ЛЕГИЈА НАЈЗАД ПРОГОВОРИО - ЛЕТЕЋЕ ПЕРЈЕ!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
EKSKLUZIVNO MEGAINTERVJU OD SUTRA
LEGIJA PROGOVORIO 400 pitanja 400 odgovora

Dušan Spasojević mi je rekao da Ivan Stambolić uopšte nije trebalo da bude ubijen već samo kidnapovan, pa kasnije pušten

Istoriju povodom "slučaja Stambolić" pisaće "gubitnici" - ne bih nekima bio u koži kad to počne da se raspetljava

Možda je ipak trebalo pustiti da Dana Drašković postane šef BIA

Neko će morati da položi račun: zašto je Zvezdan Jovanović vožen i u Bubanj potok, i do Beogradske arene, i na Frušku goru, a nije do Gepratove 14, odakle je tobože ubio Zorana Đinđića

Đinđić je posle "Makine grupe" shvatio kakvi su diletanti i koliko destruktivnu ulogu igraju Čeda Jovanović, Zoran Janjušević i Nenad Milić

Janjušević je smrtno pogođenom premijeru samo odmagao - zašto ga nisu odmah ubacili u kola, umesto što su ga nosili gore-dole

Vladimir - Beba Popović je nalickani pajac koji je sebe "prodavao" za Đinđića, a njega predstavljao kao svog izvršioca

Problem Srbije bilo je i to što je 80 odsto lidera DOS bilo "na vezi" nekoj stranoj obaveštajnoj službi i što neki od njih taj "posao" rade i danas

Da sam ja radio za neku od stranih službi - ne bih sada bio u zatvoru

O tom ko je sve od srpskih političara bio dobar sa "zemuncima" i dolazio u Šilerovu pišem knjigu - biće sve detaljno i pikantno, neću štedeti ni sebe ni druge

Pare od nagrade za Miloševićevu glavu stigle su u Srbiju početkom 2002. i bile su podeljene između pojedinaca iz Vlade i MUP

Ne pada mi na pamet da budem zaštićeni svedok, a i protiv koga bih bio

U noći kada sam se predao, sreo sam se sa Draganom Jočićem, ali se Radeta Bulatovića uopšte ne sećam

Šef britanskih obaveštajaca u Srbiji Entoni Monkton bio je u "susednoj kancelariji" dok su Zvezdan Jovanović i ostali "davali izjave" - treba pitati Dušana Mihajlovića kako ih je Monkton potom "sklapao"

Dokazaću da Zvezdan Jovanović nije ubio Đinđića iz Gepratove i da ja nemam nikakve veze sa atentatom, a da su pravi atentator i njegovi pomagači evakuisani za London

***********************************************************************************************

Мислим да ће овај интервју који треба данас да буде објављен у Гласу јавности - УЗБУРКАТИ ЈАВНОСТ..... летеће перје на крају... и многи ће се "чешкати тамо где их не сврби"
 
eremita:
EKSKLUZIVNO MEGAINTERVJU OD SUTRA
LEGIJA PROGOVORIO 400 pitanja 400 odgovora

Dušan Spasojević mi je rekao da Ivan Stambolić uopšte nije trebalo da bude ubijen već samo kidnapovan, pa kasnije pušten

Istoriju povodom "slučaja Stambolić" pisaće "gubitnici" - ne bih nekima bio u koži kad to počne da se raspetljava

Možda je ipak trebalo pustiti da Dana Drašković postane šef BIA

Neko će morati da položi račun: zašto je Zvezdan Jovanović vožen i u Bubanj potok, i do Beogradske arene, i na Frušku goru, a nije do Gepratove 14, odakle je tobože ubio Zorana Đinđića

Đinđić je posle "Makine grupe" shvatio kakvi su diletanti i koliko destruktivnu ulogu igraju Čeda Jovanović, Zoran Janjušević i Nenad Milić

Janjušević je smrtno pogođenom premijeru samo odmagao - zašto ga nisu odmah ubacili u kola, umesto što su ga nosili gore-dole

Vladimir - Beba Popović je nalickani pajac koji je sebe "prodavao" za Đinđića, a njega predstavljao kao svog izvršioca

