Dr Iggy

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
... da li se sećate ove grupe?

''Oči boje duge''... Puštali smo je sa kasete na svim rođendima, kakav je to hit bio... Sećam se da sam tad prvi put plesala sa jednim drugom... Onako, na pola metra razdaljine :)...

''Nikad'', ''Kaži mi da voliš me'',...

Posle drugog albuma su prestali da budu popularni.
Ali, tih godina, neprikosnoveni... Uz TAP011, Dak, Djoganija, Funky G...
Bože... sad mi je sve to i drago i smešno... :)
 
E ne sećam se ove ''Kaži da voliš me'', moram da skinem da se podsetim :) . Sokolice, moraš da imaš na umu da ovde ima mnogo mladog sveta od po 14-16 godina i oni se verovatno slabo sećaju Dr.Igija....

Meni je isto slatko i smešno šta smo slušali tad...Baš pre mesec dana skinuh Tap 011 da se podsetim, ma oni su i meni sad ok...Ali Dr. Iggy, Duck, Funky G, hahaha. Ja se sećam, meni su omiljene grupe bile Tap 011 i Moby **** :) ...

E baš si trebala da nazoveš temu ''Devedesete'' da malo nostalgišemo ;) .

Pazi, što je cenzurisano D.ick :lol: :lol: :lol:
 
Ines1864:
E ne sećam se ove ''Kaži da voliš me'', moram da skinem da se podsetim :) . Sokolice, moraš da imaš na umu da ovde ima mnogo mladog sveta od po 14-16 godina i oni se verovatno slabo sećaju Dr.Igija....

Meni je isto slatko i smešno šta smo slušali tad...Baš pre mesec dana skinuh Tap 011 da se podsetim, ma oni su i meni sad ok...Ali Dr. Iggy, Duck, Funky G, hahaha. Ja se sećam, meni su omiljene grupe bile Tap 011 i Moby **** :) ...

E baš si trebala da nazoveš temu ''Devedesete'' da malo nostalgišemo ;) .

Pazi, što je cenzurisano D.ick :lol: :lol: :lol:

Joj, znam, ali valjda će neko naših godina da se pojavi...
Za naslov: htela sam, ali kasno sam se setila da pogledam u pretraživaču da li već ima te tema... čini mi se da sam već negde pročitala tu temu... ali biće na nekom drugom podforumu...
Dobro je ovo za Moby D.ick. Pazi kad tad nismo ni znali šta to znači. Mislim, mi smo u osnovnoj školi pevali onu pesmu ''Brate, prijatelju'' kao navijeni. Čak smo na nekoj ekskurziji pobedili s tom pesmom. Užas. Još nas učiteljica u svojih 50 i nešto pustila da to pevamo. Mislim, ja bila predsednik odeljenja, pa napravila bend i odabrala pesmu... :)
 
Evo sad slušam ovu ''Brate, prijatelju''... :)

''Pusti je meni, malo da joj radim TO''... Znam da je jedna drugarica pitala šta ''to'', a ni mi ostali nismo tačno znali, ali smo pevali svejedno... :)
 
NJahha..oci boje duuuge sad mi trebajuuu srce punoo tuge...OMFG zasto se ja jos uvek secam texta?
Secam se kad sam bila jos u osnovnoj...during the waaar....ta je pesma uvek isla pred kraj svakog rodjendana. Zadimljene sobice, proliveni sokovi po tepihu i decica sto se vataju u mraku...ah.....prosla su ta vremena....dosle nove pesme, umesto sokitja pije se pivo...samo se deca i dalje vataju u mraku...ah...
 
Sokolica_M:
Dobro je ovo za Moby D.ick. Pazi kad tad nismo ni znali šta to znači. Mislim, mi smo u osnovnoj školi pevali onu pesmu ''Brate, prijatelju'' kao navijeni. Čak smo na nekoj ekskurziji pobedili s tom pesmom. Užas. Još nas učiteljica u svojih 50 i nešto pustila da to pevamo. Mislim, ja bila predsednik odeljenja, pa napravila bend i odabrala pesmu... :)
Hahaha, što mi ovo smešno....I mi smo na ekskurziji (zimovanje na Divčibarama '95.godine) pevali ''Rodićeš mu sina kralja kokaina...''
Ej sad se setih šta je još tih godina bilo aktuelno. Uh, ja rezala vene na Kneza ''Da l' si ikada mene voljela'' :lol: :lol: :lol: ....a K2 ''Ajmo u život još mlada je noć, ajmo polako, heeej, tako, hooo'' :lol: :lol: :lol:

E Sokolice, baš si me oraspoložila...Sad se vratih u ono doba, pa mi sve to smešno...
 
Drago mi je da sam te oraspoložila, i sebe sam. Evo do izlaska imam da slušam te neke stare stvari...
Ako ti treba Dr Iggy, javi mi se, imam nekoliko pesama, onaj ceo prvi album i još dve sa drugog.
A nabaviću i Funky G.
Nemam samo TAP011.

Da. Imam i B3. ''Još pet minuta''. Jao... Raznežih se... :)
 
Evo, vratila sam se iz grada, i nastavljam u istom ritmu.
Sestra je rekla da će da skoči kroz prozor. :)

Ali se ipak setila još nekih pesama... ''23. prosinac''...
A puno smo volele, ne znam da li se neko seća te pesme, od Vudu Popaja, ide nekako:
''... na glave nam padaju bombe, naša srca su katakombe...'' Mračna je, ali mi smo bile baš zagrejane za nju.
E, da, Dr Iggy-ju smo pisale pismo. Bilo je to nekoliko listova A4. Nikad nam nije odgovorio. :(
 
304394.jpg
 
Jao bre, deco... niko od vas ih se ne seća... :(
Evo, setila sam se danas, ''Tek je 12 sati''... Prva dens stvar kod nas... među prvima...
Ili: ''Samo želim da znam da li ćeš ostati sam ili želiš mene da budem kraj tebe''...

