Amerikanci u Irak, jad i cemer

Viorija

Zainteresovan član
Poruka
309
Odgledao sam reportazu iz Iraka (od kanala DMax) o americkoj „nacionalnoj gardi”.

Ono još nisam video - crnci i meksikanci placu, vare plekove od razvaljenih benziskih burica na kamione iz sezdesetih godina, jer nemaju oklopna vozila.

Pred polazak iz Kuvajta u Irak staresina uci „gardiste” kako da se ponasaju: „Be kind, professional and ready to kill”.

Neki crnac veli: bas sam srećan sto sam rođen u Americi, jer je tamo i najvece sranje bolje od ovog ovde, gladna deca prose po pustinji, a roditelji neće ništa da rade ili cuvaju ovce„.

Kukavni gardisti izgubljeni u vremenu i prostoru placu i jecaju, jedan kaže: ja ne znam šta trazimo ovde, drugi kaže: tek sam dva minuta u Bagdadu i već ga mrzim, treci veli: ceo Irak je veliko djubriste a ovi ljudi su govnari... da li smem to uopste da kažem”.

Neki oficir veli: iskorenicu sva ta govna koja su mi ubila prijatelja, osveticu ih. Pa opet neki zacudjeni crnac: ne razumem, hoće da nas