London

Evo me opet.....da dodam...
Naravno u ovaj hotel mozes i da banes...u slucaju da ne mozes rezervisati online..( nisi u mogucnosti ili sta ti ja znam )...samo je pitanje da li ces naci slobodnu sobu...ALI - u toj ulici gde sam ja bila smestena...bukvalno su u nizu mali hotelcici tog tipa...znaci ima ih sigurno desetak ( ako ne i vise)...verujem da bi u nekom nasla slobodnu sobu....cene su verujem iste , jer je isti tip hotela u pitanju..plus ,minus...
Evo, to je ovaj...

http://fairwaylondon.com/
 
Vazno: slika koju predajes mora da bude sa BELOM pozadinom !!!
Ako nije,onda vracaju i moras opet da se slikas onda mozes da izgubis red i sl.
Ako si u mogucnosti razgovor obavi na engleskom jeziku,donece ti dodatne poene u njihovim ocima.
Vazno je na svaki moguci nacin ubediti ih da neces ostati tamo posto dobijes vizu.
 
Moje iskustvo...
Ne moras da govoris na Engleskom jer su sluzbenici nasi ljudi...meni to nije ni na pamet palo a govorim jezik.
Najvaznije je biti iskren. Doors je pomenuo ubedjivanje a ja bi ti savetovala suprotno. Na njihova pitanja odgovaraj kratko i sazeto....gledaj ih u oci dok sa njima razgovaras- bez ikakvih streptiranja ( znak su nervoze , moze da ti se desi ali gledaj da se skoncentrises i fiksiras ih direkt....tako ce steci utisak da mogu verovati u ono sto govoris)
Moj "intervju" je trajao minut...mozda ni toliko....bila sam zaista prijatno iznenadjena. navikla sam da me za Sengen cimaju sa kojekakvim potpitanjima...i zaista su zeznuti....Ovi su bili skroz ok.

Jedna napomena....
I ako dobijes vizu to nije sve...
Kada sam stigla na londonski aerodrom ...svi su putnici prosli kroz jedan salter ( proveru ) ..ja sam morala da idem na onaj za " emigrante" ...tamo te saceka riba koja ti postavlja takva pitanja koja duboko zadiru u tvoju intimu...i moze da se desi ( ako joj se nesto ne dopadne ) da te vrati nazad prvim avionom.

Pita te gde ides, zasto kako...u mom slucaju posto sam isla sa momkom...(koji je odande) trazila je da zovem njega....pa koliko smo zajedno, pa gde zivimo...pa cime se on bavi...pa ovo pa ono....malo mi se to smucilo....i bas je neprijatno.
Ovo ti ne kazem da bih te uplasila, ali recimo na to se spremi i za to spremi odgovore...Rezervaciju hotela moras pokazati....povratnu kartu...

Eto...
 
A evo kod mene :)
Razgovor u ambasadi je trajao dobrih pola sata,pitali su me da li zeilm na srpskom ili engleskom,ja sam rekla da je sve jedno pa je onda taj englez poslao naseg prevodioca da popije kafu.Pitao me je i broj brusa moje mame(karikiram),znaci apsolutno sve sto se mog licnog zivota tice.
Na aerodromu tamo je bila uzasna guzva a ja sam imala spojene letove a ja sam isla za Skotsku.Bila su 2 reda,jedan za biznis jedan za obicnu klasu,zena koja tamo stoji me je ladno pustila u biznis jer je tamo bila manja guzva jer sam je zamolila rekavsi da imam let za 10 minuta.
na pultu gde su tebe ispitivali detaljno,mene su samo pitali da li sam do sada bila (rekla sam da nisam) i rekli lep boravak ovde :)
 
Kako ste isli tamo? Ja juce pitala u JATu, rekli mi 27000 i nesto. Nisam pitala da li su sedista pozlacena ili ne. Meni ne smeta da se cimam do Budimpeste ili Sofije, ili gde vec, makar me to cimanje kostalo koliko i karta iz BG, jer me strvarno nervira koliko su bezobrazni
 
Mislim da ne bi trebalo da imam problema sa dobijanjem vize, ali samo da spomenem, kada sam trazila turisticku vizu za Italiju, na 10dana, trazili su da ponesemo po 300evra u keshu da im pokazemo da imamo sta da trosimo. Bruka!
 
Da...i ja sam isla British A.... iz Dubrovnika...karte su kudikamo jeftinije...bice i drugih avio prevoznika koji ce leteti iz Dubrovnika...mozda cak i jeftinije od BA.
Kartu mozes da kupis u Herceg Novom...a i rezervises.
 
