На дну живота

DRVOSEČA

Aktivan član
Poruka
1.125
Доста се причало о дрогирању овде, јел тако... Било је покушаја да се дрога пореди са алкохолом, цигарама и слично.. Било је идеја да се трава легализује а херојин декриминализује... Ипак мислим да ни једна ствар на овој земљи не може толико да те уништи као дрога... Односно можете да причате шта хоћете слике све говоре...

1189451630_narc-8.jpg


1189451630_narc-9.jpg


1189451630_narc-33.jpg


1189451630_narc-25.jpg


1189451630_narc-41.jpg


1189451630_narc-43.jpg


1189451630_narc-58.jpg


http://www.about-sexxx.com/2007/09/11/ukraine-poverty-the-narcotism-aids-61.html
 
Registra:
Odmah bi se pozvali na kršenje ljudskih prava. :|


Ali, slažem se u potpunosti.



Besposlena bagra,koja je od dosade pochela da se narkomanishe .

Uglavnom mamina i tatina dechica,mada ima i onih iz nizeg staleza.

Videla bi ih da rade neshto.

Zato se slazem sa "Koviljskim tretmanom".Smeshteni su u nekoj vukoje*ini,shto poseju to i jedu.
 
Ma sto ih spashavati ako su sami izabrali taj nacin zivota. Licno imam u daljoj porodici jednog narkomana i znam kakvi su. Nikad oni ne zele da se skinu samo traze besplatnu drogu na racun drzave. Znaci najbolje dati im misomor i gotovo.
 
dr.koki:
Ma dileri su najbolji i najhumaniji ljudi na svetu.
Ubijaju one glupe koji ne zasluzuju da zive i unazadjuju svet a ti isti im za to placaju.
Većina narkomana su izgubljeni slučajevi.Ali,dileri su veće zlo.Veliki gradovi u tvojoj dragoj USA imaju specijalne jedinice koje imaju ovlašćenja da likvidiraju okorele zločince.Izgleda da i za BG dolaze vremena za tako nešto.
 
misoni:
Većina narkomana su izgubljeni slučajevi.Ali,dileri su veće zlo.Veliki gradovi u tvojoj dragoj USA imaju specijalne jedinice koje imaju ovlašćenja da likvidiraju okorele zločince.Izgleda da i za BG dolaze vremena za tako nešto.

Ma ja znam kako je to u Americi. Ali ja mislim da dileri nisu nista krivi, oni nikoga nisu navukli nego su sami glupi idioti(narkomani) izabrali takav nacin zivota. Niko nije isao da deli besplatno narkotike.
Kad moja keva bila mlada i izlazilo se u Nisu u Hipi dolinu, to je jedna zatvorena ulica. E otisla moja baba u SUP i prijavila ih da su "drogirasi". Kaze:"Na sredinu ulice stoji sto sa drogu i oni idu okolo i uzimaju drogu". I panduri kako su bili pametni upadnu jedno vece i pohapse sve, naravno nisu nasli ni gram narkotika ali su zato moju kevu na 10 dana zvali iz UDB-e na informativni razgovor.
 
VIRGINIJA:
Besposlena bagra,koja je od dosade pochela da se narkomanishe .

Uglavnom mamina i tatina dechica,mada ima i onih iz nizeg staleza.

Videla bi ih da rade neshto.

Zato se slazem sa "Koviljskim tretmanom".Smeshteni su u nekoj vukoje*ini,shto poseju to i jedu.


Skoro sam gledala reportažu o životu porodica iz kojih narkomani potiču.

Ono je zona sumraka. Ne možeš da poveruješ kakvih priča ima.

Jedan neće da se leči, ne pada mu na pamet, ali zato polomi sve po kući kad nemaju novac da mu daju za drogu, drugi bije oca i majku, iznosi stvari iz kuće... da ne pričam dalje.

Ma i ova država nije ni za šta. Šta ima ko narkomana da pita da li hoće da se leči ili neće, on da je imao pameti, ne bi ni počeo da se drogira.

Lepo u neku izolaciju, dobro kažeš, skloniš ga iz porodice da ljudi malo odahnu i koliko toliko normalno žive, a on, ako neće drugačije - u zatvor i kraj priče.

