NATO PAKT

Da li ste za pristupanje Srbije NATO paktu?

  • DA

  • NE

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Jerry Ropero

Poznat
Banovan
Poruka
7.375
Trenutno je u Srbiji aktuelna tema NATO pakt. DS/LDP/GEJ17+ se zalazi za pristupanje Srbije NATO paktu dok su SRS, SPS, DSS, NS - protiv.

Da li ste vi za pristupanje ili protiv pristupanja NATO paktu?
 
evo nesto u vezi NATO ulaska ili protivulaska

London -- NATO će saopštiti srpskim vlastima gde su bačene kasetne bombe tokom bombardovanja Srbije 1999. godine, piše "Indipendent".


Deo kasetne bombe
Lideri NATO će ove nedelje, posle osam godina prikrivanja informacija, konačno saopštiti srpskoj vladi gde je Severnoatlantska alijansa bacila na hiljade kasetnih bombi tokom bombardovanja Srbije 1999, piše danas londonski "Indipendent"."NATO sada ima sve potrebne podatke i namerava da ih saopšti Srbima sledeće nedelje", izjavio je tom listu neimenovani portparol britanskog Forin ofisa.

Kako navodi "Independent", komandanti NATO su popustili pod pritiskom stranih vlada i lobija i sada će predati sve koordinate za više stotina položaja, dok se vlasti u Beogradu nada da će to doprineti pronalaženju više hiljada komada municije koji se još nalaze u nekim delovima Srbije.

Britanski ministri su ovog leta priznali da koordinate bombardovanja nisu predate Beogradu, uprkos zahtevima srpskih vlasti.

Poslanik konzervativne stranke lord Elton, vodeći aktivista za borbu protiv kasetnih bombi, kaže da su ministri sredinom maja potvrdili da su koordinate date NATO i da je Alijansa trebalo da ih preda Srbiji.

"To je osam godina opasnosti za decu. Zašto ne možemo da pošaljemo svoje koordinate direktno i da nateramo ostale da urade isto", upitao je lord Elton.

Veruje se da je iz aviona ratnih vazduhoplovstava Sjedinjenih Američkih Država, Velike Britanije i Holandije bačeno više od 2.000 kasetnih bombi, sa 380.000 raspršenih delova, tokom tromesečne operacije NATO u proleće 1999.

NATO je posle opercije priznao da je najmanje pet odsto bombi promašilo metu, što znaci da se širom Srbije i Kosova još nalazi skoro 20.000 neeksplodiranih raspršenih delova kasetnih bombi.

Delovi kasetnih bombi su dizajnirani da eksplodiraju odmah ili da se rasprsnu i deponuju protivpešadijske uređaje na prostoru veličine nekoliko fudbalskih terena.

Na jednoj konferenciji početkom ove godine, moglo se čuti da je od 1999. od kasetne municije poginulo najmanje šestoro Srba, uključujući tri deteta, a ranjeno 12 ljudi, od kojih su šestoro deca.

"Indipendent" navodi tvrdnje srpskih zvaničnika da je kasetnim bombama "zagađena" površina od najviše 23 kvadratna kilometra u šest oblasti, dok su poljoprivredni radovi zabranjeni u nekoliko ruralnih oblasti.

Kritičari tvrde da je sada možda kasno za uklanjanje više hiljada komada stare i nestabilne municije, navodi "Indipendent", podsećajući da je zvanični London izdvojio 86.000 funti za opremu namenjenu srpskom Centru za uklanjanje mina.

---------

bas su ljubazni. jos kad bi bili ljubazni da pokupe govna koja su posejali po Srbiji bilo bi lepo...
 
Ne,nikad.
1. Ne mozemo da budemo u organizaciji koja zeli da napravi svoju drzavu na nasoj zemlji.
2. Ne mozemo da budemo u ovom vojnom savezu zbog zrtava koje su za vreme bombardovanja nastradale.
3. Ne mozemo uci u NATO zbog toga sto time necemo dobiti nista.
4. Ne mozemo uci u NATO pakt ako zelimo rusku pomoc.
5. Ne mozemo uci u Nato zbog srusenih mostova,zgrada itd.
6. Ne mozemo uci u Nato zbog zbog Milice Rakic.
7. Ne mozemo uci u Nato zbog tradicije neutralnosti.
8. Ne smemo uci u Nato jer smo SRBI.

NE NATO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Nato nije stvar koja se voli, nego u koju se ulazi iz interesa. Da smo ušli u to pre 15 godina, sad bi se tamo raspravljalo o tome kako da se pomogne Srbiji u borbi protiv pobunjenih manjina (kao što je recimo slučaj s Turskom), a ne o Ahtisarijevom planu. Oni koji su protiv treba jasno da kažu gde ćemo. U nesvrstane? Manite me samo onih priglupih poređenja s Švajcarskom.
 
čemu tolika fijaka oko NATO pakta :confused:
gle trenutni omjer snaga na terenu i kako svijet danas stoji
pametnije nam je da smo unutar NATO pakta nego izvan...
(lično mi se SAD kao država, narod i politika u njoj kao i njihov predsjednik ni najmanje ne sviđaju)

al realnost je surovasve zemlje u okruženju Zapadnog balkana kao i velika većina zemalja svijeta jesu u tom paktu zašto i mi ne bi bili
kako bi sad primjerice bilo to da i sve zemlje zapadnog Balkana uđu u NATO samo jedna ostane van njega
uvijek bi bilo tenzija i to nikako ne bi bilo u redu

osim toga mnogi brkaju kad mješaju EU i NATO
to nije isto
iz Nato se u krajnjem slučaju može izaći ako predstavnici te zemlje tako odluče a iz EU teško jer je ona za razliku od NATOa ima obvezujućih sekvenci...

malo jest komplicirano al treba se ljudi informirati, šta se dobija a šta gubi ...
sa kojim ulaskom ili izlaskom

hej pokret nesvrstanih je samo mrtvo slovo na papiru...nema više solo soliranja...globalizacija je uzela maha, rade se blokovi, Kina div koji spava počeo se budit i uzimat maha, Muslimani su sve više i više svjesni vrijednosti nafte koje posjeduju a koje polako al sigurno vodi kraju svojim zalihama...a i voda će uskoro postati ključni problem i novo zlato za cijeli svijet a ne kao što je sad slučaj za samo neke afričke zemlje

ostati sam svakako nije rješenje

preći u protivnički tim a biti okružen zemljama iz tima koje vas žele pod svoj barjak
također nije mudra odluka


RAZMISLITE
 
NE !
aigleamericain.gif
 
misoni:
Jedan od protivrazloga je i taj što bi naši vojnici u okviru NATO-a ratovali i ginuli za američke interese.
Neke države su to prihvatile, druge ne, ali ostaje činjenica da je mnogo više naših vojnika poginulo u borbi protiv njih, nego recimo grčkih u operacijama NATO.
 
nesha taxista:
Neke države su to prihvatile, druge ne, ali ostaje činjenica da je mnogo više naših vojnika poginulo u borbi protiv njih, nego recimo grčkih u operacijama NATO.

ma uzalud ti njima govoriš bitno da su oni zaluđeni sa onim dvoličnim Koštunicom i sa Šešeljevim pijunom Nikoličem i njihovim viđenjima šta je dobro za budućnost Srbije :roll:

pa neka...žalim samo one OK ljude kao i svu djecu Srbije koja će i dalje živjeti u nestabilnoj državi u svim njenim segmentima...

