ПРАВИ СРПСКИ МИНИСТАР!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Popović napustio skup iz protesta zbog Kosova
Utorak, 18. septembar 2007. 16:46

Ministar rudarstva i energetike Srbije Aleksandar Popović napustio je skup o energetici u
Ljubljani, pošto je Kosovo najavljeno kao zemlja učesnica tog skupa, saopšteno je Ministarstva rudarstva i energetike.

On je skup napustio protestujući jer je Kosovo navedeno kao država učesnik u programu pomoći, pored Srbije i zemalja u regionu, iako je u prethodno pripremljenim i dostavljenim dokumentima status Kosova i Metohije definisan u skladu sa rezolucijom Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija 1244.

Popović, koji je i potpredsednik Demokratske stranke Srbije, uložio je oštar protest organizatorima, predstavnicima Vlade Slovenije i ambasade Velike Britanije i napustio skup, posle čega su organizatori
uputili izvinjenje i izvršili ispravku, navodi se u saopštenju.

Skup u Sloveniji posvećen je otpočinjanju programa tehničke obuke iz oblasti energetike za stručnjake iz zemalja jugoistočne Evrope, Moldavije i Ukrajine.


(Beta)

Свака част Министру Поповићу. Многе друге јајаре треба да се угледају на тог релативно младог човека који иначе плени својом позитивном појавом, добрим изгледом, пристојним понашањем и интелектом на завидном нивоу. 8-) Он је од оних ликова које бих могао назвати нашом политичком елитом.
 
~Petar~:
Цитат:
Оригинал поставио eremita
младог човека који иначе плени...добрим изгледом...


...:lol:

Буди љубазан па своју малициозност задржи "за по кући" и немој ми вадити речи из контекста да би показао колико си глуп и злобан.

Иначе, свакако да је веома важно и то како неки политичар физички изгледа, тј. да ли је леп - нарочито за женске гласаче, али и уопште је боље да неки политичар не изгледа као онај "ђаво амерички" Кристофер - и дан данас када се сетим тог лика потпуно се згрозим.
 
adem_ks:
dobar patrijotski potez, nego ima jedna preca stvar, da li se nesto dobilo tim potezom ili izgubilo, mislim napustiti jedan skup mozda i nije bas najbolje resenje, kao i kada je velja odlozio svoju posetu CG zbog onog popa. ali ako vi kazete da je to dobar potez inda....
pa dobilo se.
jel ste drzava? niste
znaci, posto niste, ne moze ni da pise da jeste.
kad i ako dogurate dotle, javite da stave tu nalepnicu.

tad se, mozda, i necemo buniti. nekad, jednom
 
pa ne znam dal' je za nekoga vrh patriotizma, al' ovo je meni obichan normalni gest, i svako ko drzi do kredibiliteta zemlje bi uradio isto (bez obzira sta licno misli o kosovu i nezavisnosti)

i dalje zivimo u svetu( a narocito je svet politike, i to spoljne politike i medj.odnosa) koji je i ceremonijalan, i drzi do forme, dostojanstva, protokola...i neke stvari mora se poshtuju
 
~Petar~:
pa ne znam dal' je za nekoga vrh patriotizma, al' ovo je meni obichan normalni gest, i svako ko drzi do kredibiliteta zemlje bi uradio isto (bez obzira sta licno misli o kosovu i nezavisnosti)

i dalje zivimo u svetu( a narocito je svet politike, i to spoljne politike i medj.odnosa) koji je i ceremonijalan, i drzi do forme, dostojanstva, protokola...i neke stvari mora se poshtuju

kao sto rekoh... OK. slazem se da treba drzati dotih "sitnica", ali ako je samit bio vazan, a vi bez predstavnika onda..... zato pitam sta je srbija tim dobila [izgubila]
 
~Petar~:
pa sutra neko moze da nas isto pozove na nadasve vazan samit, al' pod uslovom da na tablici pise npr. zemlja retardiranih. i mi bi trebalo da imamo svog predstavnika jer je bitno da smo tamo...po toj logici

nisi naveo adekvatan primer, osim ako to sami ne uradite, ali i tada bi vam stigla zabrana za takvu glupost. ovo je sl. onome, u rukometu bese li, kada ste odbili da odigrate medjunarodnu utakmicu sa kosovom. znaci treba prvo izvagati, a tada se koristi nesto drugo a ne patrijotski motiv, pa posle odluciti. doduse kod nas na balkanu se mnoge stvari rade samo radi par glasova, a sto drzavi to steti, koga zabole za to. to je moje misljenje oko odluke ministra
 
adem_ks:
nisi naveo adekvatan primer, osim ako to sami ne uradite, ali i tada bi vam stigla zabrana za takvu glupost. ovo je sl. onome, u rukometu bese li, kada ste odbili da odigrate medjunarodnu utakmicu sa kosovom. znaci treba prvo izvagati, a tada se koristi nesto drugo a ne patrijotski motiv, pa posle odluciti. doduse kod nas na balkanu se mnoge stvari rade samo radi par glasova, a sto drzavi to steti, koga zabole za to. to je moje misljenje oko odluke ministra

