Da li je Hrvatska genocidna tvorevina

José Luis Torrente

Ističe se
Banovan
Poruka
2.477
- 1971 pocinju prva okupljanja i propagiranja etnicki ciste i nezavisne Hrvatske. Istice se pokret MASPOK.


- 20 godina kasnije, isti nacisticki simboli i velicanje NDH. Tudjman: "U Jasenovcu je moglo stradati 30 - 40 000 ljudi
- Prema zvanicnim podacima u vrijeme Hrvatske strahovlade ubijeno je preko 1 000 000 Srba.
- Pocetkom 1990 pocinju pritisci na Srbe, ponovo ih pogrdno nazivaju u Starcevicevom maniru. Srbima stizu anonimne prijetnje. Skrnave se pravoslavna groblja i dizu u vazduh vikendice na moru.
- Sve ovo izaziva opravdanu strepnju Srpskog naroda da se fantom nacizma, ponovo pojavljuje u Hrvatskoj. SDS postaje vodeca srpska stranka i opstenarodni pokret. Siri se najpre po sjevernoj Dalmaciji, Kninu pa zahvata i ostale predjele u Hrvatskoj.
- Nazivi ulica koje su nosile ime srpskih velikana, dobijaju imena ustaskih zlocinaca. Sahovnica, nacisticke drzave NDH, postavlja se na zastavu Republike Hrvatske. Ukida se cerilicno pismo u srpskim oblastima. Dogadjaju se neshvatljive smjenei prerana penzionisanja i otpustanja Srba iz milicije, sudova, skola, zdravstva. Vrsi se etnicko cicenje Srba iz svih drzavnih ustanova. Preko radija se objavljuju potjernice i pozivi na linc sugradjana.

- Pokusaj clanova SDS-a da se suprodstave takvoj politici i razvoju dogadjaja bili su propraceni fizickim nasrtajima i na kraju uzaludni.

-pocinju napadi na pripadnike JNA.
]

- Fasisticki pozdravi u Hrvatskoj skupstini i napadi na srpske poslanike.

-Pocinje nasilje nad Srbima






]
[IMG]https://img522.imageshack.us/img522/6378/4gt7vrtle8.jpg




 
Jerry Ropero:
jste hrvatska je genocidna tvorevina nastala na genocidu nad srpskim narodom

Slazem se...
Ono sto nervira,jeste to sto sve negiraju i ponose se svojim zlocinima...
A svoje generale stite i velicaju.
Pricaju o mirovnim akcijama,a sa Thompsonom pevaju "Ubij Srbina" ,njih 60 000 na Maksimiru.I to sad,pre koju godinu...

Znam da nisu svi takvi,ali ipak vecina jeste...zato su oni vecinom genocidan narod...
 
Luka_Bgd_:
Slazem se...
Ono sto nervira,jeste to sto sve negiraju i ponose se svojim zlocinima...
A svoje generale stite i velicaju.
Pricaju o mirovnim akcijama,a sa Thompsonom pevaju "Ubij Srbina" ,njih 60 000 na Maksimiru.I to sad,pre koju godinu...

Znam da nisu svi takvi,ali ipak vecina jeste...zato su oni vecinom genocidan narod...


nije da nije..i nije da nisu..a ni da jesu..vecinom samo mozda...uglavnom vecinom mi se od te vecine zbog vecinskog izbora ovakvih pojedinaca okrece zeludac... :confused:
 
nesha taxista:
Nijedna država nije sama po sebi genocidna tvorevina, jedino su u nekima vlastodršci vršili genocid.


nase Srbe tamo nije ubijao pavelic vec ih je ubijao ceo hrvatski narod. moderna hrvatska drzava je prvi put nakon 900 i neke godine nastala 1941. godine kao satelitska drzava nacisticke Nemacke i prva stvar koju je nova hrvatska vlast sprovela je bilo da izvrsi genocid nad Srbima.

Druga nezavisna drzava hrvatska je takodje nastala na genocidu nad Srbima jer je prilikom njenog osnivanja pocelo ubijanje, proterivanje i maltretiranje Srba i to je Torrente dokumentovano naveo.

Zato ce Hrvatska zauvek ostati genocidna tvorevina ma sta ti rekao.
 
Jeste! imam i jedan dalji primer: Jedan decko, sada 19 godina, otac mu bio Srbin a majka katolicka Hrvatica, otac je za vreme rata u Hrvatskoj pobegao za Francusku, posto su mu komsije pretili smrcu. Decko je katolik, odrastao sve vreme u Zagrebu, Porodica mu siromasna pa posto je visoko inteligentan, morao je preko Hrvatske vojske da zapocne neke studije. Sta reci, ubili su mu dusu sto mu je otac bio Srbin! Maltretirali, pretili smrcu itd. , sada se psiholoski leci, nakon sto je 7 meseci izdrzao posto nije imao druge mogucnosti u jednoj drzavi, de ti ni katolicka vera i hrvastko drzavljanstvo nepomaze, ako imas srpskog oca.
Znam ga licno i razgovrao sam o svemu sa njim.

Kao i svuda, nije cela Hrvatska genocidna, ali oko 80% jeste! Jer njihovo rukovodstvo pokusava i dan danas da laze Jasenovac i genocid nad Srbima u Krajni 1995 godine.
 

Back
Top