Ne kažem da je ulazak u NATO garancija za bolji život zauvijek...al trenutno jeste sigurno jedna od boljih opcija koja nam se nudi kako vama tako i cijelom našem regionu
 
Дупелисци из дон Милове мафиократије су били брзи да пошаљу оружје које су отимали по Црној Гори у Авганистан, надајући се да ће са тим брзопотезним увлачењем у анус ЕУ и НАТО уригирати да се ови смилују и приме их тамо. Само, заборавили су да Ал-Каида има своје агентуре и у Србији и у Црној Гори и са овим поступком их је (нас је) ставила на листу за одстрел, а показали су да нијесу нимало наивни играчи. Ти квази-политичарски провинцијалци су стварно наивни, ако мисле да ће изградњом војних база НАТО пакта бити безбједнији (да би се могли посветити свом омиљеном хобију : Дрању коже с леђа народа и умножавању нула на иностраним жиро-рачунима). Грдно су се преварили, јер ће новопечени господари већ наћи начина да прочачкају по неким нерашчишћеним рачунима између различитих национално/вјерских група домородаца и да изазову сукоб у коме бу они наравно били медијатори. Провјерен рецепт. Задњи пут виђено у Ираку. Додуше, ни Србија, ни Црна Гора немају ништа што би неокон шампионе заинтригирало за трајнију експлоатоацију и задржавању на дотичним територијама, али могу да послуже као политички тоалет-папир. Што ће се и десити.
 
Da ne ulazimo u to koliko je zla, jada, muke i stete NATO naneo Srbiji, vec da pogledamo NATO sa neutralne tacke gledista, tj. da NATO nikad nije napao i unistio Srbiju.

Sta Srbija dobiva ulaskom u NATO:

"stabilnost" ?
tj. NATO nas nece opet napasti i naneti nam zrtve.

prevod - pristupanjem alijansi zbog toga, mi fakticki potpisujemo mirnu kapitulaciju.

Srbija ce na drugu ruku morati da izdvoji milijarde (procenat svog nacionalnog dohotka) za kupovinu zapadnog "smeca" (tj. zastarele vojne opreme - najvecim delom americke).

Zavadit ce se sa Rusijom, zemljom koja nas nikad nije napala ili nam odnemogla, ako nije pomogla. Koja gledajuci svoje interese stiti i nase, jer se oni igrom slucaja i istorijskih i kulturnih cinjenica, podudaraju.


Svaka osoba koja misli da su Madjarska i Ceska (sutra Albanija i Hrvatska) ravnopravne clanice u NATO jednoj Nemackoj, Engleskoj ili Americi, je jedna obicna budala bez grama mozga.

Ne cudi me i ne brine me da ima nekih 30%tak ljudi koji su glasali za DA, jer ti svakako nemaju pravo glasa na referendumu za ulazak u NATO, na kojem ne ocekujem ni 10% (madjarskih, hrvatskih i muslimanskih) glasova za ulazak u to zlo od alijanse.
 
tokyo:
čemu tolika fijaka oko NATO pakta :confused:
gle trenutni omjer snaga na terenu i kako svijet danas stoji
pametnije nam je da smo unutar NATO pakta nego izvan...
(lično mi se SAD kao država, narod i politika u njoj kao i njihov predsjednik ni najmanje ne sviđaju)

al realnost je surovasve zemlje u okruženju Zapadnog balkana kao i velika većina zemalja svijeta jesu u tom paktu zašto i mi ne bi bili
kako bi sad primjerice bilo to da i sve zemlje zapadnog Balkana uđu u NATO samo jedna ostane van njega
uvijek bi bilo tenzija i to nikako ne bi bilo u redu

osim toga mnogi brkaju kad mješaju EU i NATO
to nije isto
iz Nato se u krajnjem slučaju može izaći ako predstavnici te zemlje tako odluče a iz EU teško jer je ona za razliku od NATOa ima obvezujućih sekvenci...

malo jest komplicirano al treba se ljudi informirati, šta se dobija a šta gubi ...
sa kojim ulaskom ili izlaskom

hej pokret nesvrstanih je samo mrtvo slovo na papiru...nema više solo soliranja...globalizacija je uzela maha, rade se blokovi, Kina div koji spava počeo se budit i uzimat maha, Muslimani su sve više i više svjesni vrijednosti nafte koje posjeduju a koje polako al sigurno vodi kraju svojim zalihama...a i voda će uskoro postati ključni problem i novo zlato za cijeli svijet a ne kao što je sad slučaj za samo neke afričke zemlje

ostati sam svakako nije rješenje

preći u protivnički tim a biti okružen zemljama iz tima koje vas žele pod svoj barjak
također nije mudra odluka


RAZMISLITE


sta ti koji moj glasas na ovoj anketi kad nisi srbin niti si iz Srbije.

