agencija konektus

Evo tek sada vidjeh post na moju zapocetutemu.Nisam se spetljao,jer mi je izgledalo neprofesionalno.Jos uvijek ne znam nikoga ko je uspio preko te agencije da dobije vizu.
Ne treba ti niko da dobijes vizu,treba samo biti uporan i sakupljati informacije.
 
Ta agencija ne radi vec 2 godine.Ljudi su zaista isli preko, nje jer mi licno poznajemo nekoliko njih.I sami smo aplicirali preko te agencije,ali dok smo mi dosli na red,doslo je do ekonomske krize,agencija se zatvorila i sve je nazalost palo u vodu.
 
Doduse mi smo ih prestali zvati,jer kada su prestali raditi na pocetku ekonomske krize niko se vise nije javljao na telefon u Prijedoru.Pa smo mi par puta zvali direktno vlasnika te agencije u Edmonton.Posto nam je rekao da vise ne rade mi smo prestali zvati.Mozete li mi reci na koji telefon ih zovete.Mi smo cini mi se zvali na broj 052-239-290.Nisam 100posto sigurna,mislim da je to bio taj broj.
 
Pozdrav svima,

Ja sam ih kontaktirao i meni se javio taj Ilia na Srpskom, doduse sa greskama, mada kao sto je neko rekao deluju mi prilicno neprofesionalno jer na moje 'Postovanje' oni odgovaraju sa 'Pozdrav' na pitanje sta se desava nakon apliciranja, 'idemo dalje' i tako dalje da ne nabrajam.

Jako razmisljam da li da se prijavim preko njih a kako vidim svi poznaju Peru i Djuru koji su preko njih otisli a taj P&Dj nikako da se pojave licno. Hmm..

Tacno je da ti agencija nije potrebna i da je moguce da sve sam uradis mada ja nisam do sad uspeo a vec pola godine konstantno saljem prijave za posao. Poslao sam email na preko 1000 adresa i svaki dan sam na jednom od sajtova za posao (www.jobserve.com) a zelim da odem kao vozac kamiona. Kontaktirao sam razne firme od malih do najvecih(i najvecu) i odgovori su manje vise jednolicni. Cak sam uspeo da nadjem par poslova ali 'ja bih vec morao da budem tamo da bi dobio posao, i da se javim kada tamo stignem' sto u prevodu znaci da niko nezeli da posalje overenu ponudu za posao(neznam ko se koliko raspitivao kako sve funkcionise, ja sam sve zivo citao i na cic i on ostalim raznim mestima).

Inace najvise se traze elektricari, mehanicari, avio mehanicari i vozaci kamiona u Kanadi.Sva ostala zanimanja im izgleda nisu tako zanimljiva.

Paradox:najvise se traze poslovi sa najmanjom kvalifikacijom, a potrebe su najvece kvalifikacije da bi ste dobili poene na imigracionom za radnu vizu.

Nadam se da ce onaj sajt nekome pomoci mozda da ostvai ono sto meni ne polazi za rukom.

Ako neko sazna nesto vise o Konektusu ili bilo sta drugo, ljudi PISITE!

Toliko od mene za sad
 
Pozdrav svima,

Ja sam ih kontaktirao i meni se javio taj Ilia na Srpskom, doduse sa greskama, mada kao sto je neko rekao deluju mi prilicno neprofesionalno jer na moje 'Postovanje' oni odgovaraju sa 'Pozdrav' na pitanje sta se desava nakon apliciranja, 'idemo dalje' i tako dalje da ne nabrajam.

Jako razmisljam da li da se prijavim preko njih a kako vidim svi poznaju Peru i Djuru koji su preko njih otisli a taj P&Dj nikako da se pojave licno. Hmm..

Tacno je da ti agencija nije potrebna i da je moguce da sve sam uradis mada ja nisam do sad uspeo a vec pola godine konstantno saljem prijave za posao. Poslao sam email na preko 1000 adresa i svaki dan sam na jednom od sajtova za posao (www.jobserve.com) a zelim da odem kao vozac kamiona. Kontaktirao sam razne firme od malih do najvecih(i najvecu) i odgovori su manje vise jednolicni. Cak sam uspeo da nadjem par poslova ali 'ja bih vec morao da budem tamo da bi dobio posao, i da se javim kada tamo stignem' sto u prevodu znaci da niko nezeli da posalje overenu ponudu za posao(neznam ko se koliko raspitivao kako sve funkcionise, ja sam sve zivo citao i na cic i on ostalim raznim mestima).

Inace najvise se traze elektricari, mehanicari, avio mehanicari i vozaci kamiona u Kanadi.Sva ostala zanimanja im izgleda nisu tako zanimljiva.

Paradox:najvise se traze poslovi sa najmanjom kvalifikacijom, a potrebe su najvece kvalifikacije da bi ste dobili poene na imigracionom za radnu vizu.

Nadam se da ce onaj sajt nekome pomoci mozda da ostvai ono sto meni ne polazi za rukom.

Ako neko sazna nesto vise o Konektusu ili bilo sta drugo, ljudi PISITE!

Toliko od mene za sad


zanima me kako mislis da vozis kamion, kada se nasa dozvola ne priznaje u kanadi?
a da bi dobio radnu vizu, poslodavac mora da ti posalje job offer i lmo
i da bude svestan da ti tamo moras polagati vozacki ispit
 
zanima me kako mislis da vozis kamion, kada se nasa dozvola ne priznaje u kanadi?

Medjunarodna dozvola vazi 4 meseca kod njih a za to vreme mislim da polazem za Class1A i air brake endorsement.


a da bi dobio radnu vizu, poslodavac mora da ti posalje job offer i lmo
i da bude svestan da ti tamo moras polagati vozacki ispit

LMO nije potreban ako je u pitanju Long haul truck driver(NOC7411) u Alberti, u nekim drugim provincijama vazi za druga zanimanja.
Vecina firmi obezbedjuje svojim radnicima obuku i polaganje za Class1A, s tim da ako posedujes validnu dozvolu sa C i E kategorijom, polazes samo razlike i to vrlo sitno nesto i samo test bez prakticnog dela, osim ako vozis road train za koji se svejedno polaze odvojeno i ta specijalna dozvola traje 5 godina. Isto vazi i za ADR koji kod nas vazi 5 godina, tamo postoje 3 klase ADR-a koje se polazu odvojeno osim ako vec nemas nas i u tom slucaju ti se priznaje za sve kategorije kod njih.

Ako je neko saznao nesto za agenciju, pisite!
Pozdrav
 
Mi smo usli u proceduru dok je jos postojala ta agencija u Prijedoru.Onda su je zatvorili kada je nastupila ekonomska kriza.Nakon 2 godine ponovo smo kontaktirali Iliju putem maila, direktno u Edmonton i on je rekao da smo jos u njihovoj bazi podataka i ako sta iskrsne da ce nas kontaktirati.U medjuvremenu smo poslali stotine i stotine mailova direktno firmama, ali bez uspjeha.Nisam znao da nije potreban LMO i da su priznate kategorije,posto ja posjedujem sve kategorije i ADR po tome bi procedura za dobijanje radne dozvole trebala da bude jos laksa.Ali kako do posla ako nemas nikog tamo da ti pomogne,to je najveci problem.
 
Hmm.. Ja bi se prijavio ali mi agencija deluje malo neozbiljno. A posto vidim da Vas nisu kontaktirali ni posle dve godine, jasno mi je da je u pitanju lutrija ili po naski(e prijatelju jel moze to malo da se ubrza ako ti dam 'iljadarku?).

Ja sam cak pokusao preko jednog decka tamo, on je firmi u kojoj radi dao moj CV i rekao par lepih reci za mene mada mi se oni nisu javili :/

Takodje sam kontaktirao stotine i stotine firmi direktno, i plus se prijaljujem za poslove preko sajta svaki dan, ali do sad bezuspesno.

Imam osecaj kao da sam propustio nesto ili nesto zaboravio da uradim pa da bi mi se svi javili :D ali kako sam saznao preko foruma od tamosnjih vozaca, ciljaju na bliski istok trenutno jer im ljudi odatle dolaze da rade 40 sati dnevno za male pare a i raste im populacija koja je trenutno oko 33 miliona sto je jako malo za toliku drzavu.

