Snimak zločina mudžahedina
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Snimak zločina mudžahedina

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Snimak zločina mudžahedina

Banjaluka, Sarajevo -- Mediji u RS prikazali snimke na kojima su, kako se tvrdi, zločini takozvanih mudžahedina na području Vozuće, u BiH.

Televizijske stanice emitovale su deo snimka, koji je medijima uputio Savez logoraša Republike Srpske, i koji, pored zločina, prikazuje posetu tadašnjeg predsednika Predsedništva Bosne i Hercegovine kampu za obuku mudžahedina.

Na trominutnom snimku, koji su prikazale televizijske stanice u Republici Srpskoj, prikazani su zločin nad jednim srpskim vojnikom i ubistvo zarobljenog hrvatskog vojnika na području Vozuće, u centralnoj BiH.

U Savezu logoraša tvrde da snimak, koji traje 43 minuta, prikazuje i druge svirepe zločine nad zarobljenim srpskim vojnicima i dokazuje direktnu kontrolu političkog i vojnog vrha BiH nad tom jedinicom.

Na prikazanom snimku takvu vezu potvrđuje i jedan od pripadnika jedinice Abu Hamza. "Mi smo bili legalna jedinica Armije BiH, u sklopu Armije BiH", kaže on.

Reakcije u BiH su podeljene. Dok se u RS naglašavaju dimenzija zločina mudžahedina i odgovornosti armijskog vrha, u FBiH se slučaj tumači na različite načine.

Kako se novi snimci pojavljuju upravo u vreme procesa protiv bivšeg komandanta Armije BiH Rasima Delića, uz istovremeno otvaranje pitanja državljanstva mudžahedina, tvrdi se da je reč o političkoj trgovini i ucenjivanju tih ljudi, i to iz međunarodnih krugova.

Abu Hamza tvrdi da mu je nuđeno državljanstvo u zamenu za svedočenje u procesu protiv Delića.

Proces protiv Delića i svedočenje bivšeg pripadnika jedinice El mudžahid Ali Hamada ponovo su otvorili pitanje ko je odgovoran za dolazak mudžahedina, a pogotovo za izdavanje državljanstava. U javnosti FBiH sve su glasniji zahtevi za obelodanjivanje njihove uloga i za imenovanje njihovih mentora u BiH.

B92
    Koji god bio cilj biranja ovog trenutka za puštanje snimka u javnost,eto još jedne prilike da se uverimo u ''nevinost'' muslimana,u ratu u Bosni.8-)

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Snimak zločina mudžahedina

prikazali juče i u srb.........nisam naravno gledao..tonski sam propratio kako se kaže da su igrali foodbal ...sa...e ne mogu...

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Људи па то је страшно, ма јел` то могуће да таквих злотвора има???
    Да ли неко предузима нешто, хоћемо ли ми сада да тужимо Босанчеросе???

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KoscheiBesmertnii
    Људи па то је страшно, ма јел` то могуће да таквих злотвора има???
    Да ли неко предузима нешто, хоћемо ли ми сада да тужимо Босанчеросе???
    I za Hrvatsku i za BiH postoji više dokaza da su genocidne tvorevime nego za RS.

Domaćin Dikan (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Citat Original postavio sevilja
    I za Hrvatsku i za BiH postoji više dokaza da su genocidne tvorevime nego za RS.
    Тамо где Србе оптужују да су извршили ''геноцид и етничко чишћење'' обично се смањи проценат Срба,
    у односу на укупан број становника. Негде и драстично.

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Iskusan ljuta_mamba (avatar)
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

jbt,kako sam bio vidovit danas.........videh ovu j.b.nu temu u pressu
    i znao sam odmah da ce se naci ovde
    a nisam omanuo ni oko postavljaca

Ističe se porin50 (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Da li je montaža ili ne ne mogu reći, a ako nije onda bi
    sudski organi to mogli koristiti kao dokazni materijal.

Postoje još neki snimci samo su previše grozni
    pa ih ne želim postaviti.
    Poslednji put ažurirao/la porin50 : 18.09.2007. u 19:35

Zainteresovan član Daenerys (avatar)
    Učlanjen
    15.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Ovo nisam pogledala...i necu...ali sam jednom prilikom videla na tv-u kao neki klinac taliban (po izgledu ne staiji od 10-11 god.) kolje nekog coveka.....uh...uzas...

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljuta_mamba
    Da nabijemo glave u pesak?

