Eh Beograde! Moj Beograde zagrli me...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

izmedju_jave_i_sna

Početnik
Poruka
4
Vec neko vreme planiram da se vratim tamo gde mi je srce i dusa a to je Beograd.
Jeste da je rizik veliki, ogroman ali nikada neću biti potpuno srećan ukoliko ovo ne probam, stoga me interesuje nekoliko informacija, nadam se da ce se naci neko da mi izadje u susret sa odgovorima.

Gledam cene nekretnina preko interneta i ukoliko su to realne cene - neznam. Zato sam ovde da pitam.

1.
Dali je moguće kupiti stan u Beogradu za do 30,000 Evra na Vracaru, Zvezdari ili nekom drugom delu uzeg kruga Beograda (Banovo brdo itd...), minimum 1.5 soban stan. Da kažem oko 40 kvadrata min. (Ukoliko ne, koje su po vama realne cene, a ne one prilozene u oglasima)

2.
Potom me interesuje koliki stan, na kojoj lokaciji i koliko kosta da se kupi mi je potreban da bi od njega mogao da ocekujem prihod od oko 200€ mesecno putem izdavanja?

3.
I kao treće me interesuje jer sam poceo da spremam spisak izdataka, koliko otprilike trosite mesecno na Struju, Vodu, Telefon i kakve još mesecne izdatke mogu da ocekujem, a da su deo zivota u Srbiji. (Mislim vezane za stan ili zgradu)

4.
I poslednje dali imate neke internet stranice gde mogu da vidim cene bele tehnike i kucnog namestaja u Beogradu, bio sam na mnogima ali mi se ne svidja to što postave proizvod ali ne i cenu, do sada sam nasao šta sam tražio samo na sajtovima forma ideale i tehnomanije. Ali su mi potrebni još neki da uporedim cene.

Hvala i Pozdrav
 
Hvala na odgovorima.

Ja u Beogradu dugo nisam bio, sve sto znam znam preko interneta stoga me i interesuje sve gore navedeno.

Imam google i gledao sam premda je ipak realniji pogled na sve kada mi neko odgovori ko vec zivi u Beogradu i ko je vec deo ovog cemu ja zelim da se prikljucim.

Trazim neke savete jer je ovo veliki potez, za mene nije iskljucen ni siri centar, ali za pocetak zelim da probam na uzi naravno.

pitanje 1 i 2 su dva razlicita stana, za sebe zelim da kupim nesto do 30 000 evra, po mogucnosti na odredjenoj lokaciji, a drugi za izdavanje me interesuje koliki bi morao da trazim i gde.
 
pa gledaj, uži centar je od 2.000 e po m2.... pa naviše...možda može 1.800...za neke roope.... manje stambene jedinice su najtraženije....jer one uvek cirkulišu na tržištu...uvek i realno...možeš i da zaradiš na garsonjeri.... u slučaju prodaje...za 30.000 e...možeš da koopiš garsonjeru na karaburmi,...to je 15 min. od centra...iili mirijevu....ili u žarkovu...to je 45 min. basom do centra....to nije ni širi centar....znači.........takve garsonjere teško možeš da rentaš za 200 e....realno je oko 150 do 200...za nekih 30 kvadrata.......zavisi da li je nameštena ili nije...poslednja informacija je da su cene nekrernina nešto skočile...i očekuje se dalji blaži rast... imaš premalo novca za biranje...za taj novac recimo možeš da koopiš kuću negde van beograda....ali stan na dobroj lokaciji...nikako..
 
cene stanova su jako skocile. dvosoban namesten stan na novom bgd-u je oko 250 evra, sto se izdavanja tice. o cenama za kupovinu da ne pricam..centar je skup. ruina u krugu dvojeke, ali RUINA, kosta 1000 evra po kvadratu. znaci, mora da se ulozi dosta da to sredis......
sto se tice mesecnih rezijskih troskova, oni su za cetvoroclanu porodicu koja nije previse skromna.....ovako: struja je oko 25 evra, telefon (fixni) oko 10 evra, mobilni telefoni su oko 50 evra, infostan (grejanje, djubre, voda i ostala sr**a) je oko 55 evra, kablovska TV 7 evra. sve u svemu oko 150 evra.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top