Tadic-Sutanovac-DS:politizacija vojske

malaaleja

Primećen član
Poruka
722
Promocija novih pripadnika Vojske Srbije pred zdanjem Skupstine.......
Pa i u Kraljevini, u Titovo vreme i u vreme ostalih vremena iza nabrojanih (sem juce) sva novoproizvodjenja zavrsnih generacija srednjih vojnih skola i Akademija svih rodova vojske, do 80 i neke godine, vrsile su se po Skolskim centrima-tamo gde su se i skolovali, od 80 i neke, zavrsna svecanost objedinjena je svim zavrsnim klasama u Centru vojnih skola na Banjici.
Bulevar i zdanje Skupstine koristene su za vojne parade pogotovo na Dan pobede nad fasizmom(9 maj) kada je drzava pokazivala svoju objedinjenost svih rodova i vidova, svoju objedinjenost sa narodom, zato je i bila narodna, kao i ostalo..........ne treba objasnjavati smisao i znacaj......
Kraljevina je isto imala svoj dan odrzavanja vojnih parada.

Mozda gresim u nazivu teme, ali stvaranje vojske tipa iznajmljivanja, je juce bila ocigledna inprovizacija narucenih zahteva "balanserima" u prodaji i "ocuvanju" ponosa i drzavnosti naroda, kao i govorom i mestom promocije iste izdiktirane ideje................

P.S.
Mozda se meni ovo samo pricinjava....... ;)
 
Ovo i nije bila parada u klasičnom smislu,kao one za vreme Tita.Ni približno tome.Samo svečanost promocije novih oficira VS.Izbor mesta manje više,moglo je naravno i na VA to da se održi,ali vojska i treba da poradi malo na imidžu,koji je dosta poljuljan tako da je i to OK.Prisustvo Tadića i Šutanovca je sasvim normalno,pošto je reč o Predsedniku Srbije(vrhovni komandant VS) i ministru odbrane.Sramota bi bilo da nisu bili prisutni.A da političar radi na sopstvenoj promociji se podrazumeva,spada mu u opis ˝posla˝ :D Čak mislim da su ova dvojica to više onako radi reda odradili,da ne kažem preko qrca.Da je izborna kampanja u toku pa da vidiš ˝nadahnutost˝.
U prvom planu su bili novi potporučnici i mislim da je tako i trebalo da bude.
 

Back
Top