PRIPLODNA KOBILA

Kilavi Radonja

Aktivan član
Poruka
1.931
Skoro sam se prilikom neke rasprave setio koliko ljudi se zeni samo da bi dobili decu, narocito u nekim malcice zaostalim sredinama. Zamisli koji su tu kriterijumi prilikom izbora mlade! Jaka, mlada, zdrava, domacica, da cuti i trpi, a ne dao bog da ne zatrudni za par meseci, uh! Ili sut-karta, ili batine svaki mesec. Naravno, naveo sam extrem, ali takvih primera ima mnogo. Jos cudnije je to da neki od takvih parova extra f-onisu kad dobiju dete. Ne znam, pretpostavljam da je nesto slicno bilo u stara "dobra" vremena jos kad su ti roditelji birali mladu. Ko je jos tada cuo za razvod? I kroz kakav pakao su prolazile neke od tih zena?
 
Deca nikada ne smeju biti razlog za ulazak brak, ali ja sam recimo staromodna po tom pitanju, ja bih rodila i udala se za tog muskarca iako ga mozda ne volim dovoljno.

Obozavam decu, abortus smatram ubistvom... ma kako ga neki pravdali lepim recima, to je ubistvo i to jedno od najsvirepijih i najpodlijih.

Znam kako to zvuci, ali prosto ne bih mogla da abortiram, osim ako mi zivot nije u opasnosti i zato sa svakim muskarcem kojeg ne volite insistirajte na kondomu iako ste u vezi... bar ja bih tako.

Sto se tice starih vremena, zene su mogle da pobegnu s onim kojeg vole, tako da ne verujem potpuno u prinudni brak. Takav brak se desio mozda samo onim zenama koje nisu imale s kim da pobegnu.

Moju baku su hteli da udaju za drugog, al je deda upao na veselje na konju, zgrabio je i odjahao s njom... uzasno romanticno... hehhe... al takvi smo mi u familiji... hrabri i romanticni... hahha
 
Mojoj mami takodje abortus nije bio opcija i njoj su branili da se uda za tatu, kao nije dovoljno bogat, na njihovom nivou, itd... a tata je nju ukrao autobusom... hehhe, al ozbiljno... a posle su ga prihvatili, sve je bilo ok...
 
kako god.......ja sam iz Beograda i 99,9% brakova oko mene je sklopljeno zbog "trudnoce"....e,sada,nekima je to samo povod,drugima razlog da rese neke nedoumice,treci ni sami ne znaju sta bi....neki samo na taj nacin mogu da se "odlepe" od roditelja......
jos pre 5-6 godina,jedan moj drug je izjavio da mu ne pada na pamet da se zeni,dok mu devojka ne ostane trudna...hoce covek,pre potpisa,sve lepo da proveri,ne daj Boze da posle ne moze da zatrudni.....a odrastao u Kralja Petra.....mozemo svi da ga smatramo zaostalim,za sebe je on pragmatican.....
 
gossca:
Mojoj mami takodje abortus nije bio opcija i njoj su branili da se uda za tatu, kao nije dovoljno bogat, na njihovom nivou, itd... a tata je nju ukrao autobusom... hehhe, al ozbiljno... a posle su ga prihvatili, sve je bilo ok...
Kako ova prica ide tvoju cerku ce da ukrade neko u levitirajucem porseu :lol:
 
interesantno.
bas juce sam sa drugaricom Klarom pricala o toj trpeljivosti zenskog tela i mozga.
i jutros mi se jedna komsinica zalila kako tako bolesna svaki dan mora da voda muza po lekarima koji je jos poceo da zaboravlja i bla bla. a secam se kada sam bila dete da je ekstra maltretirao i nju i cerku.
i onda mislim, koliko zena je ovog momenta ubijeno u pojam, koliko ih je stegnuto nekim nevidljivim stegama,koliko njih nemocno da se odupre,koliko ubedjeno da je u redu da je muzevljeva svojina...

kad tako posmatram stvari iz tog ugla, potvrdjujem moje simpaticno misljenje da vecinu treba muciti, jedan deo pobiti jer nisu za zivot, a neke dobre primerke drzati u rezervatu.
muskarci su dakle posast.
kakvi skakavci oni su boza.
 