Ovo je anketa samo za drzavljane Srbije a ne za Hrvate iz Hrvatske
 
nesha taxista:
Nato nije stvar koja se voli, nego u koju se ulazi iz interesa. Da smo ušli u to pre 15 godina, sad bi se tamo raspravljalo o tome kako da se pomogne Srbiji u borbi protiv pobunjenih manjina (kao što je recimo slučaj s Turskom), a ne o Ahtisarijevom planu. Oni koji su protiv treba jasno da kažu gde ćemo. U nesvrstane? Manite me samo onih priglupih poređenja s Švajcarskom.


prica koja nema veze sa zivotom i realnoscu.

eto vi dosmanlije ste se pokazale kao najjadnije i najbednije NATO sluge u istoriji tog pakta pa sta se desilo sta ste dobili? Da li vam je NATO vratio Kosovo mozda? I dalje nasu drzavu tretiraju jednako kao da je ovde na vlasti Milosevic, i dalje vrse nasilje nad nasom zemljom, gradjanima, i dalje nas maltretiraju.

Zato ja i meni slicni nikada necemo zeleti da budemo deo te Nacisticko-Americke Teroristicke Alijanse(NATO)
 
Jerry Ropero:
sta ti koji moj glasas na ovoj anketi kad nisi srbin niti si iz Srbije.

Ovo je anketa samo za drzavljane Srbije a ne za Hrvate iz Hrvatske

a ja se već ponadao da ćeš demantirati nešto iz ovog šta sam napisao a citirao si me :lol: :lol:

a i ja se nadam svaćemu :roll: :roll: :roll:
 
BAMB00:
Da ne ulazimo u to koliko je zla, jada, muke i stete NATO naneo Srbiji, vec da pogledamo NATO sa neutralne tacke gledista, tj. da NATO nikad nije napao i unistio Srbiju.

Sta Srbija dobiva ulaskom u NATO:

"stabilnost" ?
tj. NATO nas nece opet napasti i naneti nam zrtve.

prevod - pristupanjem alijansi zbog toga, mi fakticki potpisujemo mirnu kapitulaciju.

Srbija ce na drugu ruku morati da izdvoji milijarde (procenat svog nacionalnog dohotka) za kupovinu zapadnog "smeca" (tj. zastarele vojne opreme - najvecim delom americke).

Zavadit ce se sa Rusijom, zemljom koja nas nikad nije napala ili nam odnemogla, ako nije pomogla. Koja gledajuci svoje interese stiti i nase, jer se oni igrom slucaja i istorijskih i kulturnih cinjenica, podudaraju.


Svaka osoba koja misli da su Madjarska i Ceska (sutra Albanija i Hrvatska) ravnopravne clanice u NATO jednoj Nemackoj, Engleskoj ili Americi, je jedna obicna budala bez grama mozga.

Ne cudi me i ne brine me da ima nekih 30%tak ljudi koji su glasali za DA, jer ti svakako nemaju pravo glasa na referendumu za ulazak u NATO, na kojem ne ocekujem ni 10% (madjarskih, hrvatskih i muslimanskih) glasova za ulazak u to zlo od alijanse.
Šta su sad svi koji su tamo ušli ''kapitulirali'' i u zavadi s Rusijom? Ma daj...

Jerry Ropero:
prica koja nema veze sa zivotom i realnoscu.

eto vi dosmanlije ste se pokazale kao najjadnije i najbednije NATO sluge u istoriji tog pakta pa sta se desilo sta ste dobili? Da li vam je NATO vratio Kosovo mozda? I dalje nasu drzavu tretiraju jednako kao da je ovde na vlasti Milosevic, i dalje vrse nasilje nad nasom zemljom, gradjanima, i dalje nas maltretiraju.
Da li smo ratovali protiv njih? Nismo! Vidiš razliku?
 

Back
Top