Sta posle 10. decembra?

Yopa

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.302
Evo bas slusam vesti B92 i Ceku jasno kaze da ce kosovska skupstina proglasiti nezavisnost posle tog famoznog 10. E sad, nije to problem, svi smo znali da ce albanskim separatistima jednom da dopizdi i da ce ili krenuti u lov na preostale Srbe, ili jednostavno proglasiti nezavisnost, pa kud puklo da puklo. Srecom, odabrali su ovo drugo. Ne, problem je sto lepi Agim kaze da ce Albanci sve raditi u koordinaciji sa Vasingtonom i, pazi sad, Briselom. Jeste, Briselom, sedistem mnogopotrebnog NATO-a i mnogozeljene EU.

Predpostavimo na trenutak da Ceku ne blefira i da nam je Evropa stvarno okrenula dupe i da se sprema da nam se pokenya u pruzenu ruku priznavanjem Kosova. Sta u tom slucaju?

Je l' se pravimo da se nista nije desilo i nastavljamo po starom, ili drasticno menjamo spoljnu politiku? I jos bitnije, da li menjamo unutrasnju? Hoce li se traziti od DS, G17 i LDP da se odreknu EU i NATO-a, ne bi li dokazali patriotizam (ili "patriotizam")? Da li se potpuno okrecemo Rujama i postajemo ono sto neki vole da zovu ruska gubernija? Hoce li ni krivi ni duzni nayebati Albanci iz Presevske doline?

Sta mislite?
 
Ne vjerujem da Ceku tako odlučno
govori o nezavisnosti a da nema
jako zaleđe ili Amera ili EU, pretostaviti
je da ga ima.

Teško je predviditi dešavanja više
puta sa govorio o mogućim mirnim rješenjima
i sad apeliram na mirno.
Iako sam svjestan da moj apel ništa ne
predstavlja Srbima i Albancima.
 
porin50:
Ne vjerujem da Ceku tako odlučno
govori o nezavisnosti a da nema
jako zaleđe ili Amera ili EU, pretostaviti
je da ga ima.

Teško je predviditi dešavanja više
puta sa govorio o mogućim mirnim rješenjima
i sad apeliram na mirno.
Iako sam svjestan da moj apel ništa ne
predstavlja Srbima i Albancima.
Bez uvrede, ali da je Zapad, u svoj svojoj mudrosti, odlucio 90-tih da prizna RSK kao nezavisnu drzavu, bi li i tad bio tako miroljubiv?
 
porin50:
Ne vjerujem da Ceku tako odlučno
govori o nezavisnosti a da nema
jako zaleđe ili Amera ili EU, pretostaviti
je da ga ima.

Teško je predviditi dešavanja više
puta sa govorio o mogućim mirnim rješenjima
i sad apeliram na mirno.
Iako sam svjestan da moj apel ništa ne
predstavlja Srbima i Albancima.
Neshvatam te zasto bi apelovao na srbe? valjda trebas apelovati na albance da se mirno povuku odakle su i dosli tacnije u Albaniju i makedoniju! I eto resen problem nema poginulih ni ranjenih, pobedjenih ni pobednika, jednostavno vraceno je realno stanje na terenu, inije ugrozen integritet i suverenitet srbije! A sa preostalim siposima cemo se raskusuriti u vidu podozanja optuznica za genocid i vandalizam na kosovu!
 
Yopa:
Bez uvrede, ali da je Zapad, u svoj svojoj mudrosti, odlucio 90-tih da prizna RSK kao nezavisnu drzavu, bi li i tad bio tako miroljubiv?
Pa nešto slično je bilo na pomolu, široka autonomija
planom z4, da nije došlo do odbijanja plana
danas bi imali RSK kao autonomiju unutar
Hrvatske. Naravno da bih bio za mir.
 
porin50:
Pa nešto slično je bilo na pomolu, široka autonomija
planom z4, da nije došlo do odbijanja plana
danas bi imali RSK kao autonomiju unutar
Hrvatske. Naravno da bih bio za mir.
Slozices se da je izmedju siroke autonomije i pune nezavisnosti velika razlika. Ovo prvo mi nudimo Albancima od Slobinog pada.
 