2pike:
Skoro sam se prilikom neke rasprave setio koliko ljudi se zeni samo da bi dobili decu, narocito u nekim malcice zaostalim sredinama. Zamisli koji su tu kriterijumi prilikom izbora mlade! Jaka, mlada, zdrava, domacica, da cuti i trpi, a ne dao bog da ne zatrudni za par meseci, uh! Ili sut-karta, ili batine svaki mesec. Naravno, naveo sam extrem, ali takvih primera ima mnogo. Jos cudnije je to da neki od takvih parova extra f-onisu kad dobiju dete. Ne znam, pretpostavljam da je nesto slicno bilo u stara "dobra" vremena jos kad su ti roditelji birali mladu. Ko je jos tada cuo za razvod? I kroz kakav pakao su prolazile neke od tih zena?
e stvarno su bila dobra vremena...gde je doba ono,gde su dani oni...
 
Ja mislim da nas je upropastila prevelika sloboda izbora.Kad nemash kud nego brak kada patria porodice to odredi,sve ti je dobro.I onda sexanje-radjanje dece-sexanje...dok ne postane baba pa je izbegavash opijajutji se u kafani...
Dobra stara mnogo jednostavnija vremena...
 
da li je mene nekada neko pitao da li me vredja ceo svetski muzijacki poredak?
nije.prema tome ako ti se nalazi da ti je mesto medju uvredjenima izvoli
ako mislis da gresim, ispravljaj stvari
i objavi se negde da pocnem da te obozavam.
 
Derer:
Ja mislim da nas je upropastila prevelika sloboda izbora.Kad nemash kud nego brak kada patria porodice to odredi,sve ti je dobro.I onda sexanje-radjanje dece-sexanje...dok ne postane baba pa je izbegavash opijajutji se u kafani...
Dobra stara mnogo jednostavnija vremena...
A, gdje je tu ljubav?
Pitam se samo naglas, ne ocekujem odgovor...
 
®:
Opale su ti latice, Strujo. Ende.
kao i svakoj ruzi u zimsko doba.
na srecu ruza je visegodisnja biljka i svake godine je jaca razgranatija i zanosnijim mirisom obavija bastu.
nekada je jedan mali princ mislio kako je njegova ruza ista kao stotine drugih
a onda je shvatio.
sad da li kasno to nikada necemo saznati.
 
Derer:
Ako budem dobar da li ce biti mesta za mene u tom rezervatu?
Kako se bukira karta?
come on and shine, shine like a star
shining so bright, like the star that you are

derer ti svakako tako pametnjikav imas povlasceno mesto
neki muskarci su prosto zanosni kao kucni ljubimci
 
2pike:
Skoro sam se prilikom neke rasprave setio koliko ljudi se zeni samo da bi dobili decu, narocito u nekim malcice zaostalim sredinama. Zamisli koji su tu kriterijumi prilikom izbora mlade! Jaka, mlada, zdrava, domacica, da cuti i trpi, a ne dao bog da ne zatrudni za par meseci, uh! Ili sut-karta, ili batine svaki mesec. Naravno, naveo sam extrem, ali takvih primera ima mnogo. Jos cudnije je to da neki od takvih parova extra f-onisu kad dobiju dete. Ne znam, pretpostavljam da je nesto slicno bilo u stara "dobra" vremena jos kad su ti roditelji birali mladu. Ko je jos tada cuo za razvod? I kroz kakav pakao su prolazile neke od tih zena?
hmm... pa, znam neke zene koje sada prolaze kroz pakao... bas zbog te prve udaje
ni jedno ni drugo nisu znali sta zele
moj stav je da treba i muskarac i zena da se izzive vrlo puno pre braka, da ih ne bi posle morile decije bubice, kako bi bilo ovo, a kako sa onim, i slicno... u braku oboje treba da budu stabilni i sigurni u sebe, deca ce odrasti zdravija, verujem... a isto tako znam, i za neke muske, koji zive u paklu, sve zbog dece... i ko posle pametan?
 
Gazdarica:
A, gdje je tu ljubav?
Pitam se samo naglas, ne ocekujem odgovor...
Ljubav je izmishljotina.
Pomodarstvo nastalo u bogatoj severnoj Italiji 17.veka a kasnije se proshirilo i na nerazvijenije krajeve kugle zemaljske.
Donekle je porazavajujte,ali ja mislim da velika vetjina ma kakvi bili da su okolnosti takve da su prisiljeni da budu zajedno (kao shto je bilo nekada) funkcionisali bi savrsheno dobro.
To ne znachi da bi bili sretjni,niti da odgovaraju jedno za drugo,ali ne chini mi se ni da je ovako kako je danas neshto pa bolje.
 
Struja:
come on and shine, shine like a star
shining so bright, like the star that you are

derer ti svakako tako pametnjikav imas povlasceno mesto
neki muskarci su prosto zanosni kao kucni ljubimci
Da radi onaj smajli shto se crveni,sad bi ga stavio.
Kutjni ljubimac...nemoj vishe umislicu se.
 

Back
Top