CPU ili MB
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: CPU ili MB

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano CPU ili MB

Imam CPU AMD 1700 na gigabajtovoj ploci. Komp se nakon normalnog podizanja i nekih pola sata rada pocne usporavati, zamrzavati, restartovati. Interesuje me da li je neispravan procesor ili ploca? Meni nesto lici na procesor, ali kako uopste da sve to ispitam?

Ističe se Klothius (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: CPU ili MB

Ne verujem da je procesor. Pre bi reko napajanje, prevelike temperature ili maticna. Procesor ce proveriti tako sto ces skinuti Prime95 sa neta(idi na google i naci ces gomilu sajtova gde mozes da ga skines). Kada ga startujes idi options>Torture test>In place large FFT s>ok. Ostavi da radi barem dok se ne restaruje i gledaj da li pokazuje neke greske. Da proveris temperature skini Speefan. Posmatraj prve temperature kad startujes sistem i najvece dok radi Prime.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Zaboravih da napomenem da nije radio jedan ventilatorcic na MB, valda na chipsetu, to sam zamenila.

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Pa ako si zamenila pre nego sto je postao res pecen nema sta da se brines. A koja je ploca, koje je napajanje i koji si ventilator stavila?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Hvala na brzom odgovoru. Skinula Prime95. T u BIOSu, sistemska 43, CPU 70. T sa Speedfan u pocetku Temp1: 44, Temp2: -55, Temp3: -55, Local 50, Remote 65. U toku rada Torture Test-a, Local se penje na 60 a Remote na 102. Ne znam koje su ovo T (od cega)? Pusticu ga da radi test par sati. Zbunjuju me malo naponi na SpeedFanu, Vcore1: 1,76V; Vcore2: 1,33; +3.3V:3,09; +5V:4,49; +12V: 13,25V; -12V: -4.63; -5V: -4,00; +5V: 4,89; Vbat: 3,14.
    Sudeci po naponima bice da ne valja napajanje. Startna T na CPU je visoka, ali to bi mozda resila pasta. Meni je u principu bitno da li je CPU ispravan. Sta ti govore ovi pocaci?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

Ploca je GA 7VAX Rev:1.1, napajanje je neko od 300W, P4... a stavila sam novi mali ventilator na chipu koji je malko veci od starog pa sam ga fixirala sa samo 1im zavrtnjem.

Aktivan član *P*A*B*L*O* (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Nema veze kakve napone chita SpeedFan poshto on moze da pogreshi.... Chisto sumnjam da na +12V grani imash 13.25 V.... A jel se PC restartovao ili zamrzao kad si mu pustila Prime95 test ??
    Jel cooler na procesoru ochishcen od prashine ?? Poshto mislim da ona Remote je temperatura procesora ako je SpeedFan dobro chita a ona Local temperatura chipseta.....

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Uf al su ti temperature zbrkane! Al se svejedno vidi da su ti temp. mnooogo visoke. CPU u biosu 70! Ko sto Pablo rece proveri ti koliko prasine ima u hladnjaku procesora i vidi jel se uopste ventilator na njemu vrti. Pogledaj u Biosu kolika ti je voltaza na procesoru (vcore) i usput stavi sve na deafult u Biosu. Moguce da ti je napajanje krenulo da umire,pa ti salje vise volti,ali to ne mozes da vidis u Speedfan-u. Vidi i da skines CPU-Z i postavis screenshot prve kartice.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Reputaciona moć
    48

O.k. drustvo. Ventilator na procesoru vrti ali hladnjak je bio prasnjav, pasta stara. U toku testa (3x po pola sata) nije prikazao nikakve probleme. Moram da kazem da su se problemi javljali letos kad su spoljne T bile jako visoke. Zamenicu napajanje i mislim da je to - to.
    Hvala

Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Ok,ali vidi da skines hladnjak na procu i ocistis ga i stavis novu pastu ako znas to da uradis.

Ističe se
    Učlanjen
    28.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

Ne moj da ga nagovaras....mozda osteti procesor ili neka strujna kola....ma nisi ni trebao da pominjes...sada ce ga to zanimati pa ce sigurno da proba..

Samo dve stvari su beskonacne : Svemir i ljudska glupost.

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •