`Де су бре наше паре, врћи лову лопове!

Poruka
8.488
"Влада Србије издвојила из буџета око 300 000 долара за огласе у страним медијима, у којима треба да се промовише напредак Србије. То је прва фаза кампање коју је урадила америчка лобистичко-маркетиншка агенција Барбур, Грифит и Роџерс. Такво решење саветовали су амерички експерти."
март 2006. године


Ових дана...
пише Владан Мијатовић Живојнов

Канцеларија наших Барбура,Грифита и Роџерса налази се негде на пола пута између Беле куће и Сената, у истој Пенсилванија авенији.На рецепцији велики Ирац ме скенира, претреса па потом позива "Ону тројицу" и каже им, као што сам се представио, да сам дошао у посету зарад текста за јавност једног њиховог клијента, тј Србије.
-Сачекај мало - рече ми Ирац.
-Шта јел` главни још нису дошли на посао?
-не, горе су сви, али су наредили да те неко одведе горе.
-Ма умем ја да притиснем дугме у лифту.
-Ма, знам, али су рекли да не смем да те пустим самог, морам да нађем неког да те одведе.
Стже и појачање.
На седмом спрату пуштам да из лифта прво изађе мој наоружани пратилац, па скупа птилазимо рецепцији троимене фирме за којом седе две девојке.
-Добар дан, ја сам ваш клијент.
-Ооооо, стварнооо? - пита једна, спремна да прасне з смех, очекујући фазон!
-Да, јесте ли чули за Србију?
- Не, а ти? - пита ону другу која ме само мерка
-Можда и јесам, али не сећам се, да будем искрена.
-А не знате, онако случајно, да вам је Србија заправо клијент? Можда сте о Србији чули нешто лепо у приватном животу у последњих годину дана?
-Неее...
Стиже и Едру Пруит, менаџер фирме...
-Ја сам из медија Србије и дошао самда се упознам са оним шта сте урадили са 300 000 долара за "фејслифтинг" наше земље и како ће даље да тече поправка нашег имиџа у свету. Код куће су сви узбуђени због овога и много очекују.
-Не знам ништа о томе - одговара ми Ендру, једва чекајући да ми види леђа.
-Србија? - кажем.
-Даааа?
Оне две са рецепције гледају са рукама преко уста, иза његових леђа, и радују се Ендруовој ситуацији.-
-Па, како иде пројекат, ми смо ипак ваш клијент?
-Немам појма!
-А ко би то могао да зна?
-Не знам ко би могао
-Менаџер сте овде и знате тачно ко шта ради?
-Да, то знам.
-Значи никакве информације о томе како сте Србији као свом клијенту пропагирали нови имиџ по свету не могу овде да добијем за јавност у Србији?
-
Не знам ко би могао да каже било шта о томе.
-Мислим порески обвезници у Србији би волели да знају...
-Не знам стварно ни да сте клијент, а и журим на важан састанак, ево моје картице па зовите касније данас, видећу сигурно шта могу да урадим за вас - рече он док сам вадио фотоапарат
-А, не, не...
-Може бар ходник за успомену
-О, не, никако, ми смо приватна фирма - био је искључив лобиста и пропагатор наших лепота.-Ми смо делимично колеге јер сам радио у медијима и маркетингу у овој земљи и могу рећи да из тог угла не знати за клијента није баш професионално и на крају крајева ни фер!
-Ништа није фер, господине!
.................................................

...касније поподне потражио сам госп. Пруита...
-Ооо, Ендру ће бити ван канцеларије до четвртка
-Сигурно је оставио неку поруку за мене???
-Не, није...
 
Драги пријатељу,

како видиш овде код куће се нико не занима за тих 300 000 $, па ти види да извучеш колико можеш, а што се мене тиче, пожаљи бар 5% колико да покријем трошкове.
Срдачан поздрав из Београда,
Кашеј Бесмертни.
 