E, sad, jedna od boljih ''Sve oko mene je greh''... I danas je obožavam...
Mada su se neke od tih grupa do danas održale...
Pogrešan sam naslov temi dala... :(
A ne mogu izgleda da promenim...
Ovo su ipak devedesete... Godine kada su mnogi od vas odavde rođeni... :)
 
Sokolica_M:
Jao bre, deco... niko od vas ih se ne seća... :(
Evo, setila sam se danas, ''Tek je 12 sati''... Prva dens stvar kod nas... među prvima...
Ili: ''Samo želim da znam da li ćeš ostati sam ili želiš mene da budem kraj tebe''...

E, sad, jedna od boljih ''Sve oko mene je greh''... I danas je obožavam...
Mada su se neke od tih grupa do danas održale...
Pogrešan sam naslov temi dala... :(
A ne mogu izgleda da promenim...
Ovo su ipak devedesete... Godine kada su mnogi od vas odavde rođeni... :)
De bre,Samo zhelim da znam peva Dee monk xD
 
Sta sad treba da se raznezim kad se setim da sam slusao ovog govnnara...e pa nisam ga slusao kad sam bio dete sam govorio da je maloumno to sto oni rade i idalje mislim da su oni i sve 90-e stvar koja je srbiji najmanje bila potrebna ...sad treba da vaskrsavam taj trend olosa pojede mi ***** dr.iggy i svi ostali drugari iz prosle decenije...
 
Jbt, al' ste vi današnja deca ''pametni''...(čast izuzecima)...ko je rekao da treba da ga hvalimo, i njega i celu tu muziku....micim :roll:....A ti si se rodio pametan, jbt sa 3 godine si već znao šta je kvalitet...

Smisao ove teme nije da hvalimo tu muziku, niti da je uzdižemo do nebesa, niti da je vaskrsavamo...ona nas jednostavno podseća na jedan period....isto kao što nas mirisi podsećaju na neki period, na neku osobu i to zna da prizove neke uspomene...Samo glupak može da shvati da ova tema služi prizivanju tih godina, i tog šunda koji je tada vladao. Ali, jbg, silom prilika neki od nas su tada proživljavali svoje detinjstvo i bili izloženi takvoj muzici i hteli ili ne hteli zapamtili, čuli, pevali...i sada nas ona podseća na dane kada smo bili deca...a svi znamo-najlepše je biti dete, onda je sve lepo, bezbrižno....i baš te boli ***** za sve, i za metal, i za dizeleše, i za narodnjake i za rep....samo ti je bitno da se ti igraš i uživaš...

Na kraju krajeva, ako ti smeta tema, izvoli pa je preskoči.
 
A jel se seca neko grupe od pre 20 god New kids on the block.Smrtno bejah u njih zaljubljena .I u Vajsa sto je igrao sa Bebi Dol Brazil.Sada su mi smesni,sa ove tacke gledista.Ali tada su bili...
 
Ines1864:
Jbt, al' ste vi današnja deca ''pametni''...(čast izuzecima)...ko je rekao da treba da ga hvalimo, i njega i celu tu muziku....micim :roll:....A ti si se rodio pametan, jbt sa 3 godine si već znao šta je kvalitet...

Smisao ove teme nije da hvalimo tu muziku, niti da je uzdižemo do nebesa, niti da je vaskrsavamo...ona nas jednostavno podseća na jedan period....isto kao što nas mirisi podsećaju na neki period, na neku osobu i to zna da prizove neke uspomene...Samo glupak može da shvati da ova tema služi prizivanju tih godina, i tog šunda koji je tada vladao. Ali, jbg, silom prilika neki od nas su tada proživljavali svoje detinjstvo i bili izloženi takvoj muzici i hteli ili ne hteli zapamtili, čuli, pevali...i sada nas ona podseća na dane kada smo bili deca...a svi znamo-najlepše je biti dete, onda je sve lepo, bezbrižno....i baš te boli ***** za sve, i za metal, i za dizeleše, i za narodnjake i za rep....samo ti je bitno da se ti igraš i uživaš...

Na kraju krajeva, ako ti smeta tema, izvoli pa je preskoči.
rispekt..8)
ja i danas volim da čujem poneku stvar..imam i folder muzike "dance90-te" ...i danas slušam svakakvu muziku, rok, metal, ponajviše ovo sa avatara...ma svašta živo, ali nikad nisam dozvolio da mi muzika određuje šta ću da obučem i kako ću da izgledam, a najmanje koga ću da blatim...:roll:
 
Dr:
Sta sad treba da se raznezim kad se setim da sam slusao ovog govnnara...e pa nisam ga slusao kad sam bio dete sam govorio da je maloumno to sto oni rade i idalje mislim da su oni i sve 90-e stvar koja je srbiji najmanje bila potrebna ...sad treba da vaskrsavam taj trend olosa pojede mi ***** dr.iggy i svi ostali drugari iz prosle decenije...

Svaka cast!
I sto kaze Djole Balasevic:...ma j..... se 90-e.....
 

Back
Top