Pesme 'Albatros' i 'Labud'-mogucnost paralele

Pa ovako: Pesme ALBATROS i LABUD su povezane motivima pesničkog stvaralaštva.
Naime, Albatros u gracioznom letu predstavlja pesnika dok stvara, bez ograničenja, bez sputavanja, slobodu u svom svetu. Albatros na palubi je ponižen i zarobljen, ta slika predstavlja pesnika sputanog u stvaralaštvu, grubo prekinutog u trenutku inspiracije, predstavlja neshvaćenost pesnika u društvu koje samo osuđuje...
Pesma LABUD ima slično tumačenje, jedino se možda razlikuje što je malo teža za razumevanje, jer je Malarme i sam po tome poznat. Labud je, dakle bio zanosna silueta na jezeru koja je prkosila svemu i svačemu, to predstavlja pesnika u svoj slobodi mišljenja, govora i stvaranja, baš kao i kod ALBATROSA. Međutim, kada mraz sledi jezero, odnosno kad pesnik naiđe na kritiku i nerazumevanje, tada labud ne može da plovi, a pesnik ne može da stvara, i onda dolazi do inspirativne blokade u pesničkom pogledu, i tada pesnik biva poražen i nemoćan pred osuđujućim pogledima... To bi otprilike bilo to... Nemoj sumnjati u ovo tumačenje, jer ti o ovim pesmama govori student književnosti.... POZZZZZZZ :-)
 
Superiska duperiska:
Ljudi pa recite nesto? :-? ... Iskreno,ovo mi je stvarno potrebno,hitno...znate vec,pocela skola...mislim nemojte pogresno da shvatite,samo bih volela da me malo uputite,u kom pravcu da razmisljam...ajde...kad vas lepo molim :) :) :)

Какве су ове данашње генерације? Просто човек да се згрози... Маларме и Бодлер су фантастични песници и симболичари... Штета је да се сама не позабавиш анализирањем и паралелом Лабуда и Албатроса. ШТЕТА... Зар ти "џиновска крила сметају да крочиш?" :D
 
Ognjena Mala...:
Какве су ове данашње генерације? Просто човек да се згрози... Маларме и Бодлер су фантастични песници и симболичари... Штета је да се сама не позабавиш анализирањем и паралелом Лабуда и Албатроса. ШТЕТА... Зар ти "џиновска крила сметају да крочиш?" :D
U potpunosti se slazem sa vama. Po mom misljenju, ako neki knjizevno umetnicki pravac ne treba zaobici, to je definitivno francuski simbolizam. I nije bitno kako ti neko interpretira delo, najbitnije je da ga sam-a shvatis kako zelis i prepustis se uzivanju.. Ja zaista imam divnog profesora, koji od nas zahteva, pored vec postojacih kritika, pre svega subjktivno misljenje o procitanom delu. Pokusaj da uzivas u pesmama, a onda ces ih i najbolje razumeti.. Btw- moj omiljeni simbolista je definitivno- Rembo!
 

Back
Top