Pa mislim da bi se Srbija i oglusila na "nezavisnost" da siptarska stoka nece poceti da ubija ono malo preostalih Srba, a onda ce Srbija morati da reaguje (jer ce dobiti potporu Rusije - koja ce se tako suprostaviti Americkim interesima preko srpskih ledja) i imat cemo RAT na KiM, sto moze da zapali Makedoniju i Crnu Goru i naravno BiH. Da li ce Hrvatska pokusati da lovi u mutnom i pripoji Zapadnu Hercegovinu, videt ce mo....ali sve u svemu, bit ce interesantno.
 
viva las vegasos:
...da prostis..a ko ste im pa vi ...da im to sad nudite......prosla baka s kolacima...iako bih volio da KiM ostane u sastavu Srbije...mislm da je to sada nemoguce....

Рекао је ОД СЛОБИНОГ ПАДА!
То није било скоро,а камоли као што си рекао, ``да им сад то нудите``...
 
BAMB00:
Pa mislim da bi se Srbija i oglusila na "nezavisnost" da siptarska stoka nece poceti da ubija ono malo preostalih Srba, a onda ce Srbija morati da reaguje (jer ce dobiti potporu Rusije - koja ce se tako suprostaviti Americkim interesima preko srpskih ledja) i imat cemo RAT na KiM, sto moze da zapali Makedoniju i Crnu Goru i naravno BiH. Da li ce Hrvatska pokusati da lovi u mutnom i pripoji Zapadnu Hercegovinu, videt ce mo....ali sve u svemu, bit ce interesantno.
..zasto mislis da ce Albanci preostale Srbe da vijaju..pa oni ce im biti glavna deviza da su demokratska zemlja...ako to malo Srba sto ih bude otalo bude pametno(mada je to utopija) zivjet ce tamo ko carevi...tvoja predvidjanja se nece ostvariti..CRO nece loviti u mutnom(nece nista prisvajati niti joj sta treba) ali da treba iskoristiti situaciju i glumiti Japan dok je trajao rat u Koreji..to bi trebalo.....(pod uslovom da se tvoja predvidjanja oko tog famoznog rata dogode...a nadam se da nece)..
 
BAMB00:
Pa mislim da bi se Srbija i oglusila na "nezavisnost" da siptarska stoka nece poceti da ubija ono malo preostalih Srba, a onda ce Srbija morati da reaguje (jer ce dobiti potporu Rusije - koja ce se tako suprostaviti Americkim interesima preko srpskih ledja) i imat cemo RAT na KiM, sto moze da zapali Makedoniju i Crnu Goru i naravno BiH. Da li ce Hrvatska pokusati da lovi u mutnom i pripoji Zapadnu Hercegovinu, videt ce mo....ali sve u svemu, bit ce interesantno.
Pa najlakse je kresnuti tenAk i odjuriti na Kosovo ravno. Ja se ipak nadam da cemo ovo uspeti da odradimo na finjaka.

Da se razumemo, ako se zapuca, ja bezati od obaveze prema svojoj zemlji necu, ali daj da se Balkan bar pedeset godina odmori od krvoprolica.

viva las vegasos:
...da prostis..a ko ste im pa vi ...da im to sad nudite......prosla baka s kolacima...iako bih volio da KiM ostane u sastavu Srbije...mislm da je to sada nemoguce....
Ko smo im pa mi? Pa zemlja u kojoj zive. I neko ko im kontrolise energetski sektor.

Iz tih razloga moraju da razgovaraju sa nama, pa makar 50 godina. A to je dobro, jer dok razgovaramo ne pucamo jedni na druge.
 
Yopa:
Pa najlakse je kresnuti tenAk i odjuriti na Kosovo ravno. Ja se ipak nadam da cemo ovo uspeti da odradimo na finjaka.

Da se razumemo, ako se zapuca, ja bezati od obaveze prema svojoj zemlji necu, ali daj da se Balkan bar pedeset godina odmori od krvoprolica.


Ko smo im pa mi? Pa zemlja u kojoj zive. I neko ko im kontrolise energetski sektor.