Збиља ? И с КИМ је то требала да игра репрезентација Србије ? Са вама, што још нијесте научили да се то не меље и не ставља у бурек ? Ти си Шиптар. Не брини о српском министру и његовом поступку, нити имаш право да секундираш такав какав си, о српском патриотизму. Играће Срби са достојним противницима и са националним тимовима ДРЖАВА (упс, замало заборавих да ти кажем да то још НИЈЕСТЕ и да још дуго нећете бити, барем док не научите да личите на људска бића). То што је дотични господин министар одлучио, показује његов висок степен одговорности и родољубља, а не као његове колеге у Црној Гори да широм раширених руку дочекују твоје омиљене терористе Тачија и Чекуа. Он има ДИГНИТЕТ, дон Милове улизице које се играју државе-НЕМАЈУ, НИТИ ЋЕ ГА ИКАД ИМАТИ.
 
eremita:
Popović napustio skup iz protesta zbog Kosova
Utorak, 18. septembar 2007. 16:46

Ministar rudarstva i energetike Srbije Aleksandar Popović napustio je skup o energetici u
Ljubljani, pošto je Kosovo najavljeno kao zemlja učesnica tog skupa, saopšteno je Ministarstva rudarstva i energetike.


Taj skup o energetici je bio u okviru CEFTA? Tako mi se cini. Zar nije Kostunica potpisao CEFTU u me Srbije a u ime Kosova je potpisao UNMIK? Ma koga on farbaju? Potpisu CEFTU sa Kosovom pa onda napustaju konferencije jer se Kosovu tu nalazi....

Ala vas loze kao male majmune.... a vi se primate,... uzas...
 
Atreid:
Taj skup o energetici je bio u okviru CEFTA? Tako mi se cini. Zar nije Kostunica potpisao CEFTU u me Srbije a u ime Kosova je potpisao UNMIK? Ma koga on farbaju? Potpisu CEFTU sa Kosovom pa onda napustaju konferencije jer se Kosovu tu nalazi....

Ala vas loze kao male majmune.... a vi se primate,... uzas...

Глупи човече било би згодно да пре него што се направиш паметан уочиш разлику ако нешто потпише УМНИК што је према резолуцији 1244 у реду - или ако се појави неги Агим Чеку или друга шиптарчина да "представља" Косове??? :evil:

А што се мајмуна тиче - ако ти је у близини огледало имаћеш прилике да га сагледаш у правом светлу. :lol:
 
eremita:
Глупи човече било би згодно да пре него што се направиш паметан уочиш разлику ако нешто потпише УМНИК што је према резолуцији 1244 у реду - или ако се појави неги Агим Чеку или друга шиптарчина да "представља" Косове??? :evil:

А што се мајмуна тиче - ако ти је у близини огледало имаћеш прилике да га сагледаш у правом светлу. :lol:

Energetiku na Kosovu ne kontrolise UNIMK nego vlada u Pristini.

Evo sad sam provjerio skup je orgaizovao CEP centar (Jable), citaj vlada Slovenije i Britanska ambasada. Bile su pozvane zemlje koje su potpisale CEFTU: Srbija, Crna Gora, Albanija, Hrvatska, Makedonija, Moldavija i Kosovo. Radi se, inace, o jednom od programa besplatnog obrazovanja drzavnih sluzbenika iz oblasti energetike.

E, sad da odgovorim 'eremiu', vidi kad ides u pozoriste, bioskop, koncert, bilo kakvo desavanje, u Gucu, na utakmnicu, onda dobijes nesto sto se zove program, znas na sta ides, odnosno sta da vids. Kad ides u bioskop onda pogledas plakat filma koji gledas, pa pogledas ko je reziser, glumci, koji zanr filma i slicno. Ovdje se radi o ministru vlade koji ide na medjudrzavnu konferenciju, pa hoces da kazes da nije znao da se Kosovo pojavljuje dok nije dosao u Ljubljanu i vidio??? hahahaha :lol: :lol: :lol:

Ma da, kako vas farbaju, strasno.
 

Back
Top