Sportski komentatori i njihov teror...

Che Guevara

Iskusan
Poruka
5.657
Mici...valjda može ova tema ovde...
E ovako.. Vi koji pratite sport, jeste li skontali da su na rts-u već godinama isti komentatori, već 20 godina se nije pojavio neko nov... Pitam se u čemu je fora, da li postoji neki komentatorski lobi, pa niko ne može da uđe u taj krug... Ko može da me ubedi da ne postoji neko nov, mlad, obrazovan i zanimljiv, ko bi mogao taj posao bolje da radi od onog Koraća i kompanije koja je već odavno zaslužila penziju...
Prethodnih dana sam dolazio u iskušenje da utkmice na odbojkaškom šampionatu Evrope pratim sa isključenim tonom, a da ne spominjem košarku...onaj Šarenac, sa sve stručnim konsultantom Lončarom je na svakoj utakmici bio totalno van dešavanja na parketu, stalno je ponavljao iste stvari (hriapomon, Papalukas nosonja, Kirilenkova žena Maša...) i kao provaljivao neke fazone..njih dvojica su me podsetili na onu dvojicu iz mapetovaca koji samo kenjaju sa balkona...Ne znam šta je čoveku, nekad je bio kul lik..
A Korać je odavno posebna priča...poslednja njegova "bravura" je nezapamćeno navijanje za španju protiv rusije u finalu odbojke...
Ni ostali nisu ništa bolji, ni imena igrača ne mogu pravilno da izgovore..(Morijera, Songalia..i tako do besvesti...)
U čemu je fora, kao savremeni javni servis, ovo-ono, čak su i pretplatu uveli a sportskog komentatora jednog ne mogu da zaposle...:roll:
 
Enrique.:
Mici...valjda može ova tema ovde...
E ovako.. Vi koji pratite sport, jeste li skontali da su na rts-u već godinama isti komentatori, već 20 godina se nije pojavio neko nov... Pitam se u čemu je fora, da li postoji neki komentatorski lobi, pa niko ne može da uđe u taj krug... Ko može da me ubedi da ne postoji neko nov, mlad, obrazovan i zanimljiv, ko bi mogao taj posao bolje da radi od onog Koraća i kompanije koja je već odavno zaslužila penziju...
Prethodnih dana sam dolazio u iskušenje da utkmice na odbojkaškom šampionatu Evrope pratim sa isključenim tonom, a da ne spominjem košarku...onaj Šarenac, sa sve stručnim konsultantom Lončarom je na svakoj utakmici bio totalno van dešavanja na parketu, stalno je ponavljao iste stvari (hriapomon, Papalukas nosonja, Kirilenkova žena Maša...) i kao provaljivao neke fazone..njih dvojica su me podsetili na onu dvojicu iz mapetovaca koji samo kenjaju sa balkona...Ne znam šta je čoveku, nekad je bio kul lik..
A Korać je odavno posebna priča...poslednja njegova "bravura" je nezapamćeno navijanje za španju protiv rusije u finalu odbojke...
Ni ostali nisu ništa bolji, ni imena igrača ne mogu pravilno da izgovore..(Morijera, Songalia..i tako do besvesti...)
U čemu je fora, kao savremeni javni servis, ovo-ono, čak su i pretplatu uveli a sportskog komentatora jednog ne mogu da zaposle...:roll:
Ziva istina...na celu tajne organizacije je Milojko Pantic...mislite o tome...
 
Nijedan komentator na nasim televizijama nije extra ali Korać je dno dna. Znači čovek uopšte ne zna šta priča i nije svestan da je na televiziji. Kad god on nešto komentariše ja isključim ton ili prebacim na drugi kanal. A kad kaže Talijani za ljude iz Italije....uh....kako me nervira!
 
On je nevaspitan(Korać) jer vredja i gledaoce i učesnike sportskog dogadjaja koji prenosi.
Sve spakuje kao fino a ustvari vulgarno. Evo sad na SP u atletici komentariše atletičarku u sprintu kako eto da nije imala tako velike grudi ne bi pobedila. Onda na nekom od prošlih mitinga kaže ova bi mogla i malo kod plastičnog hirurga.
Ko njemu da da bude komentator....

v.
 
pirat_w:
On je nevaspitan(Korać) jer vredja i gledaoce i učesnike sportskog dogadjaja koji prenosi.
Sve spakuje kao fino a ustvari vulgarno. Evo sad na SP u atletici komentariše atletičarku u sprintu kako eto da nije imala tako velike grudi ne bi pobedila. Onda na nekom od prošlih mitinga kaže ova bi mogla i malo kod plastičnog hirurga.
Ko njemu da da bude komentator....

v.
haha ludak.verovatno je on gori od svih njih pa je malo iskompleksiran
 
Enrique.:
stalno je ponavljao iste stvari (hriapomon, Papalukas nosonja, Kirilenkova žena Maša...) i kao provaljivao neke fazone..njih dvojica su me podsetili na onu dvojicu iz mapetovaca koji samo kenjaju sa balkona...Ne znam šta je čoveku, nekad je bio kul lik..
hahaha genije :-D:-D jeste to za hriapomona mu je bilo najzanimljivije :-D
a kad si spomenuo kirilenka i masu, nemoj da zaboravis ni toni parkera i evu longoriu, i njih je zgotivio.. ma sarenac nema pojma o basketu, on to opisno komentarise.. al ono sto mi najvise ide na zivce ja pristrasnost svih nasih komentatora.. nek oni lepo pricaju sta se desava na terenu, ja cu kuci da navijam, ne mora da se dernja u mikrofon :-?
 
ma korac je tezak slucaj......kad je prenosiJo miting atletike i skace jelene isinbajeva sa motkom on balavi na njene noge :lol:
dobro sarenac i loncar nisu bili toliko losi.....ipak bolje da mlate k`o budale tako nesto(i naravno masa :lol: ) nego da budu mrtvi ozbiljni...:D
ovi sa 92 su posebna prica...onom Aci ne bi dao da komentarise ni pljuvanje u dalj...a oni mu dali formulu 1...ququ lele..pa jel treba da bijem glavom u drvo kad ga slusam kako nema veze sa zivotom...sva sreca pa onaj drugi nesto zna pa ga vadi nekako...
e da ali najjaci su oni likovi na srpskom eurosportu sto prenose fudbal....ona dvojica su najgori kako odvaljuju i seru ko foke :lol:...ali vise mi se svidjaju takve prsotne nego neki mrtvi ozbiljni koji stalno u istom tonu prenose celu utakmicu :D:D:D:lol:
 
A ti likovi sa Eurosporta, sto komentarisu k'o od kuce, komentarisu i jos par sportova...
Izmedju ostalog i karling... :confused: :shock:
Smeh do suza sta naprave od apsolutno neaktivnog sporta... :lol: :lol: :lol:
Muceni kapiten Svajcarske u karlingu se zove Andy Schwaller... koliko je tu lupetanja bilo...
Samo zbog njih sam to gledao... 8)
 
сви коментатори би требало да полажу испит о познавању правила о дотичном спортском догађају који преносе (поготову они са РТС-а Ковињало,Кораћ,Гајић и остали) и без пристрасног навијања током преноса.
 
@g-din Jovic Slazem se. Najjace je bilo kad je lik sa b92 objasnjavo formaciju: "I trenutno igraju u formaciji 4-5-2, kako mogu da primetim, naravno ne racuna se golman. Vidimo 5 igraca sredine terena, siguran sam da je trener znao kako da ih rasporedi."
To kad sam cula doslo mi je da povracam. Ne znaju ni koliko igraca ima. Uzas.
 

Back
Top