Studiranje u Nemackoj?

Ja znam samo za Austriju...napisala sam to na temi studiranje u Becu...Jedino sto znam je da je u Nemackoj jako skupo skolovanje na fakultetima i da oni idu u Austriju da studiraju.Treba da znas jezik ,nema ucenja kod njih kad dodjes vec na fax,a jedini kurs koji priznaju je na Kolarcu , koji opet ima licencu Gete instituta - nemackog kulturnog centra u Beogradu...Mozes i na njihov sajt da se informises....
 
ima li iko da mi pomogne, posavetuje oko Au-oaira? Zelim da odem kao au-pair u Nemacku, ali imam dosta sumnji, straha oko svega toga... Da li da idem preko neke agencije i koje, ili na svoju ruku. Neke drugarice su isle na svoju ruku i nekima je bilo super, opet druge nose negativna iskustva... Molim vas pisite, svaka informacija je dobro dosla!!
Hvala unapred!
 
Dobro veche.
Evo, evo necheg shto je, svakako, zanimljivo elektromashincima.

24. avgust 2007. | 11:55 | Izvor: Beta
Berlin -- Nemačka vlada odlučila da olakša dolazak inostranih stručnjaka i njihovo zapošljavanje u pojedinim branšama.

Na sinoćnjem zatvorenom sastanku u Merzeburgu, blizu Berlina, vlada je odlučila da se što pre dopusti dolazak inženjera iz dvanaest novih zemalja-članica Evropske unije. Do sada je bilo predviđeno da se nemačko tržište rada za nove zemlje EU otvori tek posle 2009.

Pri tome je reč pre svega o mašinskim i elektro-inženjerima. U ovim slučajevima ubuduće će zapošljavanje biti moguće bez prethodne provere da li radno mesto može da se popuni nemačkom radnom snagom, koja onda, načelno, ima i prednost.

Pored toga, stranci koji završe studije u Nemačkoj, moći će bez ikakvih ograničenja u svojoj struci da rade najmanje tri godine u Nemačkoj.

Ovim merama vlada je odgovorila pre svega na apele privrede, koja smatra da nedostatak stručnjaka sve ozbiljnije ugrožava konkurentsku sposobnost nemačke privrede.

Rezultati najnovije studije Instituta nemačke privrede pokazuju da nedostatak stručne radne snage, pre svega inženjera, Nemačku godišnje košta najmanje 20 milijardi evra, a 100.000 radnih mesta duže vreme ne može da bude popunjeno.

Akutan nedostatak stručnjaka vlada u mašinogradnji, metalskoj i elektronskoj industriji, industriji vozila i u uslužnim delatnostima vezanim za privredu. Predviđa se da će 2014. godine u Nemačkoj nedostajati 95.000 inženjera i 135.000 naučnika u oblasti prirodnih nauka.

Vlada sinoć, međutim, nije pozitivno odgovorila na zahteve privrede da se načelno izmene uslovi za zapošljavanja stranih stručnjaka. Oni sada, da bi se zaposlili u Nemačkoj, moraju vlastima da dokažu da im je poslodavac obezbedio primanja od najmanje 85.000 evra godišnje.

Najavljeno je da će se vlada kasnije pozabaviti predlogom za snižavanje platne granice za strane stručnjake, kao i predlogom da se i u Nemačkoj za strane stručnjake uvede sistem poena, kakav postoji u Kanadi ili Australiji.
 
dizem ovu temu iz mrtvih jer se blizi krajnji rok a podnosenje svih prijava

ja sam se za Nemacku odlcio jer sam vec bio tamo par puta u zaljubljen sam u tu zemlju, savrsena je a i relativno dobro znam Nemacki...

od infromacija nista skoro da nisam skupio sem da treba tricavih 7500eur orocenih na godinu dana koje se podnose kao garancija u konzulatu ili garantno pismo osobe koja zivi tamo

ovih dana planiram da odem do goethe institiuta da pokupim vise informacija za jezik i u opste studije pa javljam

ako neko ima neke informacije, pisite
 
I meni treba pomoc na ovu temu. Ako bi nemko bio ljubazan da mi odgovori i da mi kaze koji su gradovi u Nemackoj napovoljniji za studiranje ja bih mu stvarno bila zahvalna, jer zivot je ovde abnormalno skup. Vidim da ova tema i nije bas popularna, ali stvarno hvala bilo kome na bilo kakvim informacijama.
 
Osobno obožavam Njemačku, ali nikad nisam imala dobra iskustva s nijednim Njemcem.
Ne znam jel to neka loša vibra ili što, ali čitava moja obitelj including me je ostala pošteno izigrana sa strane Njemaca.


Vrlo prepreden narod, lukav. Stoga tko god ide u bilo kakve odnose s njima, visoki oprez! i najviše od svega: vrednujte sami sebe!

Ja sam inače iz Hrvatske, i stalno sam se svađala s njima jer su pljuvali po nama "balkancima" konstantno, pa kad su vidjeli da im ja "balkanka" to ne odobravam, da vidite kako su fini postali.
Nažalost što si bolji s njima, to te bolje iskoriste. Iako vjerujem da se ova istina može primijeniti svuda u svijetu, ali eto opet kažem imam loša iskustva s dosta njih.
 
molim vas, ako neko ima informacije sta je bitno za studiranje u nemackoj, da li je to prosek, diplome, nesto drugo, neka mi ovde napise... i zanima me za koliko se maksimalno fakulteta moze prijaviti?
Bitno je da ti neko jednu godinu finansira skolu za intenzivno ucenje jezika, onda sledecu godinu neki koledz za pripremu na studije, onda polazes zavrtsni ispit na tom
koledzu i upisujes se na faks svojih snova. Nije mi poznato da se neko prijavljuje na 17 fakulteta jer ako ispunis ove uslove iz prvog reda automatski te
primaju kao stranog studenta na bilo koji faks na koji zelis da se upises.
Ovaj je koledz besplatan, ako i samo studiranje, ali intenzivan kurs nemackog kosta oko 1500 evra za 9 meseci.
I da, negde moras i da stanujes, jedes nesto i tako..
 
Da,da, ali ja imam polozen c1 nivo, tako da ne bih trebala na nultu godinu... Idem u gimnaziju i imam jos godinu dana da se pripremim, pa me interesuje sta mi je bitno.. i da li oni vrednuju nas prosek i da li cu ja tamo polagati prijemni za taj fakultet na koji se prijavim? nisam mislila da cu se prijaviti na 17 fakulteta, ali npr da konkurisem u berlinu i kao rezervu u jos par gradova
 

Back
Top