opustenost ili ne kultura

Ndah, mislim da je baš zavladala te ne kultura u pisanom izražavanju. Nekada se još i mogla pogrešna upotreba rečce ne pripisati opuštenosti, ali ja to postalo toliko učestalo da nisam posvem siguran kako nije došlo do izmena u novosrpskom pravopisu (spomenuo bih dali kao još jedan primer za ovu tvrdnju).

@hani: češe li se u predelu prepona pritom? To je navika mladih, često kad se posećujemo ideš u sobe u kojima se i nema gde sesti, no po kakvim ležajevima, te sledi opuštano izvaljivanje po istim, što se prenosi dalje. Fine starije gospodže to već ne rade, ne zato što su bolje vospitane, već što bi u takvom položaju verovatno ušinule leđa. Ili bi im se pomerio kamen u bubregu u neki kanal i da vidite te muke.
 
DisMisaL:
Ndah, mislim da je baš zavladala te ne kultura u pisanom izražavanju. Nekada se još i mogla pogrešna upotreba rečce ne pripisati opuštenosti, ali ja to postalo toliko učestalo da nisam posvem siguran kako nije došlo do izmena u novosrpskom pravopisu (spomenuo bih dali kao još jedan primer za ovu tvrdnju).

@hani: češe li se u predelu prepona pritom? To je navika mladih, često kad se posećujemo ideš u sobe u kojima se i nema gde sesti, no po kakvim ležajevima, te sledi opuštano izvaljivanje po istim, što se prenosi dalje. Fine starije gospodže to već ne rade, ne zato što su bolje vospitane, već što bi u takvom položaju verovatno ušinule leđa. Ili bi im se pomerio kamen u bubregu u neki kanal i da vidite te muke.
pa dobro je l kulturno pozvati nekoga i smestiti ga na lezaj a da pritom nemas "one" misli?ili je opusteno?ili nemas izbora?kad neko pocne da cese jaja ispred mene ja se uhvatim za sise(ozbiljno) prosto ne znam kako bih mu drugacije rekla a da razume.
ps najcesce greske u modernih srba:dali,neznam,ne kultura,podatci,majca,sumljam :)
 
Banshee:
onda napisi 'nepismenosti' spojeno :)
inace mi nije jasno na sta tacno se odnosi tema. tj na koje situacije se tacno misli :?

@hani odgovorila ,mislio sam i na taj deo opustenosti

a ja mislio na onaj deo kad izadjes u grad i vidis medijsku licnost u nekoj basti koja baca zvaku tik pored stolice na kojoj sedi ili je lepi ispod stola ili baca papiric od secera, ili sedi a noge na drugoj stolici i to klackavo rasirene. Sto bi javne licnosti bile gore ili bolje od nas samih?Zar ne bi bar oni trebali biti primer KULTURE jer bo su sve oci uprte u njih ?

A na ovu temu me navela devojka koja je usla u restoran montirana,zategnuta,graciozna,
harizmaticna i uveliko smela(da li je ?)
Bila je u drustvu jos jedne devojke ne tako upecatljive i prosecnog coveka,posle rucka(zumir'o sam je neprekidno )je iz tasne izvadila karmin i ogledalce i bar 5puta se izmazala sa sve grimasom usne o usne .
A ja u filmovima vidio da se to radi u toaletu.
ili nisam gled'o prave filmove ili trazim dlaku u jajetu? ;)
 
moram da te ispravim..to je cooltoorno..........kaže se kari...zmantrična...ima karu kao mantru..............a ta tvoja što se mazala karminom.....je bila pijana.......one znaju cele da se namažu karminom posle roočka .....i da se skinu gole... i
 
to sa karminom nije mi bas nekultura u pravom smislu reci,ali meni se nekako smuci kada vidim da se neko macka maskarom i beci pred drugim ljudima,ili maze karmin,a nekako mi je posebno grozno ako je crvene boje,ali ne znam zasto,bice da je to neka moja averzija prema crvenom karminu,i karminima uopste...ustvari ja to ne koristim pa ne znam sta bi radila.
ali u sustini u cemu je razlika izmedju mazanja tecnog pudera,maskare i karminiranja usana za vecerom...nekako su meni sva tri jednaka...sta znam :neutral:
 
Brrx:
A na ovu temu me navela devojka koja je usla u restoran montirana,zategnuta,graciozna,
harizmaticna i uveliko smela(da li je ?)
Bila je u drustvu jos jedne devojke ne tako upecatljive i prosecnog coveka,posle rucka(zumir'o sam je neprekidno )je iz tasne izvadila karmin i ogledalce i bar 5puta se izmazala sa sve grimasom usne o usne .
A ja u filmovima vidio da se to radi u toaletu.
ili nisam gled'o prave filmove ili trazim dlaku u jajetu? ;)
Pa da si rekao da je menjala ulozhak za vreme ruchka, a upotrebljeni smotala u pepeljaru, ajd nekako... Ali shta je tako dramatichno sa stavljanjem karmina?
 
Pa kako ne razumeš??? Stavila ga je 5 puta!!! Sa sve grimasom zvanom "usne o usne"!!!! :lol: :lol: :lol:

bug.gif
 
Gillette:
opuštenost je kad neko u galeriju, na izložbu slika, dođe u trenerci.
nekultura je kad pri tom i prdne..

hajde to malo da razradimo:
Ako svi u galeriji gledaju slike i svoja posla (sto bi reko Cofein) onda i ne primete ko je dosao u trenerci, svi se razidju i nikom nista.
Ako ovaj sto prdi, to uradi tiho, .... ?! Ko ce znati ko je pustio goluba?
Ako je galerija na otvorenom, ugrozeno je nekolicina malobrojnih u prvo liniji fronta.
Ako je zimsko vreme, a trenerka dosla posle svinjske dace, ili kakve slave, galerija zatvorena, a posetilaca dosta, .....
E onda, ****** !
Svi osecaju ukus karatkeristicnog srpskog osecaja za suzivot :lol:
 

Back
Top