Opet, ako neko sazna nesto javite! Ako nekome pomazu ti mejlovi od firmi sto sam slao javite se na mail da Vam posaljem,mada sumnjam da ce to ista promeniti.
 
nije problem u vasem cv, jednostavno ako ne poznajete nekoga ovde i da vas preporuci, nece da se bakcu sa vama...
mora da vam salje job offer (ja sam morao i lmo za neku drugu vrstu posla)...pa onda u ambasadu bgd, procedura do 6 nedelja
drugo mora da vas ceka da polozite voznju ovde, a sa druge strane ne mozete je polagati ako nemate radnu dozvolu...

ja jos nisam polagao voznju ovde, pa ne znam detalje..ali cu vam javiti svakako...
ako nadjem neke lokalne novine u edmontonu, poslacu vam rubrike o poslovima...
 
nije problem u vasem cv, jednostavno ako ne poznajete nekoga ovde i da vas preporuci, nece da se bakcu sa vama...
Nazalost istina u koju sam se uverio :l

Procedura sa ambasadom traje najmanje dva meseca pa do sest meseci, sto ne zavisi samo od ambasade jer se svi papiri proveravaju.
Voznja se polaze tu sam upucen za sve sta i kako, imam sva dokumenta za polaganje,knjigu,....samo jos da dodjem u Kanadu :D
Takodje, kod njih se polaze 'Air brake endorsement' ako vozilo ili prikljucno vozilo ima vazdusne kocnice. Sto smatram da je vrlo korisno i da bi i mi trebali da uvedemo.

Ja sam maltene ceo internet pretrazio za oglase i javio se na svako koji sam nasao, ali sve bezuspesno.Sto implicira da sam verovatno trebao da se skoncentrisem na trazenje nekoga ko ce me preporuciti, sto cu sada da krenem da radim.
Ako bude nekih novosti, pisite! Unapred hvala :)
 
Nazalost istina u koju sam se uverio :l

Procedura sa ambasadom traje najmanje dva meseca pa do sest meseci, sto ne zavisi samo od ambasade jer se svi papiri proveravaju.
Voznja se polaze tu sam upucen za sve sta i kako, imam sva dokumenta za polaganje,knjigu,....samo jos da dodjem u Kanadu :D
Takodje, kod njih se polaze 'Air brake endorsement' ako vozilo ili prikljucno vozilo ima vazdusne kocnice. Sto smatram da je vrlo korisno i da bi i mi trebali da uvedemo.

Ja sam maltene ceo internet pretrazio za oglase i javio se na svako koji sam nasao, ali sve bezuspesno.Sto implicira da sam verovatno trebao da se skoncentrisem na trazenje nekoga ko ce me preporuciti, sto cu sada da krenem da radim.
Ako bude nekih novosti, pisite! Unapred hvala :)

da pojasnim malo u cemu je osnovni problem....
postoji zacarani krug......

ne mozes polagati za voznju (bilo kakvu) ako nisi resident, tj ako nemas bilo kakvu radnu ili boravisnu dozvolu
a sa druge strane poslodavac se tesko odlucuje za nekog ko nema vec priznatu dozvolu, vec da mu radi papire pa da ga ceka za polaganje

sto se tice vize, cela procedura traje max 6 nedelja, sve zajedno sa LMO (tako pise i na dokumentu kad se aplicira za work permit)
meni je od apliciranja do dobijanja vize proslo 40 dana
 
Poslednja izmena:
Evo ovo je sa Kanadskog imigracionog: "Processing times for skilled applicants vary across the programs. In Canada, priority applications (Quebec and AEO skilled workers) take about 7 months to process whereas the average processing time for all other FSW applications is 23 months."
Nego to je malo off topic pa ne bih da se zadrzavam na tome.
Tacno je da je nemoguce polagati ako nisi resident, ali sto se tice poslodavaca ja znam za sigurno da, recimo, Siemens transport, Bison transport, WestCan,... pruzaju obuku i sve ostalo potrebno za pribavljanje dozvole. Moguce da gresim, ali koliko sam ja upucen u zapadni sistem, oni, za razliku od nasih poslodavaca, ulazu u svoje zaposlene jer znaju da time dobijaju
 