Problem Srbije bilo je i to što je 80 odsto lidera DOS bilo "na vezi" nekoj stranoj obaveštajnoj službi i što neki od njih taj "posao" rade i danas

Da sam ja radio za neku od stranih službi - ne bih sada bio u zatvoru

O tom ko je sve od srpskih političara bio dobar sa "zemuncima" i dolazio u Šilerovu pišem knjigu - biće sve detaljno i pikantno, neću štedeti ni sebe ni druge

Pare od nagrade za Miloševićevu glavu stigle su u Srbiju početkom 2002. i bile su podeljene između pojedinaca iz Vlade i MUP

Ne pada mi na pamet da budem zaštićeni svedok, a i protiv koga bih bio

U noći kada sam se predao, sreo sam se sa Draganom Jočićem, ali se Radeta Bulatovića uopšte ne sećam

Šef britanskih obaveštajaca u Srbiji Entoni Monkton bio je u "susednoj kancelariji" dok su Zvezdan Jovanović i ostali "davali izjave" - treba pitati Dušana Mihajlovića kako ih je Monkton potom "sklapao"

Dokazaću da Zvezdan Jovanović nije ubio Đinđića iz Gepratove i da ja nemam nikakve veze sa atentatom, a da su pravi atentator i njegovi pomagači evakuisani za London

***********************************************************************************************

Мислим да ће овај интервју који треба данас да буде објављен у Гласу јавности - УЗБУРКАТИ ЈАВНОСТ..... летеће перје на крају... и многи ће се "чешкати тамо где их не сврби"




Šokantne tvrdnje „zemunca" Aleksandra Simovića

ŠIPTAR I ČEDA SE LJUBILI!!

Aleksandar Simović: Šiptar mi je pričao da su Čeda Jovanović i on braća, a svaki put kada bi se videli, izljubili bi se po tri puta. Spasojević je lično poznavao i Bebu Popovića, Vesića i njegovog brata!



Optuženi pripadnik „zemunskog klana" Aleksandar Simović izjavio je juče u Specijalnom sudu da je Čedomira Jovanovića poslednji put u Šilerovoj video leta 2002. godine! On je takođe rekao da su Čeda i Beba na „raskalašnim žurkama" u Šilerovoj proslavljali „poslovne uspehe", ali i prozvao Vladana Batića i predsednika Privredne komore Milana Jankovića za kontakte sa „zemuncima"!

- Dušan je Čedu Jovanovića zvao Mali, govorio je da mu je on brat, a svaki put kada bi se videli, izljubili bi se po tri puta. Spasojević je lično poznavao i Vladimira Popovića Bebu, Gorana Vesića i njegovog brata Đorđa (Vesić nema brata koji se zove Đorđe, prim. ur.) - rekao je Simović u nastavku suđenja „zemunskom klanu". On je, odgovarajući na pitanje zamenika specijalnog tužioca Jovana Prijića, ustvrdio da su Čeda i Popović često dolazili u Šilerovu.

- Kada god bi Ljubiša Buha Čume i ta svita uradili neki posao, obavezno bi bila napravljena žurka u Šilerovoj i tu je uvek bilo sve i svašta - rekao je Simović.

Misteriozne kasete

Optuženi Simović je rekao da je na video-kasetama iz Šilerove, između ostalog, snimljen i razgovor Šiptara i Čede o „nekim konjima koje je Dušan od nekog Baruha uzeo na dug".

- Razgovarali su o nekim konjima koje je Dušan uzeo od nekog Baruha na ime duga. Spasojević se razmišljao da li da da Čumetu te konje... - objasnio je Simović, i dodao da je u svom posedu imao ukupno pet kaseta sa snimcima „važnih ljudi" koji su dolazili u Šilerovu ulicu.

- Na tim kasetama su snimci načinjeni od oktobra 2000. godine do početka 2003. godine. Te kasete sam po Spasojevićevom nalogu odneo Zoranu Vukojeviću Vuku, a on ih je negde sakrio. Ne znam šta je sada sa njima... - rekao je Simović.