Владане,
Хвала за ових 10 000 $, то је више него што сам очекивао... што ће рећи да си извукао 200 000 $ !
Овде и даље нико не пита за те паре, што значи да је за нас то сића која није вредна спомена, али мени ће добро доћи да се поновим са колима. Хвала још једном и поздрав из Београда:)
Бесмертни

П.С. Овај Вестерн Унион је чудо!
 
e ne znam da li znate al ove demokratske lopine su donele jos 2000te zakon o deviznom poslovanju kojim se zabranjuje gradjanim Srbije da salju novac u inostranstvo tj placaju usluge bilo kome kao fizicka lica , vec novac u inostranstvo mozete poslati jedino clanovima sopstvene porodice. Mislim ni na Kubi nemaju takve zakone kao sto ih imaju u demokratsko-banditsko-lopovskoj Srbiji

tako recimo zbog ovog demokratsko lopovskog zakona ne mozete da saljete novac preko western uniona nikome vec samo da primate.

kao to je doneseno da bi se sprecilo odlivanje novca u inostranstvo sto je totalna glupost , jer ko zeli da iznosi novac u inostranstvo dovoljno je da osnuje neku offshore firmu za 1000 dolara preko i da proda sopstvenu firmu u Srbiji toj offshore firmi i na taj nacin skroz legalno i regularno da izvlaci profit iz zemlje.

ma to je jedna najobicnija banda lopovska ona demokratska i izdajnicka.
 
Jerry Ropero:
e ne znam da li znate al ove demokratske lopine su donele jos 2000te zakon o deviznom poslovanju kojim se zabranjuje gradjanim Srbije da salju novac u inostranstvo tj placaju usluge bilo kome kao fizicka lica , vec novac u inostranstvo mozete poslati jedino clanovima sopstvene porodice. Mislim ni na Kubi nemaju takve zakone kao sto ih imaju u demokratsko-banditsko-lopovskoj Srbiji

ala lupas....ko maksim po diviziji....
 
Obersturmfuehrer:
poslednje 2-3 godina sam slao i primao cekovima, preko western union, deviznim racunima (bank wire), karticama i to sve kao fizicko lice, a niko mi nije bio rod (osim ako mi rodjaci nisu englezi i UA emirati)...a sve radi k'o podmazano....
Мислим да силно грешиш... имао сам ситуацију пре месец дана, сину и првој жени који су летовали у Поречу је понестало пара па сам позвао Вестерн унион.
Рекли су ми да само могу да примам лову преко њих, али не и да шаљем па су ме посаветовали да одем до Републике српске и да оданде пошаљем!!!
 
KoscheiBesmertnii:
Мислим да силно грешиш... имао сам ситуацију пре месец дана, сину и првој жени који су летовали у Поречу је понестало пара па сам позвао Вестерн унион.
Рекли су ми да само могу да примам лову преко њих, али не и да шаљем па су ме посаветовали да одем до Републике српске и да оданде пошаљем!!!
U pravu si Kosho i moj prjatelj je imao potpuno identicno iskustvo sa letovanjem u Turskoj kada nisu mogli rodjaci da mu posalju jos para nego je to onda uradio prijatelj iz Sarajeva.
 
ne moze da se salje western unionom iz anse zemlje novac jer nas zakon o deviznom poslovanju zabranjuje da nasi gradjani kao fizicka lica salju novac drugim fizickim licima u inostranstvo.

jedino kako moze jeste da posaljes pare nekom ko ti rodjak blizak i da za to prilozis izvod iz maticne knjige rodjenih uz transakciju ili da kao pravno lice placas novac drugom pravnom licu uz prethodno prilozenu ino-fakturu.

ova ogricenja su samo za slanje novca. za primanje novca nema ogranicenja.
 
Ееее, али зато дође тамо неки бенд из Хр у Бгд, пре 5 - 6 година, узме 300 000 марака и оде назад у домовину без да и динара остави пореским властима Србије!
Уместо да су им две чике са коферчићима исто вече закуцали на врата хотелске собе и узели тефтер... да видимо... 18% од 300 000 му дође...
Тако ти је то, ко ти је крив што ниси Хрват!;)
 

Back
Top