Хоће да нам узму тенк!!(Краљево)

nikolo_paganini*

Ističe se
Banovan
Poruka
2.031
Ствари стоје овако!
Неки тамо на неком нивоу и из неких побуда су донели одлуку да помере тенк са места на којем се сада налази!
Јутрос сам чак и у новинама прочитао о томе!
Огорчен сам и разочаран!
Носим се мишљу шта да радим и да ли нешто можемо да учинимо да заштитимо тенк?
Зна ли неко да ми каже више о чему се ради?

Урабанисти града Београда у сарадњи са врлим интерпретаторима запада хоће да нам узму тенк јер им се не уклапа у ''урбанистички план"
Да ли се то поново обрачунава са Историјом као што су комунисти радили после '45?
Да ли то морамо да заборавимо да смо некада ратовали са Швабама?
Шта следи после овога?Да неће неком пасти на памет и Спомен парк да измешта?
Она каменчина испред пеливана,оно ругло и споменик једном лоповлуку се обнавља а тенк ће да мичу!
Шта се бре ово људи ради?
 
Ја сам фрустриран,разочаран!!
Вређа ме сама помисао да неко може уопште да помисли на тако нешто а камоли још и да спроведе у дело
Ако нас по нечему знају то је по споменику у центру града и једном од најлепших и највећих центара (пешачка зона) у Србији и по тенку!
 
Cuo sam da ce tu da dizu veliku krstacu sa cetri C u ime sv. Save valjda?! Mislim da je Rastko dovoljno dobio spomenuka, ulica, trgova i hramova, al' nebitno.
Taj tenk je simbol oslobodjenja i borbe protiv fasizma i predstavlja zaplenjeni nemacki tenk (onaj koji tamo stoji je americki laki tenk iz tog doba Stewart M5 koji sluzi kao spomenik jer je pravi bio nacisto izuven) koji je ucestvovao u oslobadjanju naseg grada, kao i ljude koji su u toj borbi ucestvovali i GINULI. Taj tenk predstavlja neciji grob! 'alo, neko je ginuo za ovaj grad i mi sad' 'ocemo da uklonimo njihov spomenik!!! Ima li tu razuma? Nebitno je dal' su to bili komunisti ili ne (ja licno nisam pristalica komunizma), ti ljudi su GINULI, kao sto bih ja, a i mnogi drugi, ratovao i ako treba ginuo za Kraljevo. Ne bi bilo lepo da nam posle stanovnici tog istog grada seru po grobu, jel' da?
Ja sam za akciju bilo legalnu ili ilegalnu, peticije, paramilitarne formacije, vezivanje za tenk, novinari, sta god, a znam i jos takvih! Svi koji se slazete, kontaktirajte me kad' mislite da je vreme. Sta god cujete novo o tome, postujte na temu, obavezno! Nesto mora da se preduzme!
Panzergrenedier
 
Ja sam za akciju bilo legalnu ili ilegalnu
Ја сам за!
Окренуо сам десетине ортака и сви су за!
Звао сам пре неки минут дописника Вечерњих новости који ми је рекао да му није јасно што се диже толика галама ни око чега!!Колико сам га разумео (био је мало нервоз) нисам први који га је звао!
Распитаћу се шта планирају општинари па да деламо илегално или легално или већ како!
 
Dawko Minic:
Glupost je neunistiva. :mad:

Taj tenk je jedan od simbola ovog grada a ko zna gde ce ga pomeriti sad. `Ajmo mi na njih bagerom. :mrgreen:

Da tako su pomerali i Milutina! Ako vec hoce nesto da ucine neka sa trga Svetog Save pomere TAKSISTE !!!
Ma sa malo para tj.ulaganja taj deo naseg grada moze da se obnovi i uredi nego sto izgleda da je nekome opet zinulo ddupe za pare pa bi da se tim pomeranjem tenka i totalnim preuredjenjem tog trga jos " MALO " nafatira! Malo im je ovo sto su do sada ODRADILI pa oce jos !!!
 
