Droga, mladi i stari

triangl

Početnik
Poruka
4
Generacija sam neke pedesete, kada nije bilo opijata ni trazenja zadovoljstava te vrste. Sada, suocena sa velikim problemom narkomanije u familiji, kod osobe bez roditelja, brace i sestara, ali meni drage, mlade, pokusavam da saznam postoji li mogucnost izlecenja te opake bolesti koja zahvata i unistava svet. Kazu da je veci procenat narkomanije kod nas nego u drugim zemljama, sto je ujedno i uslov bele kuge. Sta mlade od 18 pa do 30 godina navede na to? Da li je to nedostatak porodicne ljubavi?
 
Droga je nacin bezanja od sebe. Veruj mi video sam buljuk narkomana u zivotu i niko od njih nije imao normalnu porodicu i normalan nacin zivota. To sto kazu: "Lose drustvo". "Lose drustvo" je samo okidac tj kamen koji prelije vodu iz lavora. Ali se taj lavor puni godinama godinama i godinama dok na kraju ne prelije. Uglavnom se radi o nipodastavanoj deci, vredjanoj od strane roditelja , zlostavljanoj VEROVAO ILI NE!!!! MASOVNO VUKOVCIMA!!! I svako od njih je rekao jedno a to je da su se u trenutku dogiranja osecali veliki, jaki, mocni, to je kao tih njihovih pola sata sat ili koliko vec kada oni pobegnu u neki tamo svet gde su oni neko i nesto, gde vladaju, gde im niko nista ne moze. Radi se o osobama nesigurnim u sebe i lako povodljivim.
 
Hvfala, Luciferko. Da, primecujem i da su toobe bez ikakve vere u sebi, gde je porodica bila okrenuta materijalnom. Molim da mi pomognete da shvatim psihu narkomana kako bih pomogla mom sestricu koji nema nikoga sem dalje rodbine, a volela bih da ne pogresim u ponasanju prema njemu. Inace, u koliko ovaj forum cita neko ko ima mogucnosti da pokrene inicijativu drustvenog programa za spas po meni nacije, molim da bar pokusa.
 
Ja bih se obratila adekvatno osposobljenim ,strucnim licima koji neku skolu izucise a u vezi sa tim...
Slazem se da bez podrske iz porodice tesko ide vracanje na pravi put,ali tesko da mi forumasi mozemo tu mnogo pomoci.
Kada je situacija kriticna,a ova jeste,treba pucati na najvisu instancu..tamo gde ce se videti rezultati.
Sta ga je navelo nije zanemarljivo pitanje ali treba leciti i posledicu..o uzrocima kasnije kada se koliko toliko otrgne iz kandzi droge.
Dakle,Zavod za bolesti zavisnosti..pa redom..A postoji i Specijalna bolnica(privatna)na Lekinom brdu.
Tamo znaju sta sa takvima..
 
triangl:
Hvfala, Luciferko. Da, primecujem i da su toobe bez ikakve vere u sebi, gde je porodica bila okrenuta materijalnom. Molim da mi pomognete da shvatim psihu narkomana kako bih pomogla mom sestricu koji nema nikoga sem dalje rodbine, a volela bih da ne pogresim u ponasanju prema njemu. Inace, u koliko ovaj forum cita neko ko ima mogucnosti da pokrene inicijativu drustvenog programa za spas po meni nacije, molim da bar pokusa.
Tesko je shvatiti i sopstvenu psihu, a kamoli psihu druge osobe, pa koja se uz to i drogira.
Mislim da kod narkomanije jedino terapija moze da pomogne, a inace, bez pomoci nekog strucnog lica, skoro je nemoguce uspeti!
 
triangl:
Hvfala, Luciferko. Da, primecujem i da su toobe bez ikakve vere u sebi, gde je porodica bila okrenuta materijalnom. Molim da mi pomognete da shvatim psihu narkomana kako bih pomogla mom sestricu koji nema nikoga sem dalje rodbine, a volela bih da ne pogresim u ponasanju prema njemu. Inace, u koliko ovaj forum cita neko ko ima mogucnosti da pokrene inicijativu drustvenog programa za spas po meni nacije, molim da bar pokusa.

Сама ништа не започињи. Ако он неће на лечење, консултуј се ти са стручњацима (лично, не преко интеренета) , да знаш бар како да га навееш на лечење...

