Ruski Kompjuteri

A-man

Aktivan član
Poruka
1.532
Mozda ce Vam ova tema zvucati malo zalutala, ali moglo bi biti interesantno.
Interesuje me...stalno neka prepucavanja i poredjenja, te najbolji avion, tenk, pucaljka. Uglavnom se porede istok-zapad. O zapadnoj elektronici znamo dosta, mobilni, TV, Hi-Fi...PC.
E, sad...gde je mesto Ruskoj elektronici, vojnoj, primenjenoj...? Zasto nema Rusa na polju kucnih PC-ja? Ipak su oni potencijal, voleli ih ili ne. Genijalno su jednostavni i prakticni. Kakvi su njihovi kompjuteri, uopste ? Kucni, vojni, industrijski ? 300 miliona ljudi mora dati rezultate, a sad relativno imaju i para..
 
OK, OK ... ne znam sta rade Del i Rodni ali to su izmisljeni likovi sa TV-a, a mi smo u stvarnom svetu, jel tako?
150 ili 300 miliona vise manje, cifra nije od primarna vaznosti za temu, jel tako ?
Voleo ih neko ili ne, ali ipak imaju vrhunske domete u medicini, nauci...jel tako ? Prilicno su za***ani kad zapnu za nesto. Na dno mora se ide u Ruskim podmornicama ( Titanik, ali ne holivudski ). Osvajanje svemira ' 60-ih...U svemir, Ameri danas salju rakete sa Ruskim motorima ( tema -zatvoreni ciklus NK-33 )...To svi znamo ali ostalo...?
 
150 ili 300 miliona vise manje, cifra nije od primarna vaznosti za temu, jel tako ?
да, цифра од 150 милиона је потпуно занемарљива :lol: :lol: :lol:

Voleo ih neko ili ne, ali ipak imaju vrhunske domete u medicini, nauci...jel tako ?
Тако је

Ameri danas salju rakete sa Ruskim motorima ( tema -zatvoreni ciklus NK-33 )...
хихихи, џабе им све оне швабе што су их покупили у другом светском ...
 
pa opet kazem.....nisu buznismeni....imaju ekstra tehnologiju i covek bi pomislio kakva su im tek kola.....i kakva su??pa u odnosu na konkurenciju slaba......imali su HDTV pre japanaca i jesu li to komercijalizovali???pa ne,vojna tajna.....imali su ekstra avioindustriju pa jesu konkurentni airbusu i boeingu....pa nisu.Jednostavno umeju da naprave i izmisle nesto ali ne znaju da ga iskoriste do punog potencijala i naravno prodaju.valjda ce da se promene......
 
A-man:
OK, OK ... ne znam sta rade Del i Rodni ali to su izmisljeni likovi sa TV-a, a mi smo u stvarnom svetu, jel tako?
150 ili 300 miliona vise manje, cifra nije od primarna vaznosti za temu, jel tako ?
Voleo ih neko ili ne, ali ipak imaju vrhunske domete u medicini, nauci...jel tako ? Prilicno su za***ani kad zapnu za nesto. Na dno mora se ide u Ruskim podmornicama ( Titanik, ali ne holivudski ). Osvajanje svemira ' 60-ih...U svemir, Ameri danas salju rakete sa Ruskim motorima ( tema -zatvoreni ciklus NK-33 )...To svi znamo ali ostalo...?
koliko znam, bob balard je otkrio titanik, a on rus nije pa kako god da okrenes!
 
pa s obzirom da je to bilo jula`86 god., alvin mislim da se zvala mini podmornica, a sonar je nosila sonda argo. ista prica ide oko otkrivanja bismarka! ako ti je jos nesto najasno oko toga pitaj, taj arheolog je neko kome se divim vec 17 god.!
P.S. pa za ruzi nisi kupili iz evrope mini podmornice posle poslednje havarije koji su imali na pacifiku!
 
W.A.S.P.:
хихихи, џабе им све оне швабе што су их покупили у другом светском ...
Хахахах, како може мешавина између неандерталца и хомо-сапиенса да направи поши ракетни мотор од некога ко је мешавина хомо-сапиенса и хомо-руситиса??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А да не спомињем Американце који су настали од свиње и мајмуна... :lol:
 
...pitanje je od cega su ameri nastali...
od najveceg olosa u evropi koji je prebegao preko.
Sto se tice Rusa...
mislim da nam pripremaju jedno veliko i lepo iznenadjenje.
Nisu Rusi tako losi, samo oni ne trose puno para na reklame, pa se zato "ne cuju" dovoljno.
 
Cyber Fucker:
...
Sto se tice Rusa...
mislim da nam pripremaju jedno veliko i lepo iznenadjenje.
Nisu Rusi tako losi, samo oni ne trose puno para na reklame, pa se zato "ne cuju" dovoljno.

Uh, sve me neka jeza od ovoga......A to sto se ne reklamira, ajde malo vise o tome plizzz!!!
Pustite sada i Alvina i Argo i svinje i majmune i ...dajte sansu nekome ko zna o cemu pricamo. Bas me interesuje, ako nemate nista protiv.
 
a na koje reklame majke ti???pa rusi nikada nisu bili dobri u plasiranju proizvoda na trziste jer nisu imali ekonomiju zasnovanu na konkurenciji.....jedna je proizvodila ovo,druga ono,treca ono,uvoza nije bilo,drzava je govorila koliko da se proizvede,nije bilo istrazivanja trzista vec plasiraj ono sto proizvodis a usavrsavanje istih se svodilo samo na ono sto se mora jer ne postoji konkurencija.......u SSSRu sigurno nisu mnogo razmisljali o personalnom kompjuteru jer to je kapitalisticka tvorevina,a kamere su verovatno ogromne i glomazne da neki lokalni izdajnik ne bi mogao da je sakrije ako hoce da snimi neki tajni objekat itd.......
 

Back
Top