Na pitanje zamenika tužioca Prijića da li je i koliko često u Šilerovu dolazio i Vladimir Beba Popović, Simović je odgovorio potvrdno:

- I te kako je dolazio! Zajedno sa Čedom!

Simović je juče rekao da je „jednom prilikom Vladan Batić zvao Spasojevića".

- Jadnog Batićevog telohranitelja, inače razbojnika i lopova, prebila je neka „pajser ekipa". Onda je Batić nazvao Spasojevića i pitao ga da li u tome ima neke političke pozadine... U Šilerovu je sa Čumetom često dolazio i general Pavković. Znam da su ti razgovori vođeni oko Haga. Dolazio je i Milan Janković iz Privredne komore, a ulaz u Šilerovu je bio zabranjen generalu Momčilu Perišiću. On je jednom došao na kapiju, ali obezbeđenje nije htelo da ga pusti, po Spasojevićevom naređenju. Njega je smatrao za izdajnika! - objasnio je Simović. On je rekao da je Dušana Spasojevića poslednji put video oko pet dana pre ubistva Đinđića, a u tom periodu je takođe poslednji put video i Bagzija.

Upitan o privatizaciji preduzeća i Spasojevićevim partnerima iz Grčke, Simović je rekao da je sa tim ljudima obilazio brojne firme po Srbiji.

- Bili smo u Kruševcu, gde smo razgovarali sa ljudima iz „Trajala" i „Merime". U Subotici smo bili u „Podrumu Palić", posetili smo Mesnu industriju „29. novembar", PIK „Bečej". Bili smo i u Nišu zbog firme „Jastrebac"... - precizirao je Simović. On je potvrdio optužbe da je Ljubiša Buha Čume ubio Zorana Petrovića Šempu, Todora Gardaševića, Mirka Bosanca i Zorana Uskokovića Skoleta.

Simović je istakao da su se Buha i drugi svedok saradnik Dejan Milenković Bagzi dogovorili da terete njega i njegovog brata.

- Oni su se prvo dogovarali, ali se onda među njima zakuvalo. Posvađali su se jer je Čume rekao Bagzijevoj ženi da je on svojoj švalerki Vesni kupio zlatni medaljon. Tu je nastala frka i oni su se posvađali, pa su se razišli. Sve se to dešavalo nakon atentata. Tada sam se, dok sam bio u Italiji, čuo sa Bagzijem, kojeg sam pitao zašto sam ja u problemu, a on mi je odgovorio da se ne sekiram i da se samo sklonim. U tom razgovoru mi je rekao i da će ga Pecko i Limuntus (Predrag Ranković i Milan Narandžić, prim. ur.) prebaciti u inostranstvo - rekao je Simović i još jednom zatražio suočenje sa svedocima saradnicima:

Traži suočenje


- Želim da se pogledam oči u oči sa Bagzijem, Čumetom i ostalima. Imam još mnogo toga da kažem o njima. Ko su njihovi finansijeri, kako su u Progarima proslavljali ubistva i svašta drugo. Ovo je samo početak moje odbrane, biće još puno tema za razgovor, ali za sada više nemam šta da kažem! - rekao je Simović, nakon čega se vratio u boks za optužene.

Suđenje se nastavlja danas.


Ceca i Branka Blek Rouz na rođendanu u Šilerovoj


Simović je tokom jučerašnjeg saslušanja pomenuo proslavu rođendana Dušana Spasojevića u Šilerovoj ulici. On je počeo da nabraja ko je od poznatih ličnosti bio na tom rođendanu, pa je tako naveo pevačicu Svetlanu Cecu Ražnatović i striptizetu Branku Blek Rouz, nakon čega ga je sudija Milimir Lukić prekinuo sa obrazloženjem da to nije od interesa za suđenje


Fakti

- Pored presude od 35 godina za ubistvo Zorana Đinđića Simović je osuđen i na 3,5 godine zatvora za bacanje bombe na prostorije podgoričkog lista „Dan" u Beogradu i auto-servis „Aca"

- Protiv Aleksandra Simovića okončana je istraga za ubistvo Zorana Vukojevića Vuka, ali je neizvesno da li će biti optužen za ovaj zločin
 
