KO SI TI U MOM ŽIVOTU?

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Evo jednog zanimljivog teksta .....

Ljudi ulaze u tvoj život iz nekog razloga, za jednu sezonu, ili doživotno. Kada shvatiš o kojem se radi, znaćeš šta da učiniš za svaku osobu.

Kada je neko u tvom životu iz nekog RAZLOGA, to je obično da ispuni neku potrebu koju si iskazao. Došli su da ti pomognu da prebrodiš neku teškoću, da te usmere i podrže, da ti pomognu fizički, emotivno ili duhovno. Mogu delovati poslatim od Boga, i to i jesu! Tu su iz onog razloga iz kojeg su ti potrebni. A potom, bez ikakve greške s tvoje strane, ili u nezgodno vreme, ta osoba će reći ili učiniti nešto što će taj odnos privesti kraju.
Ponekad će otići!
Ponekad će planuti i naterati te da zauzmes neki stav!
Ponekad će umreti!
Ono što moramo shvatiti jeste da je nama potreba ispunjena, naša želja uslišena, i njihov posao obavljen. Tvojoj je potrebi udovoljeno, i sada je vreme da krenes dalje.

Kada ljudi u tvoj život udju za jednu SEZONU, to je s'toga što je na tebe došao red da deliš, rasteš ili učiš. Donose ti iskustvo mira, ili te zasmejavaju. Možda te nauče nečemu što nikada nisi radio. Obično ti pruže neverovatnu kolicinu radosti. Veruj u to! Stvarno je! Ali... samo za jednu sezonu.

DOŽIVOTNE veze uče te doživotnim lekcijama; stvarima na kojima moraš da nadogradjuješ da bi imao solidne emotivne osnove. Tvoj zadatak je da prihvatiš lekciju, voliš tu osobu, i primeniš to što si naučio na sve ostale odnose i oblasti svog života. Kažu da je ljubav slepa, ali prijateljstvo je vidovito.


Kako vi razvrstavate ljude i prijatelje u svom životu .... da li su oni slučajnost ili su jednostavno sa nekim razlogom tu ....
 
NatasaNatasa:
Kako vi razvrstavate ljude i prijatelje u svom životu .... da li su oni slučajnost ili su jednostavno sa nekim razlogom tu ....
Na one koji su tu kad treba i one koji nisu,
one koji su dobri i one koji nisu,
one koji su pouzdani i požrtvovani i one koji nisu...
Teško je naći prijatelja koji ispunjava sve tri kategorije,
a i nije meni to ni bitno. Svako nađe svoju ulogu sam.
 
NatasaNatasa:
Evo jednog zanimljivog teksta .....

Ljudi ulaze u tvoj život iz nekog razloga, za jednu sezonu, ili doživotno. Kada shvatiš o kojem se radi, znaćeš šta da učiniš za svaku osobu.

Kada je neko u tvom životu iz nekog RAZLOGA, to je obično da ispuni neku potrebu koju si iskazao. Došli su da ti pomognu da prebrodiš neku teškoću, da te usmere i podrže, da ti pomognu fizički, emotivno ili duhovno. Mogu delovati poslatim od Boga, i to i jesu! Tu su iz onog razloga iz kojeg su ti potrebni. A potom, bez ikakve greške s tvoje strane, ili u nezgodno vreme, ta osoba će reći ili učiniti nešto što će taj odnos privesti kraju.
Ponekad će otići!
Ponekad će planuti i naterati te da zauzmes neki stav!
Ponekad će umreti!
Ono što moramo shvatiti jeste da je nama potreba ispunjena, naša želja uslišena, i njihov posao obavljen. Tvojoj je potrebi udovoljeno, i sada je vreme da krenes dalje.

Kada ljudi u tvoj život udju za jednu SEZONU, to je s'toga što je na tebe došao red da deliš, rasteš ili učiš. Donose ti iskustvo mira, ili te zasmejavaju. Možda te nauče nečemu što nikada nisi radio. Obično ti pruže neverovatnu kolicinu radosti. Veruj u to! Stvarno je! Ali... samo za jednu sezonu.

DOŽIVOTNE veze uče te doživotnim lekcijama; stvarima na kojima moraš da nadogradjuješ da bi imao solidne emotivne osnove. Tvoj zadatak je da prihvatiš lekciju, voliš tu osobu, i primeniš to što si naučio na sve ostale odnose i oblasti svog života. Kažu da je ljubav slepa, ali prijateljstvo je vidovito.


Kako vi razvrstavate ljude i prijatelje u svom životu .... da li su oni slučajnost ili su jednostavno sa nekim razlogom tu ....

Sasvim sam saglasna sa tekstom, negde sam napisla da u nas zivot ulaze bas oni i onakvi kakve sami prizeljkujemo nesvesno i uvek nam donose iskustvo kakvo nam je bas trebalo. Samo sto toga nisu svi svesni, pa prospuste "lekciju".
Prijateljstvo je ljubav, mnogo jace, dublje, sire i vrednije od ovog "ljubavnog slepila".
 
Nije ovo moj text .... jednom sam ga dobila na email ... pa su me neki postovi danas podstakli da postavim temu .....

Ma Sezonce još i lako preboljevam ... ali ove Razloge .. hm .... još ako mi se dopadnu .. pa odu .... bilo da su momci ili prijatelji ... e to mi pada kao kamen na srce.
 
