EXTREME NJEGOS AND STUFF

Kilavi Radonja

Aktivan član
Poruka
1.931
Kome snaga lezi u "topuzu"
tragovi mu smrde necovjestvom!
Mmmm, da, podseti me onaj monteniger od juce. Definitivno poezija za sva vremena! Mada, nesto mi se cini da par stihcica njegovih malko odise shovinizmom (ne mislim na gore navedeni, taj je samo perverzan :D ). Npr onaj cuveni: Cud je zenska smijesna rabota... Imate li jos primera extremnog sovinizma ili extremnog feminizma u knjizevnosti?
 
2pike:
Kome snaga lezi u "topuzu"
tragovi mu smrde necovjestvom!
Mmmm, da, podseti me onaj monteniger od juce. Definitivno poezija za sva vremena! Mada, nesto mi se cini da par stihcica njegovih malko odise shovinizmom (ne mislim na gore navedeni, taj je samo perverzan :D ). Npr onaj cuveni: Cud je zenska smijesna rabota... Imate li jos primera extremnog sovinizma ili extremnog feminizma u knjizevnosti?
naravno..Markiz de Sad.....najbolje je to opisao u svim njegovim knjigama...procitaj ih
 
2pike:
. Npr onaj cuveni: Cud je zenska smijesna rabota... Imate li jos primera extremnog sovinizma ili extremnog feminizma u knjizevnosti?

To nije nikakav shovinizam, to je vecita istina koja danas ne sme da se kaze jer odma' dobijes po nosu.
Evo jos jednog, bez shovinizma, sa naravoucenijem:
"Koji imalo na brdu stoji, vishe vidi no onaj u dolini" (nije citat, slobodna interpretacija).
 
Pa meni to nije neshto shovinistichko,shovinistichko je potcenjivati ili diskriminisati nekoga...ovo je vishe cinichan-realizam:)..npr.:

A woman tries to get all she can out of a man, and a man tries to get all he can into a woman. -- Isaac Goldberg

Love is based on a view of women that is impossible to those who have any experience with them. -- H.L. Mencken

Strange to say what delight we married people have to see poor fools decoyed into our condition. -- Samuel Pepys (1633-1703)

The most happy marriage I can picture or imagine to myself would be the union of a deaf man to a blind woman. -- Samuel Taylor Coleridge

The way to a woman's heart is through your wallet. -- Frank Dane

When women love us, they forgive us everything, even our crimes; when they do not love us, they give us credit for nothing, not even our virtues. -- Balzac

No woman ever falls in love with a man unless she has a better opinion of him than he deserves. -- Edgar Watson Howe

The woman cries before the wedding, the man afterward. - Polish proverb.
 
Uh...pa toga ima bas dosta...na pr...

I zar ne znas da si ti Eva...Ti si djavolja kapija, izdajnik drveta,prvi dezerter bozanskog zakona..ti si prva ka je sablaznila Onoga kome se djavo ne usudjuje da pridje....a zbog smrti koju si ti zasluzila, morao je sam Boziji sin da umre.

E,pa tako...."Evine cerke"...ovo su vam neki stavovi usko vezani za Hrscanstvo...VIII i IX veka
 
Daenerys:
Uh...pa toga ima bas dosta...na pr...

I zar ne znas da si ti Eva...Ti si djavolja kapija, izdajnik drveta,prvi dezerter bozanskog zakona..ti si prva ka je sablaznila Onoga kome se djavo ne usudjuje da pridje....a zbog smrti koju si ti zasluzila, morao je sam Boziji sin da umre.

E,pa tako...."Evine cerke"...ovo su vam neki stavovi usko vezani za Hrscanstvo...VIII i IX veka
jebalo te hriscanstvo..sigurno zivis u manastiru i svakog utorka si ti u buretu kada pada rendaljka....
 

Back
Top