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

ne,ali ovo je em bajato,em opste poznato
    otkrivas toplu vodu
    i deder mani se tema o susedima srbije
    daj nesto domace

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Reputaciona moć
    42

Очигледно жалиш што ти ниси могао да им се придружиш па да играш фудбал са Српским главама.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Reputaciona moć
    42

otkrivas toplu vodu
    daj nesto domace
    Бајате су ваше лажи о Сребреници, како је Војска Републике Српске убила 8000 цивила. А о најмање 3250 Срба поклано око Сребренице, то вас не занима.

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Viorija
    Бајате су ваше лажи о Сребреници, како је Војска Републике Српске убила 8000 цивила. А о најмање 3250 Срба поклано око Сребренице, то вас не занима.
    Upravo tako!
    Niko nikad nigde u medijima da spomene da je Srebrenica bila odmazda zbog šest sela poklanih Srba. A o ciframa pobijenih koje nemaju veze sa realnošću da ne pričamo.
    I još nešto, u Srebrenici niko nije ubijen ko je predao oružije. A oni koji nisu umešali su se medju civile ...i tako izginiše i civili, jer se po vojnim pravilima zna ko su civili, a ko vojska. Svuda gde ima naoružanih, po pravilniku, dozvoljeno je pucati.

Meni su ubili u Gospiću tetku i teču ( plus još sedam članova dalje familije u okolini Udbine), bacili ih u jame unakažene, moj otac išao da identifikuje, a do dana današnjeg niko nije odgovarao.Iz Doboja proterane dve porodice, iz Slavonje ( Beli Manastir, Darda, Knjaževi Vinogradi) četiri porodice- jož uvek nisu uspeli da regulišu papire oko imovine.

Što se mene tiče, treba što više takvih tema da se postavlja, ne zbog razvijanja mržnje ( to je pogubna emocija), već samo da se zna ko je ko. I da , sutra, našoj deci ne padne na pamet da grade bilo kakve države sa takvima.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.06.2007.
    Reputaciona moć
    42

Upravo tako!
    Niko nikad nigde u medijima da spomene da je Srebrenica bila odmazda zbog šest sela poklanih Srba. A o ciframa pobijenih koje nemaju veze sa realnošću da ne pričamo.
    I još nešto, u Srebrenici niko nije ubijen ko je predao oružije. A oni koji nisu umešali su se medju civile ...i tako izginiše i civili, jer se po vojnim pravilima zna ko su civili, a ko vojska. Svuda gde ima naoružanih, po pravilniku, dozvoljeno je pucati.

Meni su ubili u Gospiću tetku i teču ( plus još sedam članova dalje familije u okolini Udbine), bacili ih u jame unakažene, moj otac išao da identifikuje, a do dana današnjeg niko nije odgovarao.Iz Doboja proterane dve porodice, iz Slavonje ( Beli Manastir, Darda, Knjaževi Vinogradi) četiri porodice- jož uvek nisu uspeli da regulišu papire oko imovine.

Što se mene tiče, treba što više takvih tema da se postavlja, ne zbog razvijanja mržnje ( to je pogubna emocija), već samo da se zna ko je ko. I da , sutra, našoj deci ne padne na pamet da grade bilo kakve države sa takvima.
    Нек им је лака земља. Никад заборавити нити опростити шта су нам злотвори урадили.

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Upravo tako!

nije 6 sela nego 156 sela i 3000 poklanih Srba

Ceo spisak zaklanih Srba u Srebrenici od strane bosnjackih fundamentalista mozes videti na sajtu SPC tj ovde:

http://www.spc.yu/Vesti-2005/07/srebrenica.pdf

Kao sto mozes videti ovde ima mnogo zena, staraca i dece. Bosnjaci su klali cak i srpske devojcice i decake od 3 do 10 godina!!!!!

I posle sto smo ih porokali. Pa to je bila cista osveta za klanje srpske nejaci.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

otkrivas toplu vodu
    daj nesto domace
    Kad je bajato, zašto onda i dalje tvrdiš ti i tvoji istomišljenici kako su muslimani u bosni nevine žrtve a srbi krvnici? A sad odjednom da je to bajata vest, što ispada da si znao za te monstrumske zločine ali si svesno prećutao u korist krvnika! Nevalja ti takav pristup istini, jer istina kad tad ispliva na površinu! A od istine se sakriti nemožeš!

