Hajka na partizane

nezavisna Backa

Obećava
Poruka
73
Odjednom svi pljuju po partizanima!Samo na sajtu www.pogledi.co.yu su ih toliko ispljuvali da ne mogu da verujem!!!!Rekli su da su parizani fasisti,da su sardjivali sa ustasama!?,da su cinili velike zlocine nad srpskim narodom...i najsmesnije da nisu imali ni jednu bitku sa Nemcima......Mislim da je to previse...ajde malo lekcija iz istorije....prvo medju partizanima 85 %bilo je Srba,5%Hrvata,5%Crnogoraca,5%muslimana....kod nas u Vojvodini svi su bili partizani...naravno najvise Srba ali i Madjarskih partizana na severu koji su se borili protiv Madjarskih fasista!!!!i nije tacno da su svi partizani bili komunisti!!! i partizani su cinili greske kao i cetnici i svi ljudi na svetu!!a i borba partizana i cetnika MEDJUSOBOM JE PREUVELICANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
nezavisna Backa:
Odjednom svi pljuju po partizanima!Samo na sajtu www.pogledi.co.yu su ih toliko ispljuvali da ne mogu da verujem!!!!Rekli su da su parizani fasisti,da su sardjivali sa ustasama!?,da su cinili velike zlocine nad srpskim narodom...i najsmesnije da nisu imali ni jednu bitku sa Nemcima......Mislim da je to previse...ajde malo lekcija iz istorije....prvo medju partizanima 85 %bilo je Srba,5%Hrvata,5%Crnogoraca,5%muslimana....kod nas u Vojvodini svi su bili partizani...naravno najvise Srba ali i Madjarskih partizana na severu koji su se borili protiv Madjarskih fasista!!!!i nije tacno da su svi partizani bili komunisti!!! i partizani su cinili greske kao i cetnici i svi ljudi na svetu!!a i borba partizana i cetnika MEDJUSOBOM JE PREUVELICANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

400592_13-01.jpg

stanisic.jpg

scum.gif


Evo nekoliko slavnih cetnickih bitki s svabama i talijanima.
Nisam nasao ni jednu fotku gdje im se partizani ovako herojski suprotstavljaju.

A ovo s postotcima, jesul to podatci za Srbiju? Kako je kod vas partizana jako puno bilo (uglavnom ispod zemlje, posto su svjesne nacionalne snage dosle do zakljucka da Srbija mora biti mirna kako se ne bi Hitlerove snage slucajno morale razvlacit sa bitnijih polozaja), vjerovatno si skont'o da bi to mogli biti reprezentativni postotci za citavu nam bivsu zajednicki domovinu.

Smrt fasismu drugovi i drugarice- sloboda narodu - povikase obadvojca zivih.
 
Toliko su jaki ti iz handzara bili i toliko masovni (brojem i slovom 1 – jedna divizija) da u Bosni fasisti nisu uspostavili mir (mrtvaca) kao u Srbiji.

Da citiram:
…Zapovijed o formiranju Hrvatske SS divizije Führungshauptamt je izdala 30.aprila 1943. godine i u njoj je, između ostalog, istaknuto da će ljudstvo divizije činiti dobrovoljci sa područija NDH, i to samo muslimani, što je u suprotnosti sa sporazumom od 5. marta. Uprkos nadama da će se brzo prikupiti potrebnih 20.000 ljudi, u diviziju se do kraja aprila javilo tek 8.000 dobrovoljaca…
… Pošto odziv dobrovoljaca nije zadovoljio, između SS-FHA vlade NDH 11.jula 1943. potpisan je dodatni sporazum , kojim je određeno da iz hrvatskih oružanih snaga u diviziju budu mobilizovani oficiri i podoficiri – muslimani, te dvije trećine muslimana regruta 1924. i 1925 godišta…

http://bs.wikipedia.org/wiki/Handžar_divizija

To jasno govori o fasistickom opredjeljenju „bosancerosa“. Jel ti pop o tom katkod pric`o?

edit: osim toga, ti likovi u Bosni ne dobijaju penzije, dok se oni iz prvog reda slika (ako je ko ost'o ziv nakon sto su ih partizani zguzili) raduju svakog prvog u mjesecu i hvale promucurne Srpske politicare koji su pronasli antifasisticku borbu u njihovim nedjelima.
 
BanBanDzinaBiH:
Toliko su jaki ti iz handzara bili i toliko masovni (brojem i slovom 1 – jedna divizija) da u Bosni fasisti nisu uspostavili mir (mrtvaca) kao u Srbiji.

