Samsung vs. MSI

mexxx

Zainteresovan član
Poruka
132
Imam Pentium 4 ,2GHz,60GB,... i grafiku MSI NX6200AX 128MB TV OUT
problem je sledece prirode je sto mi slika treperi.
Posto sam potrazio pomoc Foruma (pre izvesnog vremena) i dobio informaciju da je u pitanju monitor( imao sam monitor klasican SAMSUNG Sync Master 753S) otisao sam i kupio novi ali opet SAMSUNG Sync Master 940N (Pljosnati ovaj put).
E sada sam shvatio da problem nije u monitoru jer i ovaj monitor treperi iako je podesen na "radnu "frekfenciju.Nema sta drugo nego da je u pitanju grafika. Da li je moguce nekako otkloniti ovaj problem ? Zbog cega se to desava?

HVALA!!!
 
Imam slican problem.
Meni slika vibrira. Isto imam Samsung monitor (SyncMaster700p) i MSI graficku (7600GT)

Slika ne vibrira pri malim rezolucijama (800*600) i pri niskim refresh rate-ovima (-70) Ali mi ovakva podesavanja SMETAJU
Probao sam i sa novim driverima, ista prica...
 
ArkantoS-Vrbas:
Imam slican problem.
Meni slika vibrira. Isto imam Samsung monitor (SyncMaster700p) i MSI graficku (7600GT)

Slika ne vibrira pri malim rezolucijama (800*600) i pri niskim refresh rate-ovima (-70) Ali mi ovakva podesavanja SMETAJU
Probao sam i sa novim driverima, ista prica...

Pokusao sam i na manjoj rezoluciji,i i na 60HZ,70Hz,72Hz,i najmanje treperi ,vibrira na 75Hz.Ista prica sa drajverima upravo sam instalirao nove ali sve je isto. Cak sam prikljucio drugi racunar i oba monitora (stari i novi) rade OK.
Znaci neka muka je sa karticom.
Inace nekad kada ukljucim racunar sve je ok,i to nekoliko dana,pa onda pocne ponovo sa problemom.

Imam na izlazu iz graficke standardan prikljucak + SVHS+onaj iglicasti (ne znam kako se zove ) .Pokusacu da prikljucim na taj izlaz sto ne znam kako se zove.
 
Kod:
Imam na izlazu iz graficke standardan prikljucak 
+ SVHS+onaj iglicasti (ne znam kako se zove ) .
Pokusacu da prikljucim na taj izlaz sto ne znam kako se zove.

Koliko sam ja upucen SVHS sluzi za prikljucak na TV.

Ne bih rekao da je problem do grafike kako tvrdis, sto se pokazalo i nakon mijenjanja monitora...

Pitanje za tebe, kakvo je napajanje struje na monitor i da li ima neko magnetno zracenje kod monitora, zvucnici velike snage i sl.. i jos pitanje za tebe, da li imas na krajevima monitora ponekad devijaciju boja, mislim na mijesanje boja u uglovima monitora ili samo na jednom kraju, ili bilo kojem..?
 
Ovakvih tema je bilo i bilo.....i meni se desilo dva puta na monitoru sync master 753s i posle dva dana je proslo....koliko sam ja shvatio problem je bio u naponu, tj struja je bila slaba ( zima svi ukljucili peci ono ovo ) ali je oba puta samo proslo....
 
GZ:
Kod:
Imam na izlazu iz graficke standardan prikljucak 
+ SVHS+onaj iglicasti (ne znam kako se zove ) .
Pokusacu da prikljucim na taj izlaz sto ne znam kako se zove.

Koliko sam ja upucen SVHS sluzi za prikljucak na TV.

Ne bih rekao da je problem do grafike kako tvrdis, sto se pokazalo i nakon mijenjanja monitora...

Pitanje za tebe, kakvo je napajanje struje na monitor i da li ima neko magnetno zracenje kod monitora, zvucnici velike snage i sl.. i jos pitanje za tebe, da li imas na krajevima monitora ponekad devijaciju boja, mislim na mijesanje boja u uglovima monitora ili samo na jednom kraju, ili bilo kojem..?

Da,da u pravu si SVHS jeste za TV prikljucak.
Sto se tice devijacija boja ,mesanja boja u uglovim monitor niti na bilo kom delu monitora nema ih.Pored monitora (20-30 cm) nalaze se zvucnici mali (socijala koja se dobija uz kupljenu konfiguraciju).A napajanje je klasicno nemam UPS ,samo produzni kabal(3x2.5 mm^2 MAKEL) sa 5 uticnica (izmeren napon u trenutku pisanja 231V).
I meni se desavalo da samo od sebe prodje ali i sam od sebe se i problem pojavi!.
 
Ja trenutno imam te probleme, mada ih i ne registrujem jer znam odakle mi dolazi problem, a moj problem se sastoji u varijaciji napona na mrezi sa napajanjem, te se desava da isti problem imam kao i to u trajanju od pola sata, pa se napon na mrezi stabilizuje, pa tako moze da radi i satima, a onda se ponovo pojavi..