Iskusan sevilja (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jerry Ropero
    nije 6 sela nego 156 sela i 3000 poklanih Srba

Ceo spisak zaklanih Srba u Srebrenici od strane bosnjackih fundamentalista mozes videti na sajtu SPC tj ovde:

http://www.spc.yu/Vesti-2005/07/srebrenica.pdf

Kao sto mozes videti ovde ima mnogo zena, staraca i dece. Bosnjaci su klali cak i srpske devojcice i decake od 3 do 10 godina!!!!!

I posle sto smo ih porokali. Pa to je bila cista osveta za klanje srpske nejaci.
    Još gore.
    Moj dobar drugar je Sarajlija koji je sticajem okolnosti bio u sred zbivanaja u Srebrenici...verovatno ga nisam razumela kad mi je objašnjavao.

Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio krvavi_labud
    Kad je bajato, zašto onda i dalje tvrdiš ti i tvoji istomišljenici kako su muslimani u bosni nevine žrtve a srbi krvnici? A sad odjednom da je to bajata vest, što ispada da si znao za te monstrumske zločine ali si svesno prećutao u korist krvnika! Nevalja ti takav pristup istini, jer istina kad tad ispliva na površinu! A od istine se sakriti nemožeš!

ma da , sad je njima bajato a niko od ovih koji su se snimali kako kolju Srbe jos nije ni uhapsen a kamoli osudjen! Za drugo da ne pricamo!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jerry Ropero
    ma da , sad je njima bajato a niko od ovih koji su se snimali kako kolju Srbe jos nije ni uhapsen a kamoli osudjen! Za drugo da ne pricamo!
    Ma sad će ispasti da su muslimani snimali španske serije sa unakaženim srpskim telima, i da na kraju predstave nema ko da se pokloni! Žalosno je to što se sve to mirno dopušta u srbiji, kako u javnosti tako i u medijima i samom internetu pogotovo na ovom forumu gde se bez ijednog stida i srama vredja i ponižava svaki srbin, mada mi smo to navikli zar ne jerry, da nas Nas Srbe ovde vredjaju i ponižavaju a pogotovo banuju za ništa dok se ovakve stvari poput ovoga koji veliča ovaj snimak pušta da mirno onaniše nad tim snimkom!

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

jel to ja kao onanisem
    to je bajat snimak iz 1995.....iz divizije el mucahid...bio na tv vec koliko puta....sa iste trake gde i onaj mucenik Rade ...nesecam se prezimena...ali to je sve sa tog snimka...ono kad ih alija obilazi i seta pred strojem....bajato ,samo kad nekom pritreba za nesto,izvuce sekvencu sa trake

eto,mesto da poricate o necemu iz 2007...vezano za srbiju......ovo je za pdf istorija

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

jel to ja kao onanisem
    to je bajat snimak iz 1995.....iz divizije el mucahid...bio na tv vec koliko puta....sa iste trake gde i onaj mucenik Rade ...nesecam se prezimena...ali to je sve sa tog snimka...ono kad ih alija obilazi i seta pred strojem....bajato ,samo kad nekom pritreba za nesto,izvuce sekvencu sa trake

eto,mesto da poricate o necemu iz 2007...vezano za srbiju......ovo je za pdf istorija
    A ti bi hteo da zataškaš sve zločine i svaki genocid nad srbima a? Kada nemate više argumenata hvatate se Srebrenice, samo i mala deca znaju da je u tom gradu bilo najveće uporište Mudzahedina istih ovi što su na snimku, samo u mnogo većem broju, ali eto hvala bogu imamo Ratka Mladića pa pazi na našu braću Srbe! Da nije njega bilo, bilo bi još više ovakvih snimaka sa srpskim glavama!

Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    137

a gde si ti vido ovde srebrenicu na ovoj strani
    posto je ja nisam pomenuo,pazi dobro zasta me vatas

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

a gde si ti vido ovde srebrenicu na ovoj strani
    posto je ja nisam pomenuo,pazi dobro zasta me vatas
    Ovde ne, ali na drugim temama gde se pominje, vi u sav glas pljujete na srbe a ove mudzahedine iz Srebrenice nazivate zrtvama, iste one koji su i na ovom snimku sa srpskom glavom! Ovde i nesmete da je pominjete jer ce vam se vratiti kao bumerang pravo u lice!

Slične teme

1. Odgovora: 54
    Poslednja poruka: 25.09.2009., 22:33
  2. BN: ispovest Al Kaidinog mudžahedina iz Bosne
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 12.10.2006., 01:18
  3. Hag odbio prikazati snimke mudzahedina ubica
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.06.2005., 14:42
  4. Mesto zlocina