A nigde u svetu, pa onda ni kod nas, naravno, nije obavezno lečenje, jednostavno ostavljeno narkomanu na izbor. :confused: Slušaj - on će nešto da bira. :confused:
 
U Shvajcarskoj,se zna koliko ima registrovanih narkomana i svaki dan dobijaju svoju dozu kako ne bi pravili nerede.

U fazonu ako hocete da crknete ko vas je*e!

To mi lichi na apsolutnu potvrdu takvog postupka,i ako im je u interesu sprechavanje kriminala od strane narkomana.
 
Ne bih rekao da droga ubija glupe,
prije bih nazvao naivne i dobričine
uglavnom.
Dileri zarađuju na njima i oni su
ono negativno.
Također bogatiji se ne odaju heroinu
već koki i dr. psihološkim drogama.
Sirotinji ostaje fizička droga heroin
relativno jeftina a navlačenje 100% zagarantirano.
Oni postaju bolesni ljudi kojima
treba pomoć. Može to biti motika u
ruke ali ima i dr. zanimacija
 
porin50:
Ne bih rekao da droga ubija glupe,
prije bih nazvao naivne i dobričine
uglavnom.
Dileri zarađuju na njima i oni su
ono negativno.
Također bogatiji se ne odaju heroinu
već koki i dr. psihološkim drogama.
Sirotinji ostaje fizička droga heroin
relativno jeftina a navlačenje 100% zagarantirano.
Oni postaju bolesni ljudi kojima
treba pomoć. Može to biti motika u
ruka ali ima i dr. zanimacija

Ma ko ih terao da se drogiraju?
Jel' diler isao ulicom i delio besplatno?
Sedeo u skolskom dvoristu i prodavao im bombone koje imaju drogu(babske price iz komunizma)?
Jel ih neko pretnjom pistoljom naterao da se drogiraju?
 
dr.koki:
Ma ja znam kako je to u Americi. Ali ja mislim da dileri nisu nista krivi, oni nikoga nisu navukli nego su sami glupi idioti(narkomani) izabrali takav nacin zivota. Niko nije isao da deli besplatno narkotike.
Kad moja keva bila mlada i izlazilo se u Nisu u Hipi dolinu, to je jedna zatvorena ulica. E otisla moja baba u SUP i prijavila ih da su "drogirasi". Kaze:"Na sredinu ulice stoji sto sa drogu i oni idu okolo i uzimaju drogu". I panduri kako su bili pametni upadnu jedno vece i pohapse sve, naravno nisu nasli ni gram narkotika ali su zato moju kevu na 10 dana zvali iz UDB-e na informativni razgovor.
Pa,po tebi ispada da je biti diler,legalan i legitiman posao!:roll: Još samo da plati porez,i sve će biti u redu.:evil:
 
dr.koki:
Treba da plate porez ali sa olaksicama jer resavaju drzavu nesposobnih za zivot.
Moja filozofija je da narkomani ne zasluzuju da zive a kamo li da im se pomaze.

a sta cemo sa alkoholicarima, kockarima, internet ovisnicima, pusacima i svim ostalim oblicima ovisnosti..jel smiju oni da zive ? ili je njih netko mozda tjerao ulicom sa flasom vodke, spilom karata,prikljuckom za internet i gadjao ih kutijama cigareta... :roll:
 
otkacena slavonka:
a sta cemo sa alkoholicarima, kockarima, internet ovisnicima, pusacima i svim ostalim oblicima ovisnosti..jel smiju oni da zive ? ili je njih netko mozda tjerao ulicom sa flasom vodke, spilom karata,prikljuckom za internet i gadjao ih kutijama cigareta... :roll:

Narkomani ugrozavaju fizicki i psihicki sve oko sebe pa cak i daleko od sebe. Pljackaju, ubijaju....
Alkosi isto ugrozavaju sve oko sebe ali u manjoj meri tako da je najbolje uskratiti im ljudski kontakt(ignorisati ih) i uskratiti im zdravstveno i jos po neko ljudsko pravo.
Pusaci neka puse u zasebnim prostorija i tako nikoga ne ugrozavaju osim sebe ali neka im se podigne cena zdravstvenog za 100%.
Kockari, treba ih pustiti da ih likvidiraju zelenasi kojima duguju pare ali drzava treba da im oduzme svu imovinu i da je da drugom clanu ove porodice kako ovaj ne bi prokockao.
Internet zavisnici nikog ne ugrozavaju niti ikome smetaju, mozda samo pomazu posto su to geek-ovi kojima smo zasluzni za mnoge pronalaske.
 
otkacena slavonka:
a sta cemo sa alkoholicarima, kockarima, internet ovisnicima, pusacima i svim ostalim oblicima ovisnosti..jel smiju oni da zive ? ili je njih netko mozda tjerao ulicom sa flasom vodke, spilom karata,prikljuckom za internet i gadjao ih kutijama cigareta... :roll:

Mislim da nishta od toga se ne moze uporediti sa narkomanijom.
 
