Ruski PC

A-man

Aktivan član
Poruka
1.532
Ajd' s' neba pa u rebra.
Pade mi na pamet...gde su Rusi na delu svetskog trzista racunarima? Rade li oni uopste nesto. S' obzirom na vrhunska dostignuca u aeronautici i ostalim disciplinama bla, bla...Zar bas sve uvoze sa zapada ? Ipak 300 miliona mozgova mora dati neke rezultate. PC, elektronika i sl.
Pozdrav !
 
Nema potrebe da izmisljaju toplu vodu sto se tice klasicnih racunara. verovatno su koncentrisani na razne kontolere, ostalu micro i nano tehnologiju. Sami PC-jeci uopste nisu zanimljivi kao razvojni alat da bi se tamo i pravili. Imaju oni druge stvari na umu kad govorimo o IT :)
 
Pa što da se zezaju, pa njima je Tajvan, Hon Kong i Kina bliže nego nama. A gde smo mi u računarskoj industriji? Koliko se zna i ne zna, za neko vojno naoružanje (konkretno za tenkove), mi smo i Rusima radili elektroniku; naši prvi računari (Lola računari), tim 011 i sledbenici su bili daleko ispred konkurencije. I šta bi-pa mi smo zemlja orjentisana na poljoprivredu, a danas ni to nismo više. Promašaji u strateškom planiranju ekonomije su i doveli do ovoga gde smo sad, što bi značilo da nismo nigde. I gde smo bili lideri više nismo, a ono što nismo imali i dalje nemamo.
 
Eh, zasto brate? Zaista cenim nekolicinu ljudi i na onom forumu, pa ajde da cujem nesto vise. A vidis i ovde ima interesantnih razmisljanja...evo necu vise. :grin:
 
poslednje sto sam cuo da Rusi treba da naprave iz sfere racunarstva( it industruje) je verovali ili ne tastatura na kojoj ce na svaki taster ponaosob biti smesten maleni tft ekran ...

koliko se secam ono sto je na ekranu bi bilo promenljivo od strane korisnika odgovarajucim softverom...

to sam cuo jos odavno i do danas dan nisam cuo nista osim o razvoju njihovog hi-teck naoruzanja... pa ti ljudi kao da zive jos u komunizmu... jezivo...
 
Postoji ta tastatura od 2005. god, tacnije, prva slika se pojavila na sajtu www.slashdot.org 14. jula 2005 i od tada moze da se kupi po ceni od tricavih 1256.86 €. Izmislio je i dizajnirao Artemij Lebedev http://www.artlebedev.com/everything/optimus/ . Svako dugme na tastaturi moze da se posebno programira jer je svako dugme jedan LCD ekran.
Pazi sad:
An aluminium body (width: 537 mm, depth: 173 mm, height: 38 mm)
Extra-durable polymer plastic keys (20.2×20.2 mm, visible area 10.1×10.1 mm)
48×48 pixel screens, Truecolor mode (65536 colors)
OLED (Organic Light Emitting Diode) screen for keys
USB 2.0 connectivity
A separate ergonomic version
4-5 year lifetime
A key-saver mode
Support for animation on keys at 10 FPS
Ability to form a mosaic using a combination of key images
OS independence
An SDK for complete display customization
Swappable keys and support for keys without displays
32 MB SD card for storing basic layouts
Non-stop glow time at nominal brightness of 20,000 hours, after which display quality will diminish
An ambient light sensor which can be used to automatically adjust display brightness
A viewing angle of 160°

Ovaj pasus je preuzet sa Wikipedije.

Postoji i americka verzija zvana 205PRO, ali to je tastatura firme United Keys koja ima svoju patentiranu dugmad i implantira ih u tastature, mobilne telefone ili dzojstike za , recimo Xbox.

Zanimljivo je da su nemci napravili prvu LCD tastaturu sredinom '80 (1984.) koja se prodavala do 1999.
Lepo...ali skupo.
Slike govore vise od 1000 reci.
 

Prilozi

  • optimus_maximus.jpg
    optimus_maximus.jpg
    58 KB · Pregleda: 13
  • United Keys1.jpg
    United Keys1.jpg
    41,2 KB · Pregleda: 12
  • image017.png
    image017.png
    19,4 KB · Pregleda: 13

Back
Top