DEFEKTOLOSKI FAKULTET U BG,STA ZNATE O TOME?????

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jazas girl

Zainteresovan član
Poruka
120
:roll: :roll: :roll: Ako znate bilo sta o ovom fakultetu,o upisu,prijemnom ispitu i tako te stvari pisite,ili ako znate neke internet adrese javite se ,sve me zanima,kakva su vasa iskustva???Znam da se polaze biologija,sociologija i psihologija pa me zanima da li se polazu sva tri predmeta ili samo jedan koji ti odaberes??????Ljudi pomagajteeee!!!!!! :?: :?: :?:
 
polazes sva tri predmeta,sociologiju jedan dan,a psihologiju i sociologiju sledeci dan.Prijemni nije tezak(bar nije bio kada sam ja polagala) :D Profesori su uglavnom fini,mada ima i onih malo zeznutih :) Faks je lep,malo neorganizovan,al nije strasno...neces pogresiti ako imas sklonosti ka medicini...zavisi samo koji smer zelis da upises!
 
lilihip86:
...neces pogresiti ako imas sklonosti ka medicini...

Pored sklonosti ka medicini, neophodno je da postoji i sklonost ka psihologiji, pedagogiji, psihijatriji... To je ustvari važnije.
Evo još jednog sajta na kome možete naći informacije u vezi sa ovom oblašću- http://defektologija.net . Tu na forumu ("diskusije") možete pitati bivše i sadašnje studente sve što vas zanima.
 
Lilihip86 Jesam sklona sam medicini,tj.zavrsavam medicinsku,a jel prosek mnogo utice,mislim jel moras da budes odlican djak i tako to,i odmah biras koji ces smer,i na kom smeru je najveca konkurencija,ili su svi isti po tom pitanju????????????
Kao sto sam vec negde napisao, bolje ti je da uopste ne razmisljas o upisivanju ovog faxa. Iz iskustva ti kazem da je mnogo bolje da upises nesto drugo, jer ces ovde samo izgubiti vreme i novac naravno.
A to sto se tice medicinskih predmeta, isto sam se ja primio na taj fazon da bi u nekim kasnijim godinama studija shvatio da nema ni m od medicine, vec sve sama pedagogija i metodika, da poludis od zaglupljivanja.
 
na sajtu INFOSTUD pise da se polazu psihologija, biologija i verbalna kultura....e sad..
psihologija-2.raz gimn (rot)
bilogija- ?????? :confused:
i kako se polaze ta VERBALNA KULTURA? svaki kandidat ima razgovor posebno ili kako??? :-? :? :???:
HVALA unapred :)

Verbalna kultura ti je ustvari neki kao pisani intervju gde su ti pitanja tipa Zasto si se opredelila za ovaj fax i tako bla,bla,bla... I to je po meni nesto cisto formalno.Najvaznija su ona dva testa!
 
Ja sam prosle godine upisala defektologiju, zapravo to je sada FASPER. Mi smo polagali biologiju, psihologiju i test verbalne kulture. psihologija je Rotova iz 2.razreda srednje, biologija od svega pomalo-i medicinske i gimnazijske, uglavnom, u informatoru koji se moze kupiti na fakultetu postoji spisak literature sa autorima i oblastima koje se spremaju. A sto se tice testa verbalne kulture, sastoji se od 20 parova reci. ti treba pored svakog para da oznacis da li imaju isto ili suprotno znacenje. Parovi se krecu od lakih, tipa "crno-belo" pa do onih tezih, stranih reci i izraza. Nista komplikovano, dovoljan je neki osnovni vokabular. jedina zackoljica je sto se taj test radi samo 2 minuta, pa je vrlo lako pogresiti i permutovati reci. Vidim da je ova tema zastarela, ali i da postoje velike zabune, pa se nadam da sam nekome bar malo pomogla.
 
Ja sam prosle godine upisala defektologiju, zapravo to je sada FASPER. Mi smo polagali biologiju, psihologiju i test verbalne kulture. psihologija je Rotova iz 2.razreda srednje, biologija od svega pomalo-i medicinske i gimnazijske, uglavnom, u informatoru koji se moze kupiti na fakultetu postoji spisak literature sa autorima i oblastima koje se spremaju. A sto se tice testa verbalne kulture, sastoji se od 20 parova reci. ti treba pored svakog para da oznacis da li imaju isto ili suprotno znacenje. Parovi se krecu od lakih, tipa "crno-belo" pa do onih tezih, stranih reci i izraza. Nista komplikovano, dovoljan je neki osnovni vokabular. jedina zackoljica je sto se taj test radi samo 2 minuta, pa je vrlo lako pogresiti i permutovati reci. Vidim da je ova tema zastarela, ali i da postoje velike zabune, pa se nadam da sam nekome bar malo pomogla.

nije zastarela ima jos nas koji razmisljaju o tome da upisu fasper sledece godine
 
nije zastarela ima jos nas koji razmisljaju o tome da upisu fasper sledece godine

Pa onda super... Ali ne znam da li je i sada isto tako, oni stalno nesto menjaju. Cula sam da opet uvode sociologiju, ali ne znam koliko je to tacno. Mi smo imali srece. Sociologija, biologija, psihologija, pa da ne bude to malo previse... Jeste da prijemni nije tezak, ali 3 predmeta, ipak...
 
Pa onda super... Ali ne znam da li je i sada isto tako, oni stalno nesto menjaju. Cula sam da opet uvode sociologiju, ali ne znam koliko je to tacno. Mi smo imali srece. Sociologija, biologija, psihologija, pa da ne bude to malo previse... Jeste da prijemni nije tezak, ali 3 predmeta, ipak...

ipak 3 predmeta je previse.
samo ne znam gde mogu da radim sa smerom za slepe i slabovide
 
Ove godine su vratili sociologiju... Mi smo bili neka srecna generacija sa tom verbalnom kulturom :D Ali dobro, da sam ucila koliko-toliko tu sociologiju, makar i za prijemni, mozda mi sad ne bi bila toliki problem...
Studenti sa tiflo smera, koliko ja znam, posto nisam na tom smeru, a mislim da na ovom forumu nema kolega sa tog smera, mogu da rade u skolama za slepe i slabovide, ali mogu raditi i u klinickoj praksi... ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top