Pomoc oko prodaje racunara

?????????

Zainteresovan član
Poruka
119
Hteo bih da prodam racunar, a ne znam koliko para da trazim, posto ne pratim hardversku scenu. Ako neko prati cene, vole bih da mi kaze koliko para bih mogao da dobijem za sledecu konfiguraciju.

Ploca - Asus P5P800
CPU - P4 3000GHz 1MB kesa
RAM - 2x1GB Kingston DDR1 (2GB ukupno)
Graficka - Geforce 6600GT
Hard disk - 250GB
Flopi - nemam pojma koji (mislim da ne igra neku ulogu)

Opciono, DVD rezac Plextor - PX-760A, trazio bih bar 5500din (mada ga ne bih prodavao).

Bez monitora. Star je oko dve godine, ram i hard manje od godinu dana. Jos pod garancijom.

Napajenje nije savrseno, stoji van kucista da bi se lakse hladilo, a kuciste je ruzno ko grob! Mislim da je nekom ko trazi performanse, (a ne izgled), kuciste i napajanje na drugom (ili trecem mestu).

Unapred veliko hvala na odgovorima.
 
Pa iskreno onaj ko trazi performanse bi trebalo prvo da gleda napajanje. Ukoliko je kinesko ima vece sanse da, kad crkne, ponese sa sobom i jos nesto iz kompa. Onda kineska imaju do 3x manje snage nego sto pise. Uglavnom moja poenta je da ukoliko ne vratis napajanje u kuciste imas bednih 20% da ga nekome prodas. Reci nam ti koje napajanje imas, pa da ti kazemo odokativnu cenu. Za sada je oko 150e. Mozda izvuces i 200,al ja se ne bi nadao.
 
Pa iskreno onaj ko trazi performanse bi trebalo prvo da gleda napajanje. Ukoliko je kinesko ima vece sanse da, kad crkne, ponese sa sobom i jos nesto iz kompa. Onda kineska imaju do 3x manje snage nego sto pise. Uglavnom moja poenta je da ukoliko ne vratis napajanje u kuciste imas bednih 20% da ga nekome prodas. Reci nam ti koje napajanje imas, pa da ti kazemo odokativnu cenu. Za sada je oko 150e. Mozda izvuces i 200,al ja se ne bi nadao.
Kako samo 150e. Kad pogledash samo RAM on bi sam koshtao preko 100, barem po mom mishljenu...
 
Klothius:
Pa iskreno onaj ko trazi performanse bi trebalo prvo da gleda napajanje. Ukoliko je kinesko ima vece sanse da, kad crkne, ponese sa sobom i jos nesto iz kompa. Onda kineska imaju do 3x manje snage nego sto pise. Uglavnom moja poenta je da ukoliko ne vratis napajanje u kuciste imas bednih 20% da ga nekome prodas. Reci nam ti koje napajanje imas, pa da ti kazemo odokativnu cenu. Za sada je oko 150e. Mozda izvuces i 200,al ja se ne bi nadao.
sigurno moze da izvuce preko 200e ;)
 
ivam91:
sigurno moze da izvuce preko 200e ;)
Pa ako uspe da nadje dobrog kupca da,ali ako je neko pametan video bi da kao prvo komp nema potencijal za dalju nadogradnju. Inace ram moze da kosta vise od 100e,ali novi. DDR1 kosta toliko samo zato sto je zastareo. Ti sada za 250e mozes da kupis bolji komp od tog i jos da imas lufta za dalju nadogradnju. Naravno kao sto sam rekao,ako nadje dobrog kupca ok. Moze da izvuce vise od 200e,al u suprotnom ne. Ako cemo da gledamo tako kao sto gledamo ovaj komp ja bi onda svoj mogao da prodam za 500+ evra i kupim duplo bolji. Mislim realno.
 
2x1GB Kingston= 100Eura(novo),Plextor 800A 18X DL = 60 Eura (novo),6600GT AGP je po oglasima i preko 55 Eura polovna,Seagate 3.5" 250GB 8MB 7200 ATA133 je 74 Eura (novo),ploca i CPU oko 65 Eura.Cene polovnih komponenti su neki prosek iz raznih oglasa a nove komponente imaju da se kupe po napisanim cenama.
U Srbiji je skuplje polovno nego novo :(
 
?????????:
Hteo bih da prodam racunar, a ne znam koliko para da trazim, posto ne pratim hardversku scenu. Ako neko prati cene, vole bih da mi kaze koliko para bih mogao da dobijem za sledecu konfiguraciju.

Ploca - Asus P5P800
CPU - P4 3000GHz 1MB kesa
RAM - 2x1GB Kingston DDR1 (2GB ukupno)
Graficka - Geforce 6600GT
Hard disk - 250GB
Flopi - nemam pojma koji (mislim da ne igra neku ulogu)

Opciono, DVD rezac Plextor - PX-760A, trazio bih bar 5500din (mada ga ne bih prodavao).

Bez monitora. Star je oko dve godine, ram i hard manje od godinu dana. Jos pod garancijom.

Napajenje nije savrseno, stoji van kucista da bi se lakse hladilo, a kuciste je ruzno ko grob! Mislim da je nekom ko trazi performanse, (a ne izgled), kuciste i napajanje na drugom (ili trecem mestu).

Unapred veliko hvala na odgovorima.
Prvo: procesor radi na 3000 MHz a ne GHz
Drugo: Zashto bi ja od tebe kupio polovan Plextor za 5500 din ( odnosno 70 € ) kad za 35 imam LG sa garancijom od 3 Godine ??? Znachi za onih 70 € kupim dva DVD rezacha ( jedan sad a jedan posle tri godine ) i znachi prodje 6 godina i posle ako crkne lepo kupim Blue - Ray rezach koji ce za takvih 6 godina da koshta ispod 100 €.... ( ne to nije puno, ja sam moj DVD-rezach platio 90 € 2004 godine )
Realno mozesh da dobijesh 180-200 € sa rezachem......
spinx:
Primer koliko precenjuju procesore:
Intel Pentium 4, Socket 478
2,8GHz/512/800FSB -70e
2,6GHz/512/800FSB -65e
2,4GHz/256/533FSB -45e
2,4GHz/128/400FSB -45e
Klothius:
To moze da postoji samo u Srbiji.
Isto tako prodaju i Bartona 2500+ za 60 € :? ... Znash ipak je to barton i klokuje se ko lud.... :lol:
A za 60 € imash novi AMD Athlon X2 3600+ 1.9 GHz ili Pentium Dual E2140 1.6 GHz sa 3 godine garancije i oba se klokuju do 2.6-2.8 GHz na vazduhu ( za AMD treba bolji cooler od box-a ( mada nemora a INTEL bez problema sa boxom poshto nije potrebno podizati voltazu ))
 

Back
Top