FlashGet i torrent
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: FlashGet i torrent

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Arrow FlashGet i torrent

Davno sam koristio FlashGet za download fajlova sa interneta... Međutim, otkad se pojavila Firefox extenzija DownThemAll! smanjio sam broj programa u mom kompjuteru za jedan - za FlashGet. Pre nekih mesec dana sam ipak instalirao još jedan download menadžer - Orbit Downloader, koji ima mogućnosti koje većina programa te vrste nema. Integriše se odmah u Firefox i IE bez ikakvih ekstenzija, sa njim je moguće skidati i video fajlove, sa sajtova tipa YouTube, bez ikakvih dodatnih programa, kao i fajlove sa RapidShare-a! E sad, pošto ovde nije tema Orbit Downloader, mada to po funkcijama svakako zaslužuje, vratimo se na FlashGet.

Naime, u FlashGet-u (verzija 1.9.0) je ubačena opcija za skidanje preko torrent-a i bi mi zanimljivo da vidim kako funkcioniše. Evo sad upravo probam i samo mogu da kažem da radi odlično, naravno sve uslovljeno svim problemima koje nosi torrent. Ali nešto mi tu sad nije jasno, kako FlashGet reguliše ratio? Ne vidim da ima negde išta što ukazuje na to da je preko FlashGet-a omogućiti slanje da bi ratio bio bolji sa tracker-a sa koga preuzima torrent. Da napomenem da postoji i opcija Make Torrent File. Ako je neko radio i radi sa FlashGet-om i torrent-ima neka napiše koju reč da znam da li ovo "pije vodu" ili da zaboravim na FlashGet kao P2P rešenje.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: FlashGet i torrent

Zar ne pise u torrentr fajlu sve o downloadoad programu, bar mislim da bi trebalo. Samo pazi ne koristi pod adminom u userom jer definitivno Ne radi. Probaj i ako ti downloaduje ne diraj nego uzivaj
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

I ja sam to primetio.
    Igrom slucaja skoro sam i ja instalirao FlashGet i primetio sam da ima mogucnost skidanja torrenta (i to vrlo uspesno)
    JA mislim da on radi isto kao i torrent downloader plugin za FF

Sto se tice ratia to ni ne radi program nego sam torrent file (govorim o privatnim trackerima kod kojih je ratio bitan) u sebi ima "kljuc" koji vezuje taj file sa nalogom preko koga je skinut file. Tako na primer ako sam ja registrovan i skinem jedan privatni file ja slobodno mogu tebi da dam taj file da i ti skidas to sta se skida sa tim file-om ali sav protok koji ti ostvaris sa tim file-om ide na moj "racun"

Nova verzija FG-a radi i sa EMuleom.
    Poslednji put ažurirao/la tab503 : 18.09.2007. u 15:39
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Aha, dakle tako. Evo sad vidim da je vrlo prosto. FlashGet radi odlično. Mislio sam da može da nekako negde prikaže ratio, ali to nema veze sa njim već isključivo sa tracker-om. Nisam koristio tu extenziju za Firefox, ali sad mi i ne treba. A video sam i to da radi sa eMule-om, što je odlično, samo nisam pokušao da vidim kako funkcioniše. I ako smem da primetim ovaj FlashGet nema problema sa onim glupavim otvaranjem portova.

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

I ako smem da primetim ovaj FlashGet nema problema sa onim glupavim otvaranjem portova.
    Mislim da to nema veze sa FlashGetom.
    Ne znam kakav ne imaš, ali recimo da imaš ADSL. Pre nedelju dana otprilike moj brat od tetke je uveo Telekom ADSL(512/64) i torenti mu nekad idu po 50 KB/s, a nekad 2KB/s. I sa µTorrentom, i sa BitCometom, FlashGetom je isti problem, jednostavno ne zna kako će mu torenti raditi tog dana. I to nije slučaj samo kod njega nego i kod ostalih.
    Moram da priznam da nisam nikada probao da skinem neki torent sa FlashGetom, jer ne menjam program koji radi dobro, a to je µTorrent već duže vreme. Ja nemam ADSL već Wireless, pa nemam problem sa portovima

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Ja inače koristim Azureus, ali sam uzeo da probam FlashGet da vidim kako on funkcioniše. I u suštini nije loše. Mislim da mnogo znači i koji program se koristi i kako su podešeni portovi. Npr. za Azureus postoji čitavo uputstvo za podešavanje portova na firewall-u. Problem kod FlashGeta što kod nekih privatnih tracker-a nije podržan na listi torrent programa. Tracker sa koga sam probao da skidam dozvoljava FlashGet i radi bez problema, samo što ne može da ga prepozna pa piše Unknown client. A video sam kod ortaka da on skida preko Opere. Nisam znao da i Opera ima tu opciju.
    Ovo rešenje sa FlashGet-om može da bude korisno ko neće da ima više instaliranih downloader-a, već ovaj završava sve. Samo, kao što rekoh, kad bi ga privatni tracker-i stavili na listu podržanih torrent programa bio bi pun pogodak.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

Citat Original postavio FLUID
    Npr. za Azureus postoji čitavo uputstvo za podešavanje portova na firewall-u.
    JA moj utorrent nisam nista podesavao, kako sam ga instalirao tako sam ga pustio i super radi

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Probao sam i uTorrent, ali nisam bio zadovoljan. Posle toga sam instalirao Azureus i primetio sam veliku razliku. Naravno, ostao sam na Azureusu. Ne radi se tu o podešavanjima da bi radilo, nego da bi radilo bolje. To je ključna razlika. Evo stranica na Wikipediji http://en.wikipedia.org/wiki/Azureus http://www.azureuswiki.com/index.php/NAT_problem i http://www.azureuswiki.com/index.php/Port_is_blacklisted
    A FlashGet je samo na probi. Uglavnom nisam primetio nešto loše.
    I koliko vidim niko ne napisa ništa ni dobro ni loše o FlashGet-u i torrent-ima.

Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5785

ja sam ga nesto malo koristio dobro je radio.

Slične teme

1. Opera i Flashget
    Autor Samurai Jack u forumu Softver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 15.11.2005., 03:48
  2. Reklame u FlashGet-u!?
    Autor zokij u forumu Softver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 05.10.2005., 14:11
  3. FlashGet
    Autor Ossiris u forumu Softver