Jos jedno pitanjce. Trazili su mi za transfer od aerodroma do tog mesta gde sam smestena(kod finsbury park-a) 60funti. Je l to mnogo za to? Ili da idem sama?
 
Gledaj,ako imas mogucnosti i ako si blizu Zg onda savetujem niskobudzetne avio kompanije kojih u Srbiji jos uvek nema (Ryan-air) kod njih je karta oko 30-40 evra.Meni se to nije isplatilo jer treba da putujem busom do Zg 10 sati a to je malo bezveze.
Evo nekih saveta kako da ti karta bude jevtinija : ako je preko nedelje a ne vikendom,onda,ako je neki polazak gde nije guzva (razlikuju se cene ujutru i u podne npr),ako kartu rezervises ranije (ako moze i mesec dana) moze da ti izadje mnoooooogo jevtinije.Ako cesto putujes,mozes da se prijavis da budes kao neki clan BA-a i onda dobijas popuste uvek kad kod njih kupujes kartu,to se radi na njihovom sajtu.
 
ILO:
Jos jedno pitanjce. Trazili su mi za transfer od aerodroma do tog mesta gde sam smestena(kod finsbury park-a) 60funti. Je l to mnogo za to? Ili da idem sama?
Naravno da je puno.
Ako si snalazljiva predlazem podzemnu,bus ili vec...kartu kupujes kad stigles na aerodrom...odma tamo na licu mesta.......
Savet ,pre no krenes na put ,sedi na net i raspitaj se kako da stignes od svog aerodroma ( zavisi koji je) do hotela...dakle pravi savet na nekom njihovom forumu...
60F. je mnogoooooo....

Sto se karata tice...Doors je sve u pravu ...osim ovoga za 30 e ..jer to su cene bez takse..a takse su upravo te koje su velike...pa na to dodaj jos jedno 50/60 e...
 
Jeftini avioni lete i iz Peste. Ja sam isla sa Wizz-aer (nisam sigurna kako se tacno pise) kompanijom i bilo je oko 200 e. Mada, to je bilo pre 2 godine. Ovi avioni redovno slecu na Lutonu, a od Lutona imas metro do centra, odakle se ponovo lako mozes snaci metroom ili drugim obliko gradskog prevoza, ako znas gde ti se smestaj tacno nalazi. 60 funti je previse za transfer
 
Imam jedan problem. Pasos mi istice pocetkom septembra, a u UK bi trebalo da budem u julu i avgustu. U SUPu su mi rekli da nov mogu da vadim najranije mesec dana pre isteka, a ako hocu pre toga, da treba da napisem molbu, pokazem vizu, ili potvrdu iz ambasade i garantno pismo.Ja znam da mnoge ambasade traze da pasos ima najmanje 3 meseca do isteka, mada to nisam nigde videla na sajtu britanske ambasade.
Ali videla sam da pise ovo:
We understand that the passport is not always available or in some instances not yet issued i pise sta se onda radi u tom slucaju.
Da li je to to? Da li je to moj slucaj?
Da li neko ima ovakvo iskustvo?
 
Ovo je doslovce iz njihovog zvanicnog obavestenja (doduse,od prosle godine) :

"Viza za Veliku Britaniju ne moze biti uneta na pasos koji vazi manje od 6 meseci od datuma podnosenja molbe.Takodje,pasos mora imati najmanje jednu slobodnu stranu (bez ikakvih pecata/viza sa obe strane lista) i mora biti potpisan od strane nosioca pasosa."
 
Da, da, ali ako pise 'ne moze biti uneta', mozda to znaci da oni mogu da mi odobre vizu, pa kada dobijem nov pasos da mi je unesu?!
Valjda imaju predvidjeno sta treba raditi ako nekome istice pasos
Ova zena na salteru SUPa mi je bila skroz nejasna. Ici cu sutra u drugu smenu
 
Zdravo svima ponovo!
Imam jedno pitanje, i bicu otvorena, mada mi je glupo, ali nema veze. Imam racun u Komercijalnoj banci. Posto planiram da idem u UK, i ne mogu da nosim kesh svuda sa sobom, interesuje me, da li da ostanem u Komercijalnoj, da li ce biti sve OK po pitanju podizanja para itd., ili da predjem u neku drugu, stranu banku, koja mozda ima svoje filijale u UK. Sta ste vi radili, i sta mislite da je najbolje? Posto imam evre i dinare na racunu, da li da ja to ovde promenim u funte, ili da tamo podizem evre, pa da ih menjam u menjacnici
Pozz
 

Back
Top