VIRGINIJA:
Mislim da nishta od toga se ne moze uporediti sa narkomanijom.


mozda ne moze...ali kada mi netko kaze da netko drugi ne zasluzuje da zivi..onda se jednostavno zapitam..odakle mu pravo da da takvu izjavu?...i gdje je pocetak a gdje kraj..
ni narkomani nisu postali ovisnicima zato sto su to zeljeli..vecinom su zacetci te ovisnosti u mladim godinama...to su mlade neizgradjene osobe koje ne mogu naci svoje mjesto na ovome svijetu..i razlozi su toliko razliciti koliko smo i mi svi razliciti...svatko se sa svojim problemima bori na svoj nacin...i svakome je njegov problem najtezi i najveci...ali to nije razlog ...da ja koja sam u zivotu eto mozda samo imala srecu ...kazem kako oni ne zasluzuju da zive...sutra ce eto netko reci kako ni alkoholicari ili prosjaci ne zasluzuju da zive...a ja samo kazem nikada ne reci nikada...imam dijete u pubertetu i neznam sto mu zivot nosi...ali jedno znam...ne bih zeljela da mu sutra tamo neki lik kaze kako ne zasluzuje da zivi zato sto je eto u mladosti napravio gresku ili skrenuo s puta...
 
dr.koki:
Narkomani ugrozavaju fizicki i psihicki sve oko sebe pa cak i daleko od sebe. Pljackaju, ubijaju....
Alkosi isto ugrozavaju sve oko sebe ali u manjoj meri tako da je najbolje uskratiti im ljudski kontakt(ignorisati ih) i uskratiti im zdravstveno i jos po neko ljudsko pravo.
Pusaci neka puse u zasebnim prostorija i tako nikoga ne ugrozavaju osim sebe ali neka im se podigne cena zdravstvenog za 100%.
Kockari, treba ih pustiti da ih likvidiraju zelenasi kojima duguju pare ali drzava treba da im oduzme svu imovinu i da je da drugom clanu ove porodice kako ovaj ne bi prokockao.
Internet zavisnici nikog ne ugrozavaju niti ikome smetaju, mozda samo pomazu posto su to geek-ovi kojima smo zasluzni za mnoge pronalaske.
ma da...samo si zaboravio da su narkomani ( pri cemu mislim na heroinske narkomane pre svega,tesko da ce ti neki dugogodisnji duvac hasisa bilo sta uraditi :roll: ) agresivni kada kriziraju i kada ne mogu da doju do droge,pri cemu se najvise kradja tada desava a ne kada su na horsu,a da su suprotno njima alkoholicari posebno opasni kada se ucirkaju i ako imaju nezgodan karatker - pa ti hronicni alkosi tek tada postaju nezgodni,i jos ne daj boze ako sednu za volan,krenu da biju porodicu itd...
zato mislim da je mnogo bolje tim zavisnicima deliti drogu i opremu na recept.znaci svake nedelje kod doktora na pregled,pa po recept za dozu i dobije koliko mu treba...tako bi se i kriminalitet po toj osnovi mogao smanjiti,a drzave obrni okreni i ovako spale tone heroina gosdisnje...mozda se na taj nacin moze tim ljudima i omoguciti resocijalizacija u uobicajeni zivot...
a osudjivati,ili govoriti kako te osobe ne zasluzuju da zive je neukusno....ko zna koja je muka njih navela da se bace u te vode,ko zna kakve oni zivote vode...a nije niko ni issti karakter da moze da se tek tako skine sa droge...ajde fizicka,ali psihicka zavisnost...cudi me da ljudi tako povrsno gledaju na ovaj problem... :-|
 

Back
Top