideo ,ali to je bio samo jedan dan obilaska.....zato ne uvažavajte moje mišljenje.....heh


Pa znas kako, covek u mojim godinama ne moze da dozvoli da se ponasa kao tinejdzer i da pise svasta.......da li sam ozbiljan ili ne, pa ne znam , ja pokusavam samo da zdravorazumski dodjem do odredjenog zakljucka.

Kada sam te pitao da navedes primer zasto je odredjeni grad dobar/los nisam mislio na problem pusenja koji apsolutno nema nikakve veze sa temom.

Sa druge strane, sada mi je mnogo jasnije zasto imas takvo misljenje o Londonu jer si provela samo 24 sata u tom gradu, nedovoljno da vidis i 1 promil onoga sto taj grad ima da ponudi. Ja tebe ne pokusavam da ubedim da je to apsolutno najbolji grad na svetu u svakom pogledu, samo su mi nedovoljno ubedljivi razlozi , da ne kazem smesni, kada kazes da je grad nije bacio na kolena.

A sto se tice smeskanja, ako mislis da ces to videti bilo gde u Evropi, dzaba onda gubis vreme i novac putujuci po nekakvim Berlinima, Parizima, ........, onda ostani u Srbiji i uzivaj u balkanskom mentalitetu, bolje receno prostakluku i nekulturi, ako to volis ok, tvoj izbor, nemam nista protiv.
Draga moja, prosla su ta vremena kada se Srbin smeskao od srca, ne znam koliko pamtis vremena iz ex Yu jer ti ne znam godine, ali ovo je potpuno drugi svet u kome ti sada zivis.
 
Klika.........ja uopšte nisam u Srbiji.........no ,nebitno.....
Rekla sam da mi se ne svidja London.....Zaključak sam donela na osnovu ličnog senzibiliteta.....Meni je jedan dan bio sasvim dovoljan.
Ne znam zašto tebi uopšte smeta da neko ima drugačije mišljenje od tebe??
Način na koji se ponašaš i ne demokratičnost koju pokazuješ u komunikaciji ,kao i ne tolerantnost prema tudjim mišljenjima dovodi do zaključka da se sa tobom mišljenja ne mogu razmenjivati ,jer ukolliko ne prihvatam tvoje mišljenje znači da sam primitivna balkanka...
U ostalom šta ćeš ti ,tako kulturan i moderan .....heh.....na jednom srpskom forumu?
koliko vidim koreni su ti balkanski ,dlaka ti se promenila.....ali je ćud ostala ista.....
 
@simple_things
:lol: a to su upravo stvari u londonu koje ja npr cenim... pushache i treba diskiminisati, dabogda se ugushili [nishta lichno naravno, ali uzasava me svaka zapushena prostorija]... a shto se tiche ljudi ja sam bash stekla skroz drugachiji utisak... svi se samo smeshkaju... e mene tek to izludjuje... prvih nedelju dana sam mislila kako nashi lupetaju da su englezi rezervisani... bre javljali su mi se an ulici SVI prolaznici... do jednog! u tom kraju gde sam bila tako sam se prvih par dana osetila lepo ugoshjenom... e onda skontash da ako ti neshto zaista treba shto odudara od njihovog ustaljenog nema shanse da bi to uradili za tebe... ja sam navikla [ i bash volim to kod nashih ljudi] da su svi raspolozeni da ti sve kazu gde je, shta je.... chak i da te odvedu tamo... ali englezi se smeshkaju i vichu 'hallo, dear' chak i ako te prvi put u zivotu vide u sovm kraju, i to je super osetish se domatje, ali nemoj traziti nishta od njih...
a ima josh jedna stvar koja mi je bash ovih dana na pameti... kad sam tek stigla udjem u neku prodavnichicu [odmah na aerodromu, na autobuskoj stanici] u potrazi za telefonskom karticom... i usput vidim svoje omiljene bombone i naravno zgrabim ih... na kazi smo chekali nei reditj i kad smo doshli na red i skontali da nemaju tel. kartice ja sam se zbunila... uglavnom tako izgubljena izadjem napolje i otvaram kesicu bombona i skontam da nisam platila... a vetj sam otishla od radnje desetak metara... i ja brze trchi nazad da platim... i crnja me gleda zacudjeno... ja objasnim shta je bilo i izvinem se... a on tje: pa video sam ja da ti izlazish sa tom kesicom'... ja ga pitam shto me nije zaustavio, a on tje: 'pa shta ja znam... neka...'... kod nas bi te bre zaklali nalepnicu za svesku da uzmesh ili nedaj boze neko mirishljavo blokche... a tamo za te bombone [i nisu bash neke najjeftinije] ni makac chovek...
 
heh i shta mi se vishe svidja od londona? sve gde sam bila... rim posebno, napulj - prelep, uopshte cela italija... izuzev venecije koju tju proklinjati ceo zivot... najblaze recheno odvratna mi je...pravo da vam kazem i vishegrad mi se vishe svidja, ali to je nekako na bazi emocija... od evropskih josh i minhen, ja volim atinu, mada niko je vishe ne voli... bech je ok mada previshe ushtogljen za moj ukus... on mi je nekako na istu nogu kao i london... [nemojte misliti da kazem da su isti, naprotiv, potpuno su drugachiji, ali nekako samo u fizichkom smislu...] a london nema SVOJU dushu, ima dushu samo turista... da london ostane 'londoners' ima bio bi mrviji grad od 'najmrtvijeg vilajeta'...
 
Potpuno se slazem sa tobom u vezi Londona i zaista mi nisu jasne osobe koje govore da taj grad nema dusu. On obuhvata sve, za svakog ima ponesto. A sto se tice Venecije, nemoj da mi je diras, jel jasno? To je moj grad, kojem cu se uvek vratiti. Sama autenticnost tog grada govori sve, jedan neponovljiv dozivljaj, trg Svetog Marka, i cuveni Venecijanski krilati lav. Pored svega izdvajam ogomnu kulu visoku cak 98m sa Apolonom od cistog zlata na vrhu. A o duzdovoj palati da i ne govorim. Ne znam, prosto mi je nemoguce, da neko ne voli Veneciju. Dobro mozda se ne razumes u umetnost......verovatno volis neke urbanije i modernije gradove...
 

Back
Top