Snimak zločina mudžahedina

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Banjaluka, Sarajevo -- Mediji u RS prikazali snimke na kojima su, kako se tvrdi, zločini takozvanih mudžahedina na području Vozuće, u BiH.

Televizijske stanice emitovale su deo snimka, koji je medijima uputio Savez logoraša Republike Srpske, i koji, pored zločina, prikazuje posetu tadašnjeg predsednika Predsedništva Bosne i Hercegovine kampu za obuku mudžahedina.

Na trominutnom snimku, koji su prikazale televizijske stanice u Republici Srpskoj, prikazani su zločin nad jednim srpskim vojnikom i ubistvo zarobljenog hrvatskog vojnika na području Vozuće, u centralnoj BiH.

U Savezu logoraša tvrde da snimak, koji traje 43 minuta, prikazuje i druge svirepe zločine nad zarobljenim srpskim vojnicima i dokazuje direktnu kontrolu političkog i vojnog vrha BiH nad tom jedinicom.

Na prikazanom snimku takvu vezu potvrđuje i jedan od pripadnika jedinice Abu Hamza. "Mi smo bili legalna jedinica Armije BiH, u sklopu Armije BiH", kaže on.

Reakcije u BiH su podeljene. Dok se u RS naglašavaju dimenzija zločina mudžahedina i odgovornosti armijskog vrha, u FBiH se slučaj tumači na različite načine.

Kako se novi snimci pojavljuju upravo u vreme procesa protiv bivšeg komandanta Armije BiH Rasima Delića, uz istovremeno otvaranje pitanja državljanstva mudžahedina, tvrdi se da je reč o političkoj trgovini i ucenjivanju tih ljudi, i to iz međunarodnih krugova.

Abu Hamza tvrdi da mu je nuđeno državljanstvo u zamenu za svedočenje u procesu protiv Delića.

Proces protiv Delića i svedočenje bivšeg pripadnika jedinice El mudžahid Ali Hamada ponovo su otvorili pitanje ko je odgovoran za dolazak mudžahedina, a pogotovo za izdavanje državljanstava. U javnosti FBiH sve su glasniji zahtevi za obelodanjivanje njihove uloga i za imenovanje njihovih mentora u BiH.

B92
Koji god bio cilj biranja ovog trenutka za puštanje snimka u javnost,eto još jedne prilike da se uverimo u ''nevinost'' muslimana,u ratu u Bosni.8-)
 
KoscheiBesmertnii:
Људи па то је страшно, ма јел` то могуће да таквих злотвора има???
Да ли неко предузима нешто, хоћемо ли ми сада да тужимо Босанчеросе???
I za Hrvatsku i za BiH postoji više dokaza da su genocidne tvorevime nego za RS.
 
sevilja:
I za Hrvatsku i za BiH postoji više dokaza da su genocidne tvorevime nego za RS.

Тамо где Србе оптужују да су извршили ''геноцид и етничко чишћење'' обично се смањи проценат Срба,
у односу на укупан број становника. Негде и драстично.
 
ljuta_mamba:
ne,ali ovo je em bajato,em opste poznato
otkrivas toplu vodu
i deder mani se tema o susedima srbije
daj nesto domace

Бајате су ваше лажи о Сребреници, како је Војска Републике Српске убила 8000 цивила. А о најмање 3250 Срба поклано око Сребренице, то вас не занима.
 
Viorija:
Бајате су ваше лажи о Сребреници, како је Војска Републике Српске убила 8000 цивила. А о најмање 3250 Срба поклано око Сребренице, то вас не занима.
Upravo tako!
Niko nikad nigde u medijima da spomene da je Srebrenica bila odmazda zbog šest sela poklanih Srba. A o ciframa pobijenih koje nemaju veze sa realnošću da ne pričamo.
I još nešto, u Srebrenici niko nije ubijen ko je predao oružije. A oni koji nisu umešali su se medju civile ...i tako izginiše i civili, jer se po vojnim pravilima zna ko su civili, a ko vojska. Svuda gde ima naoružanih, po pravilniku, dozvoljeno je pucati.

