Policitemia rubra vera

Nakon postavljene dg.veoma kratko vreme sam bila na eritrocitoforezi zbog loseg odgovora.Uvedena je th.Lit... dva puta dnevno.Nakon toga KS se stabilizovala i sada je malo iznad granice normale osim trombocita koji su i dalje visoki.Glavobolje su se smanjile.Jetra i slezina uvecane ali malo 152mm.Povremeni bolovi u stomaku i zujanje u usima.Naravno i zamaranje i kratak dah.A godine?52!
 
Za jetru,silima... ili lago..., za stomak napravi terapije 10 dana probio... pa moze pauza pa opet, puno pomaze iako uzimam nolpa... ili pre contr..... Samo hrabro i pozitivno razmisljanje puno pomaze.
 
Zovem se Bojan i imam 34 godine.
Prije 6 mj. Sam imao glavobolje i osjećao sam se usrano pa sam išao vaditi krv.
Eritrociti 5.79 i hemoglobin 184 hematokrit 0.520, zeljezo 41.
Poslali su me na hematologiju na Rebro gdje su me uputili na daljnju obradu, punkciju kosti, RTG srca i pluća, ultrazvuk abdomena i sve ostale krvne pretrage.
Pluća i srce su ok, ultrazvuk isto(osim masne jetra ali to imam već 15 god), koštana je ok.
Jak2 su mi izgubili uzorak i to sam išao ponovno vaditi pa to jedino čekam
Napravio sam dvije venepunkcije u zadnjih 40 dana i u ponedjeljak bio na sistematskom gdje je cijela krvna slika bila u granicama eritrociti 4.8, hemaglobin 148, hematokrit 0.440.
Uglavnom osjećam se puno bolje osim šta sam depresivan radi tog svega.
U srijedu imam kontrolu na Rebru pa ću vidjeti što dalje.
Doktori nisu uopće pričljivi i nitko mi ništa ne govori, pogotovo nešto korisno vezano uz prehranu ili slično. Sve što znaju zbijati šale da ću umrijeti ali ne od policitemije što meni nije baš smiješno.
Ukoliko imate kakve savjete za mene bio bih vam zahvalan.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Sve sam pročitao.
Znam Paci pokušavam i većinu vremena gledam pozitivno ali onda krenem guglati i pročitam svakojaka sranja o leukemij i sličnim ishodom ove bolesti. Imam sina 7 godina i to me najviše brine.
Puno bi mi pomoglo da popričamo sa nekim iskusnijim hematologom, jer ovo su sve mladi dečki kod kojih dnevno prođe tko zna koliko pacijenata pa razumijem i njih što nemaju vremena za mene.
Uglavnom ujutro idem vaditi krv i prekosutra na kontrolu, nakon toga mi je prioritet naći nekog iskusnog hematologa ili više njih da dobijem što više informacija o najboljoj terapiji i da uskladim zivotne navike istoj. Prestao sam pušiti, piti i smanji sam unos željeza. Pijem silimarin zadnjih mjesec dana.

Hvala ti Paci što održavaš ovu temu na životu i pomažeš ostalim sa svojim pozamašnim iskustvom sa ovom bolešću.

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav ljudi. Evo mojih rezultata od pre neki dan.
IMG_20181113_135920.jpg


Poslato sa PRA-LA1 uz pomoć Tapatoka
 
Evo i ja danas bio kod hematologa. Jak2617f negativno je nalaz.
Upućen na daljne pretrage jak2 exon12 mutacija, spirometrija, ABS status i pregled pulmologa. Nalaz krvi od jučer uredan, nisu me uputili na venepunkciju

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Za sve one koji traze info o zivotu sa PV, htjela bih da podijelim svoje dosadasnje iskustvo. PV dijagnosticirana prije nesto vise od 2 god. Prvu god.pila samo 50mg acetilsalicilne k.i radila povremene venepunkcije, poslije u trudnoci samo 100mg acetilsalic.k. Trudnoca je uticala tako da mi je krvna slika bila skoro pa savrsena. U 8.mj.rodila zdravu djevojcicu spontano, prirodno i bez tromboze.. Nakon toga sam si 6 sedmica davala injekcije protiv moguce tromboze. U medjuvremenu se krvna slika pogorsala tj. Povisili se trombociti na vise od 900, htc u redu i nakon sto predju 1000 najavljeno mi je da pocinjemo sa interf... Sad, ja bih da sto duze ne predju, jer nakon toga necu moci dojiti. Kakva su vam iskustva sa kojekakvim travama, sredstvima sa snizavanje trombocita?
 
Verovatno postoji mogucnost da se javi a posto si ti sa najvise staza ti bolje znas . Ja pijem isto to i zasada je sve uredu i sa krvnom slikom i ostalo a pije dve tablete dnevno . Trombociti pre leka bili 1200 sada ispod gornje granice . Kako je stanje kod tebe Paci ?
 

Back
Top