Dakle, izmjereni napon stoji, pitanje je da li je izmjereni napon stabila i koliko i kako..
Varijacije napona nisu problem ako se krecu do 10%, ali se zna desiti da varijacije napona budu i vece od popmenutih 10% i onda se problem kod uredjaja moze da ocita na takav nacin kakav imas ti sad.. Ovo ne mora da bude problem, ali je jedan od mogucih.

Ne govorim ti ovom prilikom da moras da imas UPS, ali svako je pozeljan, ali ako se sve manifestuje periodicnom treperenju monitora, onda stvar nije zabrinjavajuca..

Poz...
 
"...ako se sve manifestuje periodicnom treperenju monitora, onda stvar nije zabrinjavajuca..."
Moj monitor ne prestaje da treperi!

Za moj problem mozda ipak postoji objasnjenje :
Ako sam promenio monitor , i ako mi valja grafika onda moze biti da je do napajanja.
Kao sto sam rekao probao sam i novi i stari monitor na 2 racunara (sem na ovom gde mi treperi slika) i tu nije bilo problema.
Ta dva racunara su bila jos slabija od mog jedino im je zajednicko napajanje od 300W(svako do duse od razlicitog proizvodjaca).Ali ti racunari gde sam probao monitore su na tih 300W imali nakacen HARD,DVD,MATICNA SA MEMORIJOM,dok moj racunar sem HARDA , ima DVD citac,CD rezac,DVD rezac,TV karticu +FM,Eksterni ADSL modem+Grafika +Floppy,Dial up modem.
Da li je moguce da je to mnogo potrosaca na ovo malo napajanje od 300W,pa da to izaziva oscilacije napona i struje koje uticu nepovoljno na rad monitora?
 
Sta mislite ljudi ,dali je moguce da je napajanje suvise optereceno(sa svim tim rezacima,karticama...)pa mozda zbog toga graficka pravi neka treperenja,oscilacije koje se vide na monitoru kao treperenje?
Jako mi se zamara(citaj GUBI) vid prilikom gledanja u monitor duze od 20 min.
 
Pa gledaj. Ako napajanje nema dovoljno snage da da grafickoj dovoljno struje, slika na kompu bi ti se zamrzavala, komp ne bi mogao da se upali i sl. Verovatno je problem u naponu. Znam samo da kod mene je totalna katastrofa. Sijalica od 100w ponekad skilji ko sijalica od 60w(imam ih obe pa znam).
 
Mislim da sam pronasao u cemu je problem.Ali da ne ureknem recicu mislim,a ne 100% sam siguran.
Moja TV kartica kao sto rekoh ima TV Out na koji je prikljucen TV.
Takodje posedujem i TV karticu (tuner) na koju je prikopcan koaksijelni kabal i on je vezan na kablovsku na koju je zakacen i TV.
Kada iskljucim SVHS (izlaz iz grafike ka TV-u) i kada iskljucim koaksijalni kabal (od kablovske) iz TV kartice (tunera) slika je savrseno"mirna" i to na svim ponudjenim frekfencijama 60,70,72,75Hz.

Tako da je problem ,opet kazem najverovatnije , do signala koji ometaju rad moje grafike a dolaze od TV-a,Kablovske,ili je u pitanju neko ostecenje koaksijalnog kabla. Mozda je problem i spliter (razdelnik) koji mi signal deli i salje u TV i u kompjuter!

Havala svima koji su mi pokusali pomoci i hvala svima koji mi nisu pokusali pomoci jer nisu znali kako!

U svakom slucaju HVALA lLJUDI!

Sad moram na neki forum o elektronici ...
 
Pa sto ne napomenu da imas tv karticu? Ccc. Uglavnom to je definitivno razlog. Verovatno ti koaksijalni kabl nije lepo ukcucen , a kabl od monitora suvise tanak i nekvalitetan i onda ti se mesaju signali.
 
Ja imam problem sa TV karticom,kada god je ukljucim podrhtava slika ustvari ponekad i nemogu da je otvorim.Monitor mi je ukljucen u graficku karticu a odmah ispod nje je TV kartica neznam koji joj je djavo ali skoro sam je kupila jos je u garanciji,prethodna TV kar.nije podrhtavala nego radi 5min.pa zaledi slika.Koji to problem moze da bude jer vidim da nije do TV karice ako neko zna?
 
Probala sam u slot ispod tek tu je problem komp skroz zakoci.Neznam gde je problem kod mene evo vec dva meseca se zezam sa tom TV karticom e sada cu jos da probam da oborim sistem pa da instaliram novi Windows trenutno mi je XP servis pak 3 koji me uzasno nervira.Nova TV kartica mi je Pinnacle 110i i softver joj je zeznut ko zna sta sve zahteva.Sa prethodnom Asusovom TV karticom sam se lako snalazila ali pocela je da koci slika pa ja evo i dalje cackam sta moze da bude.
 
rayman

Sve problemi a i oni stvarni nastaju od tog ServicePack 3 sto pominjes..
Odakle ServicePack 3??? Zvanicno jos nije izasao za XP,. sve ostalo je divlja gradnja i niko ne moze da garantuje stavilnost systema..

Razmisli..
 

Back
Top