КУЋЕ И КУЋИШТА ЗАБОРАВИШЕ!!! И СВОЈЕ СВЕТИТЕЉЕ И ДРЖАВОТВОРЦЕ И ДУХОВНЕ СВЕЋЕ СРПСКОГ НАРОДА!!!
Ја мислим да тенк заправо никоме не смета, ради се о преуређењу Трга светога Саве, а тенк ће бити померен на неко друго место. Ја не видим проблем у томе, и да, понавља се историја, као и увек сви све знају и дозвољавају си да коментаришу без претходног распитивања о чему се ту заправо ради.Зар није логично да у једном културном стецишту (што је планирано да се направи од читавог тог Трга, јер је давни план да се измести и Дом војске, а да ту буде позориште, отом потом) нема тенкова, колико год они били део нас, a немам ништа против тога и треба да буду, нисмо ми џабе ратовали, што се каже. ( љубави!) Но, живимо у дворишту светог Саве и многих српских светитеља, ходамо њиховим стопама, али их не препознајемо, јер смо се мало са тога пута загубили "давне" `45. кад "Швабама" узесмо тенк и на препад поробисмо сопствени народ, плашивши га црним кутијама и које чим уз свесрдну помоћ Енглеза, Американаца и такође врло погубљене браће Руса, који су се бар опаметили више од нас, па су признали своје грешке, вратили се својој Мајци и одужили онима који су кроз векове заиста страдали због режима врло сличних нашему.
 
Не знам тачно, али у Мрчајевцима 250 динџи порција и немој да ми користиш форе са тим малим словима, знаш ти о чему ја причам...
Нисам малициозна, већ малена, али видим да многима смета ако им млађи дају какав савет или коментар. "Ћути кад старији причају"-стара бољка у Срба. +промаја, ладан бетон и тако то:))
Шалу на страну, покушај да разумеш- СВАКА ЧАСТ И ТЕНКУ И ТЕНКИСТИМА (ти беше служио војску:) ), али ово нема везе са тим, ПРЕУРЕЂЕЊЕ ЈЕ У ПИТАЊУ- ту је Црква, Духовни центар, музеј, архив, можда позориште у будућности, а ко је други до светог Саве ОСНИВАЧ оригиналне српске културе - КЊИЖЕВНОСТИ,УМЕТНОСТИ, ДУХОВНОСТИ + што нема везе са темом ДРЖАВНОСТИ, АУТОКЕФАЛНЕ ЦРКВЕ, МЕДИЦИНЕ(бејбе!), ДИПЛОМАТИЈЕ, ИСТОРИОГРАФИЈЕ, ....
 
...и да помогну цигане тако што ће им дати "тењак као секундарну сировину"

Шери разумем да си за, да се склони тенк али не разумем како обрлати човека да два пута за вече промени мишљење?Од ватреног противника до ватрене присталице за непуних пола сата
 
Dawko Minic:
Unistili su taj deo grada. Odlican muzej je zatvoren i sad je tamo duhovni centar. Sad hoce opet nesto crkveno da stave? Nemam nista protiv vernika i vere u Boga, ali protiv crkve kao institucije da.


Joj што волим када о Цркви причају као о институцији они без икаквог литургијског искуства и знања(јер ко год има иоле истог не би тако нешто ни изговорио ни написао- протестанти нам испраше мозгове) , кажем ја да сви воле о свему да причају. Ми се спашавамо кроз заједницу са другима, а не самостално,јер смо људи само кроз однос са другима и пре свега кроз Свету тајну Причешћа, сједињење са живим Богом, а не кроз имагинарну медитацију о вери.
 
evo moje ideje, za koju mislim da je blago genijalna, ali me niko ne šiša ni 2%

zar ne bi mogla da se skupi ekipa recimo osnovaca iz prva četiri razreda kraljevačkih osnovnih škola, da im se daju boje koje neće da se speru kišom (ili tako već nešto, ne razuimem se baš mnogo) i da im se da zadatak da na tenku iscrtaju cveće? mislim da bi to bila mnogo jača poruka nego uklanjanje tenka! i jeftinije za izvođenje! plus ima formu dečje umetnosti.

brate, ne možeš da brišeš istoriju, ma koliko ona bila ružna!

sad, ako je već trg prozvan Trgom sv. Save... živa je istina da bi trebalo da se postavi njegov spomenik, ali... ma ne znam.
 

Back
Top