Ko god da se nađe "raskrinkan", ništa se neće promeniti - biće i dalje onih koji će u to verovati i onih koji neće. Pa će uslediti "odgovori na raskrinkavanja", pa odgovori na "odgovore"...povlenske i ostale magle, svako prema svom zavičaju.... milion novih verzija...Čisto sluđivanje i ništa više.
Ovakvim prepucavanjem preko medija može da se raskrinka pozadina neke pevaljke, ali ne političkog ubistva.
 
medved_bg:
Ko god da se nađe "raskrinkan", ništa se neće promeniti - biće i dalje onih koji će u to verovati i onih koji neće. Pa će uslediti "odgovori na raskrinkavanja", pa odgovori na "odgovore"...povlenske i ostale magle, svako prema svom zavičaju.... milion novih verzija...Čisto sluđivanje i ništa više.
Ovakvim prepucavanjem preko medija može da se raskrinka pozadina neke pevaljke, ali ne političkog ubistva.
Nije Djindjić Džon Kenedi, kao što ni Srbija nije Amerika.
Oni imaju kontrolu nad nama. Onog trenutka kad više ne budu imali istu ( jer im tako odgovara ili je tako moralo), zabole ih uvo šta će ovde dalje da se dešava. A kao što vidiš, prilike na svetskoj političkoj sceni se menjaju, a u skladu s tim i prilike kod nas. ;)
 
sevilja:
Nije Djindjić Džon Kenedi, kao što ni Srbija nije Amerika.
Oni imaju kontrolu nad nama. Onog trenutka kad više ne budu imali istu ( jer im tako odgovara ili je tako moralo), zabole ih uvo šta će ovde dalje da se dešava. A kao što vidiš, prilike na svetskoj političkoj sceni se menjaju, a u skladu s tim i prilike kod nas. ;)
Sorry, nešto sam usporena danas, ne kapiram kakve veze ima ovo što sam napisala sa Amerikom, Kenedijem, njima, svetskom scenom....? :confused:
 
medved_bg:
Ko god da se nađe "raskrinkan", ništa se neće promeniti - biće i dalje onih koji će u to verovati i onih koji neće. Pa će uslediti "odgovori na raskrinkavanja", pa odgovori na "odgovore"...povlenske i ostale magle, svako prema svom zavičaju.... milion novih verzija...Čisto sluđivanje i ništa više.
Ovakvim prepucavanjem preko medija može da se raskrinka pozadina neke pevaljke, ali ne političkog ubistva.
pazi
taj stvor
se predao voji drugaru
pred izbore
da bi izmishljao neki heroin
i doveo voju na vlast

naravno
dokazano je da je dzukela lagao...
al kasno...


i shta imamo sad
opet najavu izbora
"patrijote" daju pravo glasa bosancima, crnogorcima i ebem li ga kome sve ne
i opet vade dzukelu da laje

i kad odlaje svoje
ima da izvede neko extra bekstvo i da ladi muda na havajima

ili da kao umre u zatvoru
pa da ladi muda na bahamima

kao milijarder...
 
"Letece perje" :D :D..... Nisam Mito znao da ti je on favorit.... Pa covek koji se "krio" u svojoj kuci godinu dana i koji ima poverenja u prepodobnog Kostunicu i nema sta drugo da kaze.... Simovic isto tako.... Deset meseci cuti, a onda mu naprasno dodje da progovori... Sto je najsmesnije, njihova odbrana je potpuno ista... Svaki od njih zna sve... Samo ne zna za ono za sta je optuzen.... :D Smejurija.... A oni su evidentno ponov u ofanzivi....
 