Da citiram:
…Zapovijed o formiranju Hrvatske SS divizije Führungshauptamt je izdala 30.aprila 1943. godine i u njoj je, između ostalog, istaknuto da će ljudstvo divizije činiti dobrovoljci sa područija NDH, i to samo muslimani, što je u suprotnosti sa sporazumom od 5. marta. Uprkos nadama da će se brzo prikupiti potrebnih 20.000 ljudi, u diviziju se do kraja aprila javilo tek 8.000 dobrovoljaca…
… Pošto odziv dobrovoljaca nije zadovoljio, između SS-FHA vlade NDH 11.jula 1943. potpisan je dodatni sporazum , kojim je određeno da iz hrvatskih oružanih snaga u diviziju budu mobilizovani oficiri i podoficiri – muslimani, te dvije trećine muslimana regruta 1924. i 1925 godišta…

http://bs.wikipedia.org/wiki/Handžar_divizija

To jasno govori o fasistickom opredjeljenju „bosancerosa“. Jel ti pop o tom katkod pric`o?

edit: osim toga, ti likovi u Bosni ne dobijaju penzije, dok se oni iz prvog reda slika (ako je ko ost'o ziv nakon sto su ih partizani zguzili) raduju svakog prvog u mjesecu i hvale promucurne Srpske politicare koji su pronasli antifasisticku borbu u njihovim nedjelima.

A jel tebi sve ove gluposti pričao hodža koji je prvi poljubio ustaški nož?
Što se Bosančerosa tiče, zna se da nije postojala samo Handžar divizija, nego i Tigar i Vražja i Skender beg divizija. Tako da.... bolje ćuti i stidi se...
 
Citiracu te mile ako ti to pomaze samopouzdanju. Dakle citiram mileta:
mile1234:
Koga pitas? Znas li ti da kvotujes ili je to za tebe visa matematika? Ili pokusavas da budes duhovit/a? Sto se humora tice, smesan je kao sahrana.... Sta ces kada argumente nemas....

Lako je tebi, ti samo zamislis "argument" i on se vec materijalizuje u obliku "bosanske Skender divizije".
Meni valja resesirat kad nesto hocu da napisem u forum.

Sta cu kad jadan nemam tu inventivnu crtu.
 
BanBanDzinaBiH:
Citiracu te mile ako ti to pomaze samopouzdanju. Dakle citiram mileta:


Lako je tebi, ti samo zamislis "argument" i on se vec materijalizuje u obliku "bosanske Skender divizije".
Meni valja resesirat kad nesto hocu da napisem u forum.

Sta cu kad jadan nemam tu inventivnu crtu.

Tako drvo moje, da se vidi kome se obracas.... Posto si prespavala istoriju, moram da ti kazem da su tvoji iz tih divizija ( dakle 4 ih je bilo: Handzar, Tigar, Vrazja, i Skender beg divizija ) bili i kod Staljingrada da se pokazu kako su veliki saveznici sa Nemcima. To sto su vraceni u kesama je druga stvar. Jel te boli to sto ste bili " hrvatsko cvijece"?
Jel to opet humor ili se pravis pametna? Pametna si kao 10 glupih.... a argumenti su ti kao Ameri kada su trazili opravdanje za Vijetnam....
Sto se pameti tice, posto ne verujem da si savladala latinicu, pa ti lepo uzmi i gledaj slike.... Slika govori vise od 1000 reci.... pogledaj svoje zemljake....
 
KoscheiBesmertnii:
"зелен фесић у драгана мога,
зелен фесић, биће клања,
јоооооооој нано наницеееее..."



Pa ima li Dzina, drvo moje, boljeg argumenta od ovoga? Sta ces, to je najbolji dokaz na cijoj su strani bili Bosnjaci.... Doduse ne svi....
 
Hajd pocecu iz pocetka i pisacu polako- mozda i to stagoderce pomogne.

1. Ko je bio Skenderbeg?

Kad u sebi odgovoris na to pitanje postavi si sljedeca pitanja:

2. Pripadnik kojeg naroda je bio Skenderbeg?
3. S kojom zemljom Skenderbeg ima veze?
4. Kakve veze Skenderbeg ima s Bosnom?