Evo ovo je sa Kanadskog imigracionog: "Processing times for skilled applicants vary across the programs. In Canada, priority applications (Quebec and AEO skilled workers) take about 7 months to process whereas the average processing time for all other FSW applications is 23 months."
Nego to je malo off topic pa ne bih da se zadrzavam na tome.
Tacno je da je nemoguce polagati ako nisi resident, ali sto se tice poslodavaca ja znam za sigurno da, recimo, Siemens transport, Bison transport, WestCan,... pruzaju obuku i sve ostalo potrebno za pribavljanje dozvole. Moguce da gresim, ali koliko sam ja upucen u zapadni sistem, oni, za razliku od nasih poslodavaca, ulazu u svoje zaposlene jer znaju da time dobijaju


to ti je vremenski proces za skilled workers immigration (permanent resident), a ne za temporal worker permit
u realnosti to sto ti navodis, sto mozes i ovde na forumu videti, ide i do 3-4 godine.
ja ne pricam sa sajta sta pise, nego iz iskustva koliko je vremena trebalo za moju dozvolu

ja samo pokusavam da te usmerim sta da radis....a ne da polemisemo ko je pametniji i nnacitaniji. ja sam u kanadi trenutno i ne treba mi forum da se infomisem, ali zelim drugima da pomognem da se snadju

niko te nece primiti ako nemas preporuku iz kanade, a kamoli da te ceka da se obucavas..

jednostavno takav je sistem ovde..

moras naci nekoga ko zivi u kanadi i da te preporuci za posao
ili da mozda (to ne znam ni ja) trazis poslove na severu, gde zaista niko ne zeli da ide
treca solucija je da otvoris kanadski sajt o polaganju dozvola, koji si koliko vidim vec citao, i da nadjes zemlje sa kojima kanada ima ugovor i priznavanju dozvola, pa da vidis kakve su sanse da polazes u tim zemljama
 
to ti je vremenski proces za skilled workers immigration (permanent resident), a ne za temporal worker permit
u realnosti to sto ti navodis, sto mozes i ovde na forumu videti, ide i do 3-4 godine.
ja ne pricam sa sajta sta pise, nego iz iskustva koliko je vremena trebalo za moju dozvolu
Ja sam izgleda potpuno pogresno informisan onda O_o tako da cu ovih dana do ambasade opet. Moja greska.


ja samo pokusavam da te usmerim sta da radis....a ne da polemisemo ko je pametniji i nnacitaniji. ja sam u kanadi trenutno i ne treba mi forum da se infomisem, ali zelim drugima da pomognem da se snadju
Nisam za cilj imao raspravu, to bas i pokusavam da izbegnem. U svakom slucaju vrlo cenim svaki vid pomoci pri odlasku za Kanadu!


niko te nece primiti ako nemas preporuku iz kanade, a kamoli da te ceka da se obucavas..
jednostavno takav je sistem ovde..
Onda izgleda da te velike firme pruzaju dezinformacije, jer sam jasno razumeo da pruzaju obuku i pripremu za polaganje. Siemens transport je to posebno istakao, a evo sta pise:
6. How does the company assist with Licensing and what kind of training do you provide?
Once families are comfortable and settled, the licensing and training process begins for the drivers. The company has very experienced and highly skilled trainers in place to ensure drivers have the training required to obtain their Class 1A license within one week.

AKO neko zeli da pogleda i licno, http://www.siemenstransport.com/going_global/CAQ.htm stavka br. 6.

moras naci nekoga ko zivi u kanadi i da te preporuci za posao
ili da mozda (to ne znam ni ja) trazis poslove na severu, gde zaista niko ne zeli da ide
treca solucija je da otvoris kanadski sajt o polaganju dozvola, koji si koliko vidim vec citao, i da nadjes zemlje sa kojima kanada ima ugovor i priznavanju dozvola, pa da vidis kakve su sanse da polazes u tim zemljama
U Kanadi nemam nikog :/
Sto se tice severa, hmm...ne bih bas da vozim po ledu ako si na to mislio a i te firme su dosta retke(par njih sam vec kontaktirao). Ja bi najvise voleo da odem u Albertu. Ali to sad nije vazno.
E sad, sto se tice tog polaganja u zemljama sa kojima imaju ugovor, mogu samo da kazem HVALA na ideji jer u tom pravcu nisam razmisljao i jos koliko sutra cu to da proucim.

