Kokologija - nova zabava

BettyBlue

Aktivan član
Poruka
1.482
Kokologija je igra samootkrivanja ličnosti. U Ametrici, Švedskoj, Engleskoj... su prosto poludeli za tom igrom! NEki kažu da ima naučnu vrednost, a neki da je samo neka vrsta "potrošačke" psihologije smišljene za zabavu širokih masa.
Evo šta o kokologiji kaže "Zabavnik":
..."Mnoge knjige smišljene su da, navodno, lako i brzo pomognu čoveku da se izbori s raznim teškoćama. Obično se radi o priručnicima primenjene psihologije koji su u osnovi više za razbibrigu nego što istinski pomažu. Kokologija je, inače, omiljena japanska igra koju su smislila dvojica japanskih psihologa, Tadahito Nagao i Isamu Saito, a zasnovana je na jednostavnim pitanjima i odgovorima koji bi trebalo da otkriju tip ličnosti učesnika igre. Naziv je nastao od japanske reči "kokoro"-um ili duh. Kokologija je postala bestseler u Americi i mnogim evropskim zemljama, a tražena je i kod nas.
Gde da nađem knjigu, zna li neko? Je l neko probao ovu zanimaciju? JA bih svašta tu da saznam i mnoge da testiram : )
 
BettyBlue:
Kokologija je igra samootkrivanja ličnosti. U Ametrici, Švedskoj, Engleskoj... su prosto poludeli za tom igrom! NEki kažu da ima naučnu vrednost, a neki da je samo neka vrsta "potrošačke" psihologije smišljene za zabavu širokih masa.
Evo šta o kokologiji kaže "Zabavnik":
..."Mnoge knjige smišljene su da, navodno, lako i brzo pomognu čoveku da se izbori s raznim teškoćama. Obično se radi o priručnicima primenjene psihologije koji su u osnovi više za razbibrigu nego što istinski pomažu. Kokologija je, inače, omiljena japanska igra koju su smislila dvojica japanskih psihologa, Tadahito Nagao i Isamu Saito, a zasnovana je na jednostavnim pitanjima i odgovorima koji bi trebalo da otkriju tip ličnosti učesnika igre. Naziv je nastao od japanske reči "kokoro"-um ili duh. Kokologija je postala bestseler u Americi i mnogim evropskim zemljama, a tražena je i kod nas.
Gde da nađem knjigu, zna li neko? Je l neko probao ovu zanimaciju? JA bih svašta tu da saznam i mnoge da testiram : )
podseti me na jedan test koji je moj drug imo naviku da nekog propituje...

kao

krenesh putem
pa naidjesh na shumu (kakva, koliko daleko, kakvo drvece...)

pa udjesh i s koliko volje

pa nadhesh chashu s vodom (kakva je, dal bi pio...)
pa kljuch

pa neku zivotinju

...

pa neka kucica

...


pa stignesh do pustinje

i do grada u pustinji

i neka zivotinja ti ide u susret...

uh!

al mnogo zanimljivo kolko je tachno!

:D

ja se nesecam svega
nit shta shta znachi
al ako ga navatam na net-u
poslacu ga ovde.
 
Potpuno si u pravu, evo rezultata pretrage, sve RASPRODATO! Ok, kad neko sazna gde ima, neka javi!
KInfo Home/Rezultat detaljne pretrage
Pronašli smo... 2 naslova [1-2]
Kokologija - igra samootkrića
Tadahiko Nagao; Mono & Manjana, Moć knjige RASPRODATO
Kokologija 2 - nastavak igre samootkrića
Nagao Tadahiko; Saito Isamu; Mono & Manjana, Moć knjige RASPRODATO
KInfo Home/Kraj/
© KnjigaInfo.com, dB engine and software by Yunix
 
Mnoge knjige smišljene su da, navodno, lako i brzo pomognu čoveku da se izbori s raznim teškoćama
znaci sve je postalo instant.vidim bicemo uskoro robotizovani do te mere da cemo jesti cds sa uputstvima za prezivljavanje dana.
tipa, kako najbezbolnije uci u gradski prevoz.kako stajati u redu?
interesantno da se sve svodi na filovanje, na trud da se mozak uopste ne koristi.
u jednom momentu stvarno necemo moci sami da predjemo ulicu bez prirucnika.
 
Struja:
Mnoge knjige smišljene su da, navodno, lako i brzo pomognu čoveku da se izbori s raznim teškoćama
znaci sve je postalo instant.vidim bicemo uskoro robotizovani do te mere da cemo jesti cds sa uputstvima za prezivljavanje dana.
tipa, kako najbezbolnije uci u gradski prevoz.kako stajati u redu?
interesantno da se sve svodi na filovanje, na trud da se mozak uopste ne koristi.
u jednom momentu stvarno necemo moci sami da predjemo ulicu bez prirucnika.
Ovo nije tzv. self-help literatura, nema veze s tim. To su iako psiho-testovi pre svega zabava (ja sam tako to doživela), nekima možda i posluži ali nije to baš na tom nivou.
 

Back
Top