medved_bg:
Sorry, nešto sam usporena danas, ne kapiram kakve veze ima ovo što sam napisala sa Amerikom, Kenedijem, njima, svetskom scenom....? :confused:
Ima veze, i to velike.
Oni koji su presudili Djindjiću, imali su ledja u stranim obaveštajnim službama, ujedno čineći glavne i odgovorne u našim službama. Imajui dalje ledja u stranim. A kako stubove jedne države čine vojska, milicija, sudstvo i obavezno tajne službe, jasno je ko je kontrolisao velikim delom naše službe. Premijer ne može biti ubijen tek tako.
On ima zaštitu, pre svega od milicije, milicija je u sprezi sa slušbama bezbednosti, a slube bezbednosti su držali stranci preko naših , tj. velikim delom Amerikanci. Sta misliš, zašto su se toliko pokrvili oko Jočićevog ministarstva ? Jer je isti, preko svoje partije, omogućio infiltriranje Rusa u naše službe. U tome se i ogleda priča o Srbiji kao marionetskoj državI.
U istrazi o Djindjićevom ubistvu se trabalo krenuti od toga zašto nije imao zaštitu. Zašto naši službaši nisu znali da se nešto sprema?? Odgovor je jasan.

E sad, dokle god ovde Ameri imaju uticaj, njihovi štićenici će moći ladno da se šetaju ulicama bez obzira na počinjena krivična dela.
I da se vratim na moj predhodni post, upravo zbog ovoga i rekoh da čim im uticaj opadne, više neće štititi navedene, a onda oni izlaze pred lice pravde.

E sad, da ne bih bila pogrešno shvaćena, ne kažem da su Ameri naručili Djikijevo ubistvo, ali su svakako u njemu učestvovali njihovi štićenici. A Amerikance ne interesuje sta štićenici rade sve dok odradjuju posao za njih.
 
sevilja:
Ima veze, i to velike.
Oni koji su presudili Djindjiću, imali su ledja u stranim obaveštajnim slušbama. Imaju ih i dalje.A kako stubove jedne države čine vojska, milicija, sudstvo i obavezno tajne službe, jasno je ko je kontrolisao velikim delom naše službe. Premijer ne može biti ubijen tek tako.
On ima zaštitu, pre svega od milicije, milicija je u sprezi sa slušbama bezbednosti, a slube bezbednosti drže stranci, tj. velikim delom Amerikanci. Sta misliš, zašto su se toliko pokrvili oko Jočićevog ministarstva ? Jer je isti, preko svoje partije, omogućio infiltriranje Rusa u naše službe. U tome se i ogleda priča o Srbiji kao marionetskoj državI.

E sad, dokle god ovde Ameri imaju uticaj, njihovi štićenici će moći ladno da se šetaju ulicama bez obzira na počinjena krivična dela.
I da se vratim na moj predhodni post, upravo zbog ovoga i rekoh da čim im uticaj opadne, više neće štititi navedene, a onda oni izlaze pred lice pravde.

E sad, da ne bih bila pogrešno shvaćena, ne kažem da su Ameri naručili Djikijevo ubistvo, ali su svakako u njemu učestvovali njihovi štićenici. A Amerikance ne interesuje sta štićenici rade sve dok odradjuju posao za njih.
Ma sve je to lepo sročeno, samo ti pričaš o tvom viđenju nekog pravog raskrinkavanja. To nimalo ne menja moju konstataciju da je ovo što se servira narodu, ovaj senzacionalizam po novinama, najobičniji cirkus. Pred svaki pun mesec neko da ekskluzivni intervju ili izda knjigu (jbt najprodavaniji pisci postadoše političari i kriminalci) čisto da se masa zatalasa. A i pominju se izbori pa su i zalihe pljuvačke na zavidnom nivou.
 
medved_bg:
Ma sve je to lepo sročeno, samo ti pričaš o tvom viđenju nekog pravog raskrinkavanja. To nimalo ne menja moju konstataciju da je ovo što se servira narodu, ovaj senzacionalizam po novinama, najobičniji cirkus. Pred svaki pun mesec neko da ekskluzivni intervju ili izda knjigu (jbt najprodavaniji pisci postadoše političari i kriminalci) čisto da se masa zatalasa. A i pominju se izbori pa su i zalihe pljuvačke na zavidnom nivou.

Mogu li da se slozim?;) ..moze? dobro, slazem se...ali kako biti mudar pa otkriti sta se ovaj put zamazuje ovakvim pricama? Sta ce to grozno sada isplivati (ne sada nego kasnije, naravno) na povrsinu i sve nas iznenaditi ?
 

Back
Top