Cime se ti bavis i kako si dosao do Kanadske radne dozvole ako nije problem? @botexag
 
kao sto vidis Siemens nudi obuku od jedne nedelje, u sta sigurno ne spada polaganje voznje ( nemoguce je za nedelju dana poloziti teoriju i praksu).
Nego verovatno upravljanje nekim specificnim kamionom ili tako nesto...ja na to ne bih racunao kao priliku
ja cu ovog leta polagati za voznju, cuo sam razlicite price...od toga da ti nista ne priznaju i sve moras polagati od toga da samo uradis neke teorijske testove...stoga ne mogu nikom tacno reci sta je istina u ovom momentu....
drugi problem je sto ovde osiguranje ne ide za auto, nego za vozaca. pa posto mi nemamo iskustva u voznji u kanadi, oderu te za mesecno osiguranje, za licni auto zna da bude i po 250 cad mesecno !!!

Alberta je pokrajina blize zapadnoj obali (tu sam i ja) i ona zadnjih godina vazi za mesto gde ima posla....ali je veoma hladna, na pr, ovde zimi i do -35C bez problema :)
Sad dok pisem ovo u 00.27h je 6C
Ja radim u hotelu u jednom skijalistu. do posla sam dosao jer me je neko preporucio...veruj mi, to je skoro jedini nacin.
onda ti poslodavac salje job offer i obavezan je da zatrazi misljenje od kanadske agencije za zaposljavanje, takozvani LMO
oni daju oglas za taj posao, i ako se niko ne javi 14 dana, imaju pravo da traze inostrane radnike.
posle toga sve zavrsavas u ambasadi u Beogradu
 
Ista situacija je i kod nas.Poslali stotine mejlova direktno firmama.jednostavno niko nece da te zaposli na nevidjeno bez dobre preporuke tj.ako nemas nekog tamo.Ja nazalost nemam tamo nikog da mi pomogne,prema tome ispada da sam beznadezan slucaj.
 
Nemojte da vas vreme ogranicava. Ljudi zive i u Kalgariju (kao ja) i Edmontonu i to po milion u svakom. Nista ovde ne staje zbog hladnoce, sve radi i svi se krecu.
Prosle godine je bilo u novembru -45 i samo tad nije radio metro. Svih ostalih dana (prosek je i danju i nocu oko -20) jeste. Ljudi su prilagodjeniji zivotu ovde, svaki auto ima grejac bloka motora i na skoro svakom parkingu imas utikac za to.
Dobra stvar ovde je sto ima puno suncanih dana, pa zima izgleda nekako bolje, a i vazduh je dosta suv.
Takodje odlaze ljudi i na sever. Sva nalazista nafte i gasa su gore. Ziovt je tamo posebno skup, ali plate su neverovatno. Jeste u Kanadi bez preporuke skoro da nemozes naci posao, zato i treba raditi na komunikaciji sto vise (tzv 'networking').
 
Poslednja izmena:
danas sam bio za polaganje voznje

prvo, dozvola mora da se prevede na engleski

drugo, treba iz srbije (iz policije) da se napise istorija vozaca, to jest kad je polozio, da li je imao neke prekrsaje itd....da li se to u srbiji moze izvaditi, ne znam, ne bi bilo lose ako neko od forumasa to moze proveriti?

i pored svega toga, dobio sam knjigu da polazem teoriju, i posle moram pozajmiti auto od nekoga da polazem prakticni deo
i to je sve za osnovnu dozvolu za voznju automobila

...kad sve to zavrsis, nije mi bas jasno sta oni nama ustvari priznaju, jer sve osim obuke (voznje) sve moras ponovo raditi

sto se tice dozvole za kamion i sl, apsolutno se ne priznajes to sto si imao u srbiji, nego kompletna obuka ...
 
