LJUBAV ili STRAST

*TASKA*

Aktivan član
Poruka
1.645
Da li za brak birate ili ste vec izabrale-i LJUBAV ili STRAST,ili i jedno i drugo....
Da li brak moze da uspe ako ima puno strasti,i da li je prolazno....i sta ostaje?Da li se suprotnosti privlace...kakva su vasa iskustva i misljenja? :roll: :)
 
Ljubav je osnova svega, ali mislim da je strast prateći element svega što u životu radimo...
Mislim, može se i bez toga, ali je onda ono lišeno nekakvog životnog, energetskog naboja,...
Bar u onoj prvoj polovini čovekovog veka, kada stvara... U sve što čovek ugradi strast, to nekako zabuči,... Od sitnih stvari kao što je čišćenje kuće i spremanje ručka, pa preko, recimo, učenja, do veze i braka...
Neko mi je rekao da je ceo svemir nastao iz neke strastvene ljubavi...
Ali i ta strast mora doći do svog utišenja, pre ili kasnije... ako posle toga ostane nenarušena ljubav, onda je sve vredelo... sva uspinjanja... ta veza... taj brak...
Kada su u pitanju partnerski odnosi i kada bih baš bila primorana da izaberem, odlučila bih se nedvosmisleno za Ljubav. Jer onda donosi spokoj i sigurnost... koje su uvek potrebne...
Ja moram da napomenem da nisam baš kompetentna, od mlađih sam i iskusnijih ovde, više volim da čitam i slušam... pa neka neko iskoriguje moje mišljenje ako bolje poznaje život... neću se ljutiti... :)
 

Back
Top