NatasaNatasa:
DOŽIVOTNE veze uče te doživotnim lekcijama; stvarima na kojima moraš da nadogradjuješ da bi imao solidne emotivne osnove.
posle ovog dela ceo mi tekst gubi smisao... svi mi shvatimo da smo prolazni... neko pre, neko kasnije... i verovatno shvatimo da nema ni neba... ni pakla... samo nepostojanje... kao kad zaspimo i nismo svesni... razliciti su razlozi shvatanja, al' su to uglavnom neka traumaticna iskustva... dakle... ne brinu mene ljudi koji sezonski ulaze i izlaze iz mog zivota... ne brine me ni to sto ja u neciji zivot ulazim sezonski ili sa razlogom nekim... mene brine jedino da necu uspeti da opravdam to sto sam ziveo... pred sobom opravdam, naravno... to su ta iskustva... milijarde su pre nas zivele... i milijarde nestale... i tako ce ostati jos dugo... jednom.... kad sve bude doslo do kraja... mog kraja, naravno... pitam se sta ce se racunati... da li cu pomisliti da sam nesto trebao vise? da sam potrosio previse svog dragocenog vremena tamo gde nisam trebao? da nisam voleo nekoga ko je zasluzivao, a bio surov prema nekome prema kome uopste nisam trebao da budem?
ne volim kad ljudi shvate vise od mene... pre neku noc, u kafani... covek koji je proputovao svet da bi se opet, u nekim svojim najboljim godinama, kad je bio najcenjeniji, vratio gde nece imati toliko postovanje... rek'o mi je da mu nije bitno to sto je tamo imao mnogo novaca... niti to sto ovde nece imati toliko... bitnije su mu bile neke druge stvari... pokazao mi je jednog njegovog prijatelja... njegovu zenu... nasmejane... zezaju se... i kaze da to ne bi nizasta menjao... da ih vidi srecne... i rek'o mi je da ga podsecam na njega kad je bio u mojim godinama... i da cu usput negde naci vec nesto... sto ce meni biti draze od bilo cega... a ja znam da je to onaj trenutak u mom potkrovlju... koje cu tek srediti... ono sto hocu da vam kazem... umesto da iskoristimo zivot maksimalno, mi se trudimo da nadjemo gresku tamo gde ne postoji ili da ucinimo savrsenim nesto sto to nikako nije... pitanjima da li on vise voli majku ili oca? da li da mu odgovorim na poruku sad il' da ga pustim da ceka? da li me vara? zasto ne mogu da imam nove cipele? opet... voleo bi' da umem da objasnim... al'... uglavnom bolje zvuci kad precutim... uglavnom...
 
Zavisi. Ja sam 100 % sigurna da ima zivota posle smrti. Um kao Teskla je u to verovao, kao i mnogi veliki umovi danasnjice.

Nista nije bez razloga, volim da budem fer koliko god mogu i zahvalna sam svim ljudima koji sretoh u zivotu, cak i onima koji su me povredili, jer sam iz svega izlazila kao bolja i bogatija za iskustvo i znanje.

Ovaj zivot je definitivno pokazatelj da duh mora odneti pobedu nad telom, jer ako u tome ne uspemo do smrti, onda zivot nije ni bio vredan zivljenja. Jeli, pili, legli i umrli. Ne, hvala lepo. Ta verzija mi ne odgovara i nema aduta.

Zivot je vise od tela i ugadjanja telu i uzdizati se duhovno nikad nije uzalud.
 
trachara:
da da
ja tako sednem na TA pec i kad dodje muz kuci i pita me sta radim ja mu kazem :"grejem ti veceru!"
Butthead.jpg

good point dude... eee,hehe,he,hehe,he... :)
 
verujem da su neki ljudi tu,odnosno da sam ih srela jer je tako trebalo.Verujem da se ljudi sretnu u nekom odredjenom trenutku,pa se sticajem nekih okolnosti njihovi putevi razidju,a onda se opet sretnu.Na nama je da iskoristimo tu drugu sansu,tu drugi susret.........ako ga prokockamo,mozda se desi jos neki,a mozda ne.Tuzno je to sto se veze(bilo koje vrste)lako i neumetno prekidaju.
I moje iskustvo je da neke ljude koje sam upoznala sasvim slucajno,i nisu mi znacili nista i uopste to poznanstvo na mene nije ostavilo neki utisak,desavalo se da ti ljudi kasnije meni postanu jako,jako bitni.Kako i zasto...ne znam.
 
kazu da pravi prijatelji obicno poseduju one osobine koje nama nedostaju...takve ljude smatram dugovecnima,i zapitala bih se u sam smisao zivota kada bi tekve stvari bile prolazne....
mnogo ljudi dolazi i odlazi iz mog zivota i ni jednu nisam pozelela da izbacim iz tog dela,kao da nikada nije postojala.
verujem da sve ima svoj smisao i cilj....ponekad zaplacem i pokunjim se kada shvatim da su neke osobe koje su mi mnogo znacile ipak bile samo prolazne....svemu volim da pridajem nekakav dugovecni znacaj....
ne volim da razvrstavam ljude,moji prijatelji su jedine osobe koje imaju posebno mesto u mom srcu zajedno sa mojom porodicom...a sve ostale..pa gledam da svako sledeci bude po necemu poseban,ni jedan nije bolji niti gori vec su svi po necemu posebni...jedinstveni i kao takve ih ne mogu ravrstavati....tek kad dodje vreme rastanka,shvatim da sam ipak mozda i nisam trebala da im pridajem toliko znacaja!
 
NatasaNatasa:
Meni ustvari najteže pada činjenica da se pomirim da je neko u mom životu samo Sezona ili Razlog .....
zbog cega ti to pada tesko?sve one dolaze i prolaze da bi ispunila ti njih ili one tebe...i jednoga dana moze se desiti da jedna osoba ostane i ispuni te dozivotno...do tada prihvatas sezonske osobe...
 

Back
Top