Evo imam vesti za agenciju. Ja sam ih kontaktirao posle pola godine jer se nisu javljali, i receno mi je da sam 'ja' bio prezentovan 3 puta do tad, ali nista. Sto ce reci u proseku jedanput u 2 neseca iliti 60 dana. Katastrofa. Sad samo da cekam :ceka::besan2:
Onda da Vas sve upozorim da ako im postavite vise od jednog pitanja, verovatno da necete dobiti odgovor na sve tj. dobijete na jedno-dva pitanja ili nesto potpuno nepovezano. :huh:
Bio sam zamoljen sa njihove strane da, citiram, "ne pisem o njima po raznim forumima". :dontunderstand:
 
Bio sam zamoljen sa njihove strane da, citiram, "ne pisem o njima po raznim forumima". :dontunderstand:

Zašto da ne pišeš??!?!?! Baš treba da pišeš, bilo da je u pitanju dobro ili loše iskustvo. Da ta agencija zaista valja, već bi se našao neko da napiše nešto dobro o njima, a ja koliko vidim, nije.

Moje iskustvo je vezano za agenciju Adriatic iz Zemuna. Naime billi smo kod njih na razgovoru, i izgledali su nam prilično ozbiljni. Takođe mi ih je nekoliko ljudi sa foruma preporučilo. Medjutim, kako smo sve dublje i dublje ulazili u priču, shvatili smo da ćemo moći i sami da izguramo čitav proces i stvarno više ne vidim potrebu da nekog angažujem. Ono što je bitno je da vam zanimanje bude na NOC listi, da možete to da dokažete (sve je objašnjeno i u instrukcijama i na forumu do u sitna crevca kako se dokazuje), da položite IELTS sa odgovarajućim brojem poena, da imate fakultet/višu školu, da imate potreban broj godina i da skupite 67 poena. Ako nemate nešto od toga ni jedna agencija vam ne može pomoći.
 
Zašto da ne pišeš??!?!?! Baš treba da pišeš, bilo da je u pitanju dobro ili loše iskustvo. Da ta agencija zaista valja, već bi se našao neko da napiše nešto dobro o njima, a ja koliko vidim, nije.

Moje iskustvo je vezano za agenciju Adriatic iz Zemuna. Naime billi smo kod njih na razgovoru, i izgledali su nam prilično ozbiljni. Takođe mi ih je nekoliko ljudi sa foruma preporučilo. Medjutim, kako smo sve dublje i dublje ulazili u priču, shvatili smo da ćemo moći i sami da izguramo čitav proces i stvarno više ne vidim potrebu da nekog angažujem. Ono što je bitno je da vam zanimanje bude na NOC listi, da možete to da dokažete (sve je objašnjeno i u instrukcijama i na forumu do u sitna crevca kako se dokazuje), da položite IELTS sa odgovarajućim brojem poena, da imate fakultet/višu školu, da imate potreban broj godina i da skupite 67 poena. Ako nemate nešto od toga ni jedna agencija vam ne može pomoći.

I ja sam mislio da to treba da napisem jer ce jos nekoga zanimati. Naime, ova agencija se bavi zaposaljavanjem radnika zanatskih struka pa zato ima interesovanja za nju.
Treba najmanje 67, a sto vise to bolje.
I ja idem bez agencije, sve sam radim pa videcemo kako cu proci..
IELTS ili TOEFL! Zavisi za sta treba, jer ne trazi se isto za argonske varioce i za profesore na univerzitetu.
Ne mora fakultet! Ali naravno, ko ima tim bolje. Ako imate ponudu za posao, dobijate 12 poena. Ako odlicno znate i Francuski, jos 8. Sve se boduje i sve funkconise na principu bodova, ne samo imigracija. Mada ako ste dosli do ovde i sami treba da znate kakav je test i koliko bodova sta nosi, ako neko ne zna(a i za sve ostale informacije): www.cic.gc.ca
I verujte SAMO informacijama sa tog sajta i nijednog drugog. Sta god da Vam neko kaze, ako tu ne pise, ne vredi.
 

Back
Top