Meni su ubili u Gospiću tetku i teču ( plus još sedam članova dalje familije u okolini Udbine), bacili ih u jame unakažene, moj otac išao da identifikuje, a do dana današnjeg niko nije odgovarao.Iz Doboja proterane dve porodice, iz Slavonje ( Beli Manastir, Darda, Knjaževi Vinogradi) četiri porodice- jož uvek nisu uspeli da regulišu papire oko imovine.

Što se mene tiče, treba što više takvih tema da se postavlja, ne zbog razvijanja mržnje ( to je pogubna emocija), već samo da se zna ko je ko. I da , sutra, našoj deci ne padne na pamet da grade bilo kakve države sa takvima.
 
sevilja:
Upravo tako!
Niko nikad nigde u medijima da spomene da je Srebrenica bila odmazda zbog šest sela poklanih Srba. A o ciframa pobijenih koje nemaju veze sa realnošću da ne pričamo.
I još nešto, u Srebrenici niko nije ubijen ko je predao oružije. A oni koji nisu umešali su se medju civile ...i tako izginiše i civili, jer se po vojnim pravilima zna ko su civili, a ko vojska. Svuda gde ima naoružanih, po pravilniku, dozvoljeno je pucati.

Meni su ubili u Gospiću tetku i teču ( plus još sedam članova dalje familije u okolini Udbine), bacili ih u jame unakažene, moj otac išao da identifikuje, a do dana današnjeg niko nije odgovarao.Iz Doboja proterane dve porodice, iz Slavonje ( Beli Manastir, Darda, Knjaževi Vinogradi) četiri porodice- jož uvek nisu uspeli da regulišu papire oko imovine.

Što se mene tiče, treba što više takvih tema da se postavlja, ne zbog razvijanja mržnje ( to je pogubna emocija), već samo da se zna ko je ko. I da , sutra, našoj deci ne padne na pamet da grade bilo kakve države sa takvima.

Нек им је лака земља. Никад заборавити нити опростити шта су нам злотвори урадили.
 
sevilja:
Upravo tako!
Niko nikad nigde u medijima da spomene da je Srebrenica bila odmazda zbog šest sela poklanih Srba. A o ciframa pobijenih koje nemaju veze sa realnošću da ne pričamo.
I još nešto, u Srebrenici niko nije ubijen ko je predao oružije. A oni koji nisu umešali su se medju civile ...i tako izginiše i civili, jer se po vojnim pravilima zna ko su civili, a ko vojska. Svuda gde ima naoružanih, po pravilniku, dozvoljeno je pucati.

Meni su ubili u Gospiću tetku i teču ( plus još sedam članova dalje familije u okolini Udbine), bacili ih u jame unakažene, moj otac išao da identifikuje, a do dana današnjeg niko nije odgovarao.Iz Doboja proterane dve porodice, iz Slavonje ( Beli Manastir, Darda, Knjaževi Vinogradi) četiri porodice- jož uvek nisu uspeli da regulišu papire oko imovine.

Što se mene tiče, treba što više takvih tema da se postavlja, ne zbog razvijanja mržnje ( to je pogubna emocija), već samo da se zna ko je ko. I da , sutra, našoj deci ne padne na pamet da grade bilo kakve države sa takvima.

nije 6 sela nego 156 sela i 3000 poklanih Srba

Ceo spisak zaklanih Srba u Srebrenici od strane bosnjackih fundamentalista mozes videti na sajtu SPC tj ovde:

http://www.spc.yu/Vesti-2005/07/srebrenica.pdf

Kao sto mozes videti ovde ima mnogo zena, staraca i dece. Bosnjaci su klali cak i srpske devojcice i decake od 3 do 10 godina!!!!!

I posle sto smo ih porokali. Pa to je bila cista osveta za klanje srpske nejaci.
 
ljuta_mamba:
ne,ali ovo je em bajato,em opste poznato
otkrivas toplu vodu
i deder mani se tema o susedima srbije
daj nesto domace
Kad je bajato, zašto onda i dalje tvrdiš ti i tvoji istomišljenici kako su muslimani u bosni nevine žrtve a srbi krvnici? A sad odjednom da je to bajata vest, što ispada da si znao za te monstrumske zločine ali si svesno prećutao u korist krvnika! Nevalja ti takav pristup istini, jer istina kad tad ispliva na površinu! A od istine se sakriti nemožeš!
 