Iz tih razloga moraju da razgovaraju sa nama, pa makar 50 godina. A to je dobro, jer dok razgovaramo ne pucamo jedni na druge.
.slazem se s tobom da je pregovaranje jedino rijesenje....samo tko ce prvi izgubiti zivce taj ce izgubiti "sve"..Šipci nisu mutavi a jos manje blesavi..mada ste vi pokazali prilicno takvih epiteta u zadnjih 15tak godina.....
 
viva las vegasos:
..brkas kruske i jabuke....
nebrka, vec je realno stanje bilo i tada u bosni pre izbijanja sukoba, moglo se je tada resiti autonomijom bosanskog dela gde zive srbi, zasto takav nacin nije ponudjen srbima, nego su zeleli da bude cela bosna mudzahedinska? Siptarima je data kulturna autonomija gde su cak imali i zvanicni dva jezika srpski i albanski i sve oznake javne su morale biti i na srpskom i na siptarskom! Nisu se mogli smiriti nego ajde ponovo ubijajte srbe, dajte svetu sliku kako su srbi uboice a siptari zrtve! Tipicna americka propaganda! Samo posle ovoga sa kosovom ma kako se zavrsilo neverujem da ce vise biti siptara u srbiji (presevo, medvedja i bujanovac tacnije mali trnovac i okolnja sela prema granici sa kosovom)
 
viva las vegasos:
.slazem se s tobom da je pregovaranje jedino rijesenje....samo tko ce prvi izgubiti zivce taj ce izgubiti "sve"..Šipci nisu mutavi a jos manje blesavi..mada ste vi pokazali prilicno takvih epiteta u zadnjih 15tak godina.....
neshvatam zasto se pa ti interesujes za kosovo i brines, kada si ustasa iz kroasana! ti nemas ama nikakve veze sa kosovom i srbijom! Imas jeste nesto zajednicko sa nama a to su srpske zrtve koje ste ti i tvoji narod ubijali sirom hrvatske jasnije SRBE!
 
krvavi_labud:
nebrka, vec je realno stanje bilo i tada u bosni pre izbijanja sukoba, moglo se je tada resiti autonomijom bosanskog dela gde zive srbi, zasto takav nacin nije ponudjen srbima, nego su zeleli da bude cela bosna mudzahedinska? Siptarima je data kulturna autonomija gde su cak imali i zvanicni dva jezika srpski i albanski i sve oznake javne su morale biti i na srpskom i na siptarskom! Nisu se mogli smiriti nego ajde ponovo ubijajte srbe, dajte svetu sliku kako su srbi uboice a siptari zrtve! Tipicna americka propaganda! Samo posle ovoga sa kosovom ma kako se zavrsilo neverujem da ce vise biti siptara u srbiji (presevo, medvedja i bujanovac tacnije mali trnovac i okolnja sela prema granici sa kosovom)
....ja kazem opet ..ne gubite zivce vrijeme je na vasoj strani.....ako opet izazovete slucajno neki sukob...pozrdavite se s ovakvom Srbijom kakvu je sada poznate....
 
Yopa:
Pa najlakse je kresnuti tenAk i odjuriti na Kosovo ravno. Ja se ipak nadam da cemo ovo uspeti da odradimo na finjaka.

Da se razumemo, ako se zapuca, ja bezati od obaveze prema svojoj zemlji necu, ali daj da se Balkan bar pedeset godina odmori od krvoprolica.


Ko smo im pa mi? Pa zemlja u kojoj zive. I neko ko im kontrolise energetski sektor.

Iz tih razloga moraju da razgovaraju sa nama, pa makar 50 godina. A to je dobro, jer dok razgovaramo ne pucamo jedni na druge.
nije to najlakse. to je najteze

zato sto za tako nesto trebaju muda

kakva muda trebaju da kenjas sa sigurne udaljenosti, saljes saopstenja , ostro osudjujes, dajes izjave i slicno. nikakva. to moze da radi svako.

a samo hrabri mogu da stegnu muda i da odu tamo gde se gubi glava.
 

Back
Top