Sad koristeci kombinaciju odgovora iz 1, 2, 3 i 4 pokusaj pravilno odgovoriti na peto pitanje:

5. Pripadnici kojeg naroda bi mogli sacinjavati vojnu jedinicu pod nazivom „Skenderbeg divizija“?

Nakon sto smo prosli ovaj dio koji se ticao istorije, jos jedno pitanje iz oblasti medicine i onda si slobodan za danas:

6. Kako se hronicno zanemarivanje rada sivih celija centralnog nervnog sistema odrazava na mentalno stanje pacijenta i dali je napor komunikacije na nekom internet forumu takvom pacjentu preveliko opterecenje?

I na ovo zadnje mozes slobodno u sebi odgovoriti.

Eee, da nastavnici u skoli imaju ovoliko strpljenja s tobom ko ja, mozda bi mogo bit i masinovodja od tebe jednog dana, moj mile u nesretnih oca i matere.
 
A jel tebi sve ove gluposti pričao hodža koji je prvi poljubio ustaški nož?
Što se Bosančerosa tiče, zna se da nije postojala samo Handžar divizija, nego i Tigar i Vražja i Skender beg divizija. Tako da.... bolje ćuti i stidi se...

skender beg je bila izdajnička kosovska divizija
vražja je bila izdajnička 369 njemačko ustaška sastavljena od otpada bivše 369

ne lupajte svašta

no passaran
 
BanBanDzinaBiH:
Hajd pocecu iz pocetka i pisacu polako- mozda i to stagoderce pomogne.

1. Ko je bio Skenderbeg?

Kad u sebi odgovoris na to pitanje postavi si sljedeca pitanja:

2. Pripadnik kojeg naroda je bio Skenderbeg?
3. S kojom zemljom Skenderbeg ima veze?
4. Kakve veze Skenderbeg ima s Bosnom?


Sad koristeci kombinaciju odgovora iz 1, 2, 3 i 4 pokusaj pravilno odgovoriti na peto pitanje:

5. Pripadnici kojeg naroda bi mogli sacinjavati vojnu jedinicu pod nazivom „Skenderbeg divizija“?

Nakon sto smo prosli ovaj dio koji se ticao istorije, jos jedno pitanje iz oblasti medicine i onda si slobodan za danas:

6. Kako se hronicno zanemarivanje rada sivih celija centralnog nervnog sistema odrazava na mentalno stanje pacijenta i dali je napor komunikacije na nekom internet forumu takvom pacjentu preveliko opterecenje?

I na ovo zadnje mozes slobodno u sebi odgovoriti.

Eee, da nastavnici u skoli imaju ovoliko strpljenja s tobom ko ja, mozda bi mogo bit i masinovodja od tebe jednog dana, moj mile u nesretnih oca i matere.

Ajdmo ovako drvo moje malo... bukvo moja.... ti opet ne znas da kvotujes, jer si uzeo tastaturu bez nadzora strucnog lica?
Odgovori sada ovako:

1. Koliko je bilo SS divizija, drvo moje, u kojoj su vecina bili Bosnjaci?
2. Da li su bili kod Staljingrada i kada?
3. Da li hodas na 4 noge?

Blago nama Kosei sagovornik Dzina nam je retardiran.....
Dragi moj retardu ti ni skolu nemas... Imas doduse 2 razreda preko veze, a volis da kupujes novine da bi gledao slike.....
Ja sam davno skolu zavrsio, ali ne onu koju si ti ( odnosno uzaludnu, iliti
DPŠ, odnosno definitivno poslednja šansa ), i fakultet sve u roku..... A ima li to tvoje selo skolu uopste?
Sto se Skender bega tice, on je bio Albanac, ali to moras svog hodzu da pitas sto su tvoji uzeli da se divizija zove bas po njemu. Da li zbog saradnje i ljubavi sa Albancima u to doba, ili je islam u pitanju drvo moje....
Sto se medicine tice, od tebe su i primarijusi digli ruke..... Jer ti ne daju sarene pilule, sarene pilule za lilule.... a verovatno zato i hodas na 4 noge.... i duhovit si nema sta.... Misa Tumbas g.ovna da jede.....
Ti u zivotu jedino mozes da budes furundzija.... i to onaj mazohista.... Sta ja pisem kada verovatno ti ovo za furundziju neces ni shvatiti.... ipak si iz F ( P ) ederacije..... ako ce ti biti lakse, evo Kosei ti je postavio slike, pa onanisi na svoje heroje levom, a desnom ih pozdravljam u Sieg Heil i vici Alah uegber....
 

Back
Top