Jerry Ropero:
nije 6 sela nego 156 sela i 3000 poklanih Srba

Ceo spisak zaklanih Srba u Srebrenici od strane bosnjackih fundamentalista mozes videti na sajtu SPC tj ovde:

http://www.spc.yu/Vesti-2005/07/srebrenica.pdf

Kao sto mozes videti ovde ima mnogo zena, staraca i dece. Bosnjaci su klali cak i srpske devojcice i decake od 3 do 10 godina!!!!!

I posle sto smo ih porokali. Pa to je bila cista osveta za klanje srpske nejaci.
Još gore.
Moj dobar drugar je Sarajlija koji je sticajem okolnosti bio u sred zbivanaja u Srebrenici...verovatno ga nisam razumela kad mi je objašnjavao.
 
krvavi_labud:
Kad je bajato, zašto onda i dalje tvrdiš ti i tvoji istomišljenici kako su muslimani u bosni nevine žrtve a srbi krvnici? A sad odjednom da je to bajata vest, što ispada da si znao za te monstrumske zločine ali si svesno prećutao u korist krvnika! Nevalja ti takav pristup istini, jer istina kad tad ispliva na površinu! A od istine se sakriti nemožeš!


ma da , sad je njima bajato a niko od ovih koji su se snimali kako kolju Srbe jos nije ni uhapsen a kamoli osudjen! Za drugo da ne pricamo!
 
Jerry Ropero:
ma da , sad je njima bajato a niko od ovih koji su se snimali kako kolju Srbe jos nije ni uhapsen a kamoli osudjen! Za drugo da ne pricamo!
Ma sad će ispasti da su muslimani snimali španske serije sa unakaženim srpskim telima, i da na kraju predstave nema ko da se pokloni! Žalosno je to što se sve to mirno dopušta u srbiji, kako u javnosti tako i u medijima i samom internetu pogotovo na ovom forumu gde se bez ijednog stida i srama vredja i ponižava svaki srbin, mada mi smo to navikli zar ne jerry, da nas Nas Srbe ovde vredjaju i ponižavaju a pogotovo banuju za ništa dok se ovakve stvari poput ovoga koji veliča ovaj snimak pušta da mirno onaniše nad tim snimkom!
 
:):):)
jel to ja kao onanisem :)
to je bajat snimak iz 1995.....iz divizije el mucahid...bio na tv vec koliko puta....sa iste trake gde i onaj mucenik Rade ...nesecam se prezimena...ali to je sve sa tog snimka...ono kad ih alija obilazi i seta pred strojem....bajato ,samo kad nekom pritreba za nesto,izvuce sekvencu sa trake

eto,mesto da poricate o necemu iz 2007...vezano za srbiju......ovo je za pdf istorija
 
ljuta_mamba:
:):):)
jel to ja kao onanisem :)
to je bajat snimak iz 1995.....iz divizije el mucahid...bio na tv vec koliko puta....sa iste trake gde i onaj mucenik Rade ...nesecam se prezimena...ali to je sve sa tog snimka...ono kad ih alija obilazi i seta pred strojem....bajato ,samo kad nekom pritreba za nesto,izvuce sekvencu sa trake

eto,mesto da poricate o necemu iz 2007...vezano za srbiju......ovo je za pdf istorija
A ti bi hteo da zataškaš sve zločine i svaki genocid nad srbima a? Kada nemate više argumenata hvatate se Srebrenice, samo i mala deca znaju da je u tom gradu bilo najveće uporište Mudzahedina istih ovi što su na snimku, samo u mnogo većem broju, ali eto hvala bogu imamo Ratka Mladića pa pazi na našu braću Srbe! Da nije njega bilo, bilo bi još više ovakvih snimaka sa srpskim glavama!
 
ljuta_mamba:
a gde si ti vido ovde srebrenicu na ovoj strani
posto je ja nisam pomenuo,pazi dobro zasta me vatas :):):)
Ovde ne, ali na drugim temama gde se pominje, vi u sav glas pljujete na srbe a ove mudzahedine iz Srebrenice nazivate zrtvama, iste one koji su i na ovom snimku sa srpskom glavom! Ovde i nesmete da je pominjete jer ce vam se vratiti kao bumerang pravo u lice!
 

Back
Top