Иначе, чиме се дрогира и колико?
 
Luciferko:
Droga je nacin bezanja od sebe. Veruj mi video sam buljuk narkomana u zivotu i niko od njih nije imao normalnu porodicu i normalan nacin zivota. To sto kazu: "Lose drustvo". "Lose drustvo" je samo okidac tj kamen koji prelije vodu iz lavora. Ali se taj lavor puni godinama godinama i godinama dok na kraju ne prelije. Uglavnom se radi o nipodastavanoj deci, vredjanoj od strane roditelja , zlostavljanoj VEROVAO ILI NE!!!! MASOVNO VUKOVCIMA!!! I svako od njih je rekao jedno a to je da su se u trenutku dogiranja osecali veliki, jaki, mocni, to je kao tih njihovih pola sata sat ili koliko vec kada oni pobegnu u neki tamo svet gde su oni neko i nesto, gde vladaju, gde im niko nista ne moze. Radi se o osobama nesigurnim u sebe i lako povodljivim.

evo ja sam vukovac... :D majke mi
 
Mislim sta reci -imam muz sa kojim sam 9 god.i dvoje dece sa njim naravno
drogirao se i jos se drogira heroinom, sve sam probala samo da mu pomognem
al ne vredi. Dok sam covek ne udri glavu nista ne vredi nazalost. Barem ja tako mislim.....

P.S izvinjavam se zbog govora, jer ne poznajem bas Srpski
Pozz.....
 
BIrd.:
Mislim sta reci -imam muz sa kojim sam 9 god.i dvoje dece sa njim naravno
drogirao se i jos se drogira heroinom, sve sam probala samo da mu pomognem
al ne vredi. Dok sam covek ne udri glavu nista ne vredi nazalost. Barem ja tako mislim.....

P.S izvinjavam se zbog govora, jer ne poznajem bas Srpski
Pozz.....

Ti si veoma hrabra zena cim zivis sa osobom koja ima takav porok, KAKO ???
 
Ja ga volim i najvise na svetu volim da mu pomognem i da ga spasim.
jer je dobar covek i nije svestan da ga to nisti i njega i nas pored njega
Lako je da ostavis takvog coveka da pati i toni, mnogo lakshe nego da mu pomognes
ako ikada uspes, al se nadam i verujem da cu uspeti jednog dana. Ako da Bog.
a znam da ce da. To je moj cilj u zivotu i stremim se ka njemu. Al nije lako veruj mi
ni mene ni moje deci da to prezivljavamo svaki dan, a njemu je jos gore...
Al se trudim uz Bozju pomoc da dam sve od sebe da spaim njega i nas brak.
 
Hellen:
Свака част!

Ја бих, богами, збрисала главом без обзира! :roll:


Lako je to da se kaze i ucini, ko sto sam rekla,
ali kad se malo dublje promatra problem i nije tako lako da
da ostavis coveka sa takvim ili slicnim problemom :???:
Ja bi bila mn. sretnija zena da mogu da pomognem, nego da ga ostavim
na cedilu i svaki dan i noc da mislim kako je, sta radi, dali ce se predozirati itd. :confused:
Al opet sa druge strane i bojim se idnine nase dece :sad:
 
Jer ja ako ga ostavim u vakvu situaciju ja bi se razbolela od misle
i pomisle sta bi se desilo ta ista noc.....

zadatak je teziji nego sto moze da se zamisli :(
P.S hvala na podrsci, sad mi je nekako lakse nego ikada
 
BIrd.:
Jer ja ako ga ostavim u vakvu situaciju ja bi se razbolela od misle
i pomisle sta bi se desilo ta ista noc.....

zadatak je teziji nego sto moze da se zamisli :(
P.S hvala na podrsci, sad mi je nekako lakse nego ikada

Lakse ti je verovatno jer bas i nisi u prilici da otvoreno i javno pricas o tome sto te jede, sto se tice podrske naravno to je sitnica, samo ti pisi i izbacuj iz sebe muku i jad.
 
Jest sitnica al mi mnogo znaci i ta sitnica
za ovoliki problem. jer ja podrsku i bas nemam
Svi kazu: -ma ti si luda, sta ti je bre sta ne ides i tako......
umesto da ti kazu na koji nacin da pomognes, ako znaju naravno
ako ne bar neka cutu.
Jel tako?
 
To je jako teska stvar.Mislim da niko od nas ne moze da ti pomogne,koliko moze neki strucnjak.bar da ti objasni kako da se postavis prema toj osobi,kako da se ponasas u odredjenim situacijama.Mi mozemo samo da te podrzimo.Inace,imala sam nekoliko prijatelja koji su drogom unistili svoj zivot.Jednostavno,nisu bili dovoljno jaki da se bore u zivotu,da prihvate realnost.....Naravno ne pocinju svi da se drogiraju iz istog razloga,ali razlozi su uglavnom slicni:nesigurnost,depresija,odrejdeni gubitci,itd.Nazlost svi vecinom prave istu gresku misleci da ce tako resiti neki svoj problem,pobeci bar na sekund od toga sto ih muci.Postoji nacin da se izvuce covek iz toga ali treba mu puno vremena i volje.Znam coveka koji je uspeo,koji je bukvalno bio na izmedju zivota i smrti kada je odlucio da stane.Ali tim ljudima treba podrska.Samo tako mogu da se odviknu.
U svakom slucaju srecno.
 
Da znaju rekli bi , verovatno. Nemoj da zameras ali ovakve stvari su jako teske da se razumeju, jer ti najverovatnije ne samo da unistavas sebe vec i vasu decu, dovoljno je to sto gledaju oca porodice bolesnog, a ako ima i scena to je onda drama . Tesko je to za razumeti.

Ako neumeju da ti pomognu ili bar saslusaju ljudi iz tvoje okoline onda neka cute. Da zato si u pravu, samo ti oduzimaju energiju.
 
BIrd.:
Jest sitnica al mi mnogo znaci i ta sitnica
za ovoliki problem. jer ja podrsku i bas nemam
Svi kazu: -ma ti si luda, sta ti je bre sta ne ides i tako......
umesto da ti kazu na koji nacin da pomognes, ako znaju naravno
ako ne bar neka cutu.
Jel tako?
Ja te razumem jednim delom potpuno.Svaka ti cast na hrabrosti.Ali reci cu ti nesto iz licnog iskustva,mada moj muz nikada nije bio narkoman.ja sam bila u prilici da biram da li da nastavim da se zrtvujem zbog njega,opet jednim delom da zrtvujem i nase dete,zbog njegovog nacina ziovta.Mnoge probleme je pravio.Mnogo smo toga prosli zajedno.Mislim cak i previse,mnogo toga loseg sam ja prosla zbog njega.Nisam vise mmogla da se zrtvujem.Kada sam shvatila da ce taj zauvek terati po svome,jer on misli da je to dobro,i za mene i za dete i za njega,ja sam otisla.Posle toga platila sam Boga mi dosta,namucio se i on.I evo sada smirio se malo.....isterao je on svoje,ostao je na margini i u svojoj prici,ali je shvatio sta je izgubio i pokusava to da vrati.Nece vratiti nikada.Mozda ne nikada,ali skoro ne.I sada se cesto zapitam da li je bolje ovako sto sam otisla,mnogo se napatila zbog svega,ili je bolje da sam ostala i rizikovala prvo normalno detinjstvo nase cerke,koja ne zasluzuje to.Mislim da je bolje ovo prvo.Ispala sam covek nikad mu nisam okrenula ledja niti cu,pa njega volim najvise na svetu.Ali svaka ljubav ima svoje granice.Ok mozes svoj zivot da unistis,nema veze,ako tako zelis.......ali zivot deteta,koje nije ni za sta krivo,nije ni mene ni njega biralo........to ne smes nikako.
Razmisli dobro.
 
Konsultirala se ja i sa strucnim licama i sa ljudima sa istom problemom
svi kazu isto DA ON TO SAM MORA DA POZELI sa svakako neciju podrsku.
Al mi nije jasno kako on moze da izdrzi bez taj heroin 3 i po meseca
i posle toga opet da posegne za istom. I mi nije jasno kako ne moze da
ga probudu moju i deciju ljubav :( . to ne mogu da razumem
 
Draga moja, pa i mnogo manji poroci spadaju u "bolesti zavisnosti" a ne heroin.
To je teska bolest od koje se i umire, a ako bolesnik i resi da leci leci se maltene celog zivota. To sto njemu nije zao vas, porodice,ja licno mislim da on vas ni nevidi, njemu je samo njegova potreba ispred ociju.
 

Back
Top