Kako je...

Došla druga ljubav i izgurala ovu što je u srcu. Nema mesta za sve. Malo mi srce. :)

Sve je počelo jednog jutra... :)

Taj koga izbacim iz srca mora da se svojski ''potrudio'' da bude izbačen... Pošto sam osoba koja lako zavoli, brzo se veže, ljudi me ''kupe'' nekom sitnom, rečju, gestom... sve bih im dala... dam im... čitav svoj svet... mnogo toga mogu da mi rade, zatraže, mnogo mogu da računaju na mene, mnogo me ima... uvek tu negde...
... a isto tako, neka reč, neki gest... reči, reči, reči... kao mačevi, kao koplja... gestovi... sitni... ali nagomilani... kap po kap... čaša se prelije... i mene iznenadi kada se to desi i kako... ali posle toga ništa... nema mržnje, nema sećanja... amnezija... presečem... zamrznem... zatvorim... ili zaključam potpuno tu priču, bacim je...

Sve je počelo jedne večeri... A završilo se jednog jutra...
 
Mada lupam... Mora da uđe prvo da bi izašla... :)
Ja pričam kao da sam volela pa prestala to... kao da mi je ljubav imanentna rođenjem... :)
Ne znam da li mi je ljubav prema partneru nekad istinski ušla u srce... Sumnjam...
 
divlja:
...ljubav izasla iz vaseg srceta? Kontra tema, mogu i ja jednom. :razz:
divlja....veciti kontras..... :lol:
jedna ljubav je izasla zbog nedostatka komunikacije,poverenja i jos nekih stvari :|
a ova,"autenticna ljubav" odatle nikad nece izaci,u stvari hoce-kada budem mrtva i bela :shock:
 
Postoje neke sitnice koje nam smetaju na samom pocetku veze, ali odlucimo da budemo slepi za njih u nadi ljubav ce sve srediti. A onda dodje neko vreme kad nam pocinju da stvarno smetaju i na kraju raskidamo i prestajemo da volimo samo zbog njih....
 
znas i tu mozes da biras.
da volis bez fizickog prisustva nekoga i ceo zivot ako ti tako padne na pamet.
da volis dugo da se mucis da patis da se preispitujes kidas mrzis besnis i da ti sve u svemu bude lose.
mozes da volis dok ne shvatis da sebe ipak treba vise da volis jer te ta degenerisana ljubav ubija i da polako cistis sva mesta sve pore gde je ostao makar mali trag onoga koga zelis da izbacis da se ne bi iznenada pojavilo sve kao nemir.to ima veze sa drugim izborom.dok ne postanes dovoljno veseo da sa osmehom mozes da mislis na tu osobu. to ima veze sa prvim izborom.
mozes svasta da radis.
mozes i da se zainatis i da volis i ako vidis da nema smisla.
sve zavisi od toga koliko si izasao cist, nepovredjen.
svaka nova ljubav je eksplozivnija od prethodne.
teze se padovi podnose sto si stariji.
a mozes da pozelis da ubijes.mentalno unutrasnjom borbom. na smrt smrtovsku.da kada ga vidis cak i ne prepoznas.

mene zanima kako neki ljudi funkcionisu po tom pitanju tako lako bezbrizno, za razliku od drugih koji se valjaju u nekim zabokrecinama ceo zivot i traze nesto, vracaju se na staro, a ne mogu ni sebe da nadju, i onih trecih koji sagore i otupe, i onih cetvrtih koji se muce.
i zanima me kako tako lako i bezbrizno mogu da prevale reci koje inace vrede, da ih tako lako koriste,banalizuju i sakate. i kada cujes te silne reci od mnogih, a vidis im mizerne duse i kukavicka dela, kako da to prihvatis kao nesto uobicajeno i da verujes.
mene svasta nesto zanima. ali, sto vise analiziram, sto vise nekog iskustva u odnosima imam vidim da sve manje mogu da objasnim nekim finim mehanizmima.
sve je tako brutalno, tako banalno, tako potroseno.brine me, sto sam sposobna da volim onoliko, pocela da uvidjam da sam sasvim sposobna da mrzim nekako iskonski, neobjasnjivo.
sve to ima veze sa svemirom.
 
Struja:
znas i tu mozes da biras.
da volis bez fizickog prisustva nekoga i ceo zivot ako ti tako padne na pamet.
da volis dugo da se mucis da patis da se preispitujes kidas mrzis besnis i da ti sve u svemu bude lose.
mozes da volis dok ne shvatis da sebe ipak treba vise da volis jer te ta degenerisana ljubav ubija i da polako cistis sva mesta sve pore gde je ostao makar mali trag onoga koga zelis da izbacis da se ne bi iznenada pojavilo sve kao nemir.to ima veze sa drugim izborom.dok ne postanes dovoljno veseo da sa osmehom mozes da mislis na tu osobu. to ima veze sa prvim izborom.
mozes svasta da radis.
mozes i da se zainatis i da volis i ako vidis da nema smisla.
sve zavisi od toga koliko si izasao cist, nepovredjen.
svaka nova ljubav je eksplozivnija od prethodne.
teze se padovi podnose sto si stariji.
a mozes da pozelis da ubijes.mentalno unutrasnjom borbom. na smrt smrtovsku.da kada ga vidis cak i ne prepoznas.

mene zanima kako neki ljudi funkcionisu po tom pitanju tako lako bezbrizno, za razliku od drugih koji se valjaju u nekim zabokrecinama ceo zivot i traze nesto, vracaju se na staro, a ne mogu ni sebe da nadju, i onih trecih koji sagore i otupe, i onih cetvrtih koji se muce.
i zanima me kako tako lako i bezbrizno mogu da prevale reci koje inace vrede, da ih tako lako koriste,banalizuju i sakate. i kada cujes te silne reci od mnogih, a vidis im mizerne duse i kukavicka dela, kako da to prihvatis kao nesto uobicajeno i da verujes.
mene svasta nesto zanima. ali, sto vise analiziram, sto vise nekog iskustva u odnosima imam vidim da sve manje mogu da objasnim nekim finim mehanizmima.
sve je tako brutalno, tako banalno, tako potroseno.brine me, sto sam sposobna da volim onoliko, pocela da uvidjam da sam sasvim sposobna da mrzim nekako iskonski, neobjasnjivo.
sve to ima veze sa svemirom.
puno si volela nekog i razocarala si se....i jos te boli....a sada se bojis novog vezivanja..bojis se da te opet ne ostave...
 
nisi morao da citiras toliki post.
mogao si samo da napises @Struja.
nema smisla da zauzimamo toliko mesta.
mala naznaka na tvoj komentar.ja se ne bojim.nikada nisam imala tu vrstu straha.nikada.
ostavljamo i bivamo ostavljeni to nam je put.ne znam da li je to u redu,ali ako smo svesni prolaznosti moramo biti svesni i ostavljanja. nekada uradis sve mnogo ranije i odes pre nego sto stvarno neko prvi ode.i to nije najveci problem. problem je u sasvim drugim stvarima.tako razmislja struja.
 
Divlja dobro jutro :)

Ja verujem da ljubav nije saksija koja ponekad ponekome padne na glavu.
Ljubav nije ni slucajni pozar, koji se sam od sebe gasi.
Takodje nije ni prdez pa da izadje
Niti bubashvaba da "udje u nas zivot"
A sigruan sam da nije ni tjufta, pa da ih imas vise u tanjiru.

Verujem da ljubav ne moze da ode, ukoliko je ima.
Verujem, i zelim da verujem da je vecna.
Verujem da toga ima na svetu.
Znam da toga ima
Znam da su za tako veliki projekat potrebni veliki igraci.
Igraci svesni. Snazni da mnogo misle, senzibilni da cuju nijanse, pametni da kormilare bas gde treba… i kad treba

Sve ostalo su povrsni kontaktni ljudskih jedinki.
Toliko plitki, da se lakse stavljaju na sebe od dubikoh cizama. Isto tako lako se i skidaju sa sebe. I ko zna koliko puta tako.

Dosao sam ovde da se zezam, ali se rastuzim kad vidim ovoliku kolicinu nesvesti. Ljudi koji koji ne zive, cekajuci da im “prava ljubav udje” u zivot.
Rekla si:
Al' ja sam u tripu da ljubav treba da bude zauvek.
Necu da je pustam nigde
.

Hajde da jedrimo na tu stranu 
Sa vetrom u ledjima, sa vetrom u kosi, protiv vetra. Hajde da nas kisa i sunce speche, nabora, zuljevi popucaju, sve do meke tisine na pucini? Posle opet, pa opet !
Samo na jednom JEDINOM brodicu koji smo sami samo za sebe izabrali, napravili, cistili, krpili, lickali, cuvali, i sto ga vise cuvas, sve te bolje sluzi 

ps
a kako je lakse verovati da sve dolazi od nekud sa strane, od spolja !?
 
odlican sklop.
koliko si puta u istoriji covecanstva cuo da je bilo takvih svesnih igraca koji su s radoscu sredjivali i odrzali svoj mali brod?
koliko cesto upravo te sto lako navlace i jos lakse skidaju?
bojim se da sam izgubila veru u svom tom bezumlju.
ali! zivele faze.:)
 
Sama od sebe.. Valjda kao što i udje u srce.. Mada, ne mogu da kažem da mi se to zapravo i desilo.. Volela sam 3 tipa u životu i mislim da još uvek volim svakog od njih... Možda samo na drugačiji način nego na početku.. Nemam pojma :-?
 

Back
Top