Животна кинематографија
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Животна кинематографија

Početnik etleboro (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Животна кинематографија

Питао сам многе такозване економисте и оне професионалце,био сам на Економском форуму,питао чак и Педија Ешдауна у овим новинама,у интервјуу на ТВ поставио питање,али нико ми није знао дати одговор у чијем је власништву конвертибилна марка.
    Ми говоримо о нашем новцу,а они то називају монетарна политика.Иза ове реченице крије се криминал оних који су економске умове окупили око округлог стола како би нам „што стручније објаснили превару“.
    Сви вјерују како је Централна банка Европе,европска банка и да представља Институцију.Ријетки знају да је то погрешна констатација, а колико је то погршно,спреман сам представити и пред организацијама као што су Транспаренси интернационал,онима који кажу да се боре против корупције и само се питам како им је промакла највећа корупцијска афера унутар Европског парламента,разоткривена прије пар мјесеци.Можда зато јер су имали важнијег посла са својим оснивачем који се налази и у Управном одбору Свјетске банке.Чини се да су се више окупирали приватизацијом и посматрањем како теку демократски процеси,него што воде праве судске процесе против корупције.
    Добро,говорићу ја,пошто сам видио како су они заузети и немају времена да објашњавају такве ствари неуком народу.Новац,који ми имамо у нашем новчанику је обичан папир,не вриједи ништа,чак и у Дејтонском споразуму то објавили уписменој форми.Прву ствар коју су учинилинакон потписивања Споразума,била је та да су законом утврдили како гувернер Централне банке не може бити неко из БИХ или земаља окружења,боље речено са простора бивше Југославије.Урадили су управо оно што наш народ каже „цару царево“...
    Замислите,на примјер,да сте власник биоскопа.Одете у штампарију и одштампате 100 улазница са,рецимо,вриједности од 10 марака написаној на карти.Тај новац од продаје улазница служиће вам за одржавање биоскопа.У тренутку када одете да подигнете своје одштампане карте,у штампарији ће вам рећи да за штампање 100 улазница на којима пише 10 марака треба да платите хиљаду марака јер је 10*100=1000.Мислим да вам се таква ситуација ипак не би допала,остали бисте запањени,али не брините због сличног су остали запањени и страдали Џон Кенеди и Абрахам Линколн.
    Али,вратимо се нашем господину из штампарије,који је,ипак,да не испадне тако лош,одлучио да за свој рад штампања,од ваше зараде од 1000 марака сваког мјесеца морате да му дате 5%.
    Ово се назива јавни дуг,а све друго о чему су вам пришали економистиније било ништа друго до саучесништво у том криминалном систему.Ви ћете увијек бити задужени и никада нећете имати прилике вратититих 1000 марака јер сте жртва дуга.Да исте преживели систем ће вас тјерати да инвестирате још више у штампу карата како бисте некако успјели да тај дуг дјелимично отплатите.
    У једном одређеном моменту нећете више моћи да поднесете ситуацију за коју сматрате да је неисправвна,а онда ће људи из штампарије отићи код ваших радника и рећи им како ви на рачун њих зарађујете велики новац.То ће условити стварање неке врсте синдиката у вашем предузећу,тј.биоскопу,радн ци ће од вас тражити повишицу,а све ће то подијелити ваш колектив на оне „који мисле десно и оне који мисле лијево“.
    Вас ће то обавезати да подигнете цијену карата,јер немате ни једну другу могућност.То повећање цијене дешава се због наметнутих такси,пореза или ПДВ-а.
    Сигуран сам да ниједан економски стручњак не би био у стању да вам ово детаљно објасни или би вам својим објашњењем створио такву конфузију да на крају не бисте могли да схватите ништа,осим да помислите како је власник биоскопа још један луђак у гомили луђака.
    Замислите сада наш град који има једну велику биоскопску салу,а да је Централна банка та која у овом случају штампа и одлучује колико ће се карата одштампати.Они одлучују о нама,о љевици и десници,о томе колико треба да платимо одштампане карте и то да сваки пут код нове штампе повећају цијену,јер они на то имају право.Ово је наша велика биосккопска представа са глумцима и лажним стручњацима који нам стално презентују све чудније и чудније ствари,а уз помоћ ТВа,новина, који им дају кредибилитет правих научних институција.У ствари,то су само преваре.
    Када сам једном приликом отишао у Основни суд у Бањој Луци да добијем нека објашњења,гледали су ме очима зомбија,немајући времена да одговоре које су вам дали усмено претворе и у писмену форму,јер је било превише посла.Исто ми се десило и у канцеларији Централне банке у Бањој Луци.Питања која сам им постављао изгледала су им као да ја планирам да штампам новчанице умјесто њих!!!!
    Сви ти људи који се ограђују од одговора стоје иза зида ћутања,лажи и тишине.Ако заиста организације попут Транспаренси интернационал желе да се боре против корупције,онда то морају да раде са пуном одговорношћу јер су плаћени нашим новцем и требало би да нам дају објашњењњ у вези са Централном банком Европе.Видјели смо да је она приватна и да не ради ништа друго осим copyrighta.
    Немојте онда да се шокирате ако због неплаћене карте у аутобусу у Француској се потуку путници,разбију пола центра и претуку полицајце, јер су то реакције грађана који су под стресом због система ових путујућих глумаца.

E.Nacija

Buduća legenda adem_ks (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Животна кинематографија

tekst je... dobro necu reci to, ajde da kazem, ne razumem ga,mozda mi ga neko objasni. ali jos je vaznije, po obicaju stalno "novi" forumasi postavljaju neke teme, i sa tom temom nestaje i sami forumas. zasto????

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

То је систем који у САД функционише од 1917. године када је председник Вудро Вилсон потписао акт о оснивању система Федералних резерви, који су нешто пре тога смислили јеврејски банкари на острву Џекил!
    Американци су најзадуженија нација у свету!
    Богатство је у рукама неких Моргана, Рокфелера, Варбурга...

Poznat Koschei.Besmertnii (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    132
    Reputaciona moć
    138

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu