Cudna pojava...

Karamazov

Ističe se
Poruka
2.450
Na levoj saci na mestu gde sam oznacio na slici se pojavilo nesto neobicno. To mesto se nadulo, ispod koze se nazire nesto nalik na kliker. Kad ispruzim ruku i skroz opustim saku vidljivo je.Tako je vec nedelju i po dana. Osecam mali bol pri stiskanju mesta. Ne secam se da sam se udario ili bilo sta slicno sto je moglo da izazove da mi se nesto naduje. Neki mi kazu da je mozda u pitanju masno tkivo... U ponedeljak cu verovatno kod lekara, ali cenim unapred vasu pomoc i odgovore. Hvala!

http://img2.imagetitan.com/img.php?image=5_hand.jpg
 
Na tom mestu....tesko da je masno tkivo. Moze biti higrom (vodena cista), onda se to resava punkcijom, hiruskim zahvatom ili prosto imobilizacijom i potpunim mirovanjem. Svakako se nista ne moze reci bez temeljno uzete anamneze i pregleda. Sacekajte konsultaciju lekara.
 
E a ja na desnoj saci sa one donje strane u podnozju palca imam nesto nalik na mladez.Jako je sicusan,ali je ipak braon boje.U kuci su mi se cudili jer su rekli da tu obicno ne izlaze mladezi.Sta je to uopste i kako je moglo da nastane?
 
a sta ti mislis da je? mozda trag uboda od onda kad su te oteli vanzemaljuci?! Misliiim - ajde bre! Rekli smo vec da ce se pitanja tipa 'imam crvenu tacku na ruci, sta li bi to moglo biti?' brisati kao izraz potpune besmislenosti pitanja.
 
Na levoj saci na mestu gde sam oznacio na slici se pojavilo nesto neobicno. To mesto se nadulo, ispod koze se nazire nesto nalik na kliker. Kad ispruzim ruku i skroz opustim saku vidljivo je.Tako je vec nedelju i po dana. Osecam mali bol pri stiskanju mesta. Ne secam se da sam se udario ili bilo sta slicno sto je moglo da izazove da mi se nesto naduje. Neki mi kazu da je mozda u pitanju masno tkivo... U ponedeljak cu verovatno kod lekara, ali cenim unapred vasu pomoc i odgovore. Hvala!

To imam i ja, pojavilo mi je pre 2 godine. Rekose mi da je u pitanju ganglion-benigna tumorska promena i da, sto je najbitnije, "nije nista strasno" :wink:
Ako te ne boli i ne smeta estetski, nemas razloga ma ni da mislis na njega. U suprotnom, WW ti je ponudila opcije.
Sto se mene tice, prilicno je veliko, ima oko 2 cm u precniku, ne smeta mi estetski ali me ponekad boli kad se naslanjam na taj dlan. Inace kazu da mu je osobina da nestaje pa se vraca (samo da nas nervira :p ), mada mom ne pada na pamet da mi se skloni s ociju :evil:
Probala sam da uvijem ruku u neki cvrsci zavoj ali nije pomoglo. Verovatno to treba da uradi neki strucnjak.
Ma sve u svemu, nije opasno a to je nabitnije. Nek uzivaju dok ih ne izbrisemo sa lica zemlje
 
Имам хигром. :confused::confused::confused:

Прилично ми смета, боли ме зглоб при напору а и ружно изгледа...

Треба да одем код ортопеда али ми треба рендгенски снимак који треба да урадим за пар дана...

Могу ли добити више информација шта пункција подразумева, шта се дешава када се то ради...? Само желим да се мало упутим у оно што могу да очекујем, а тек током следеће недеље ћу све завршити...

Мало ме је уплашило ово "бенигни тумор", циста итд. :neutral:
 
Ja mislim (ali nisam sigurna pa se ogradjujem) da se velikom iglom i spricem ta tecnost isisava napolje. Mada u vecini slucajeva se higrom vrati, tako da ne znam jel ima smisla raditi to uopste:S

A za "benigni tumor" ne brini, nije to rak i ne moze da postane. To samo znaci "bezopasna izraslina', nema malignih celija:)
 
Pa operacijom...Al ni to nije 100%$ garancija. Ako ti bas smeta naravno pokusas prvo sa punkcijom. Mada ako te boli samo pri vecim naporima i ako ti ne smeta estetski... Sta znam, ja ne bih, A moj je bas veliki, oko cm i po u precniku. I boli me ponekad a ne primecuje se dok ne savijem saku.
 
Мој има у пречнику 2цм ,и прилично је видљив. Ко год само погледа у мој зглоб то одмах примети пита ме "Шта ти је то????" :confused: није прилично пријатно кад то чујем :mrgreen:

Тако да заиста желим да га се решим. А боли ме чак и када не померам руку.
 
Била сам данас код ортопеда!

Препоручују ми иглу само зато што од операције остаје велики ожиљак. "Млада си, да си нека баба па ајде, али остаће ти заувек и биће ти ружан ожиљак." Убедише ме... :rotf:
Може ли ми неко рећи шта је то Diprofosa, треба да купим у случају да ћу одабрати иглу, имам недељу дана да одлучим! И рекли су ми да ће ми се највероватније вратити глупави хигром, али ако оперишем, може да се појави на другом месту! Е па сад... :roll:

Друго, ја сам читала по нету да је операција амбулантна, траје око пола сата, а мени рекоше да бих била у болници пар дана, па онда пола године физикална терапија...

Може ли неко да ми да савет шта да радим, шта је боље...или је заправо свеједно :???:
 
Друго, ја сам читала по нету да је операција амбулантна, траје око пола сата, а мени рекоше да бих била у болници пар дана, па онда пола године физикална терапија...

:eek::eek::eek:

Ako je ovo tacno...nije vredno truda. Em su velike sanse da ti se vrati, em u bolnici par dana, em POLA GODINE fizikalne terapije:dash:

Odluci sama, ali po meni je mucenje.
 
Данас су ми обавили пункцију и дали ми кортикостероид... боли ме још увек, и на најмањи покрет прстију. За 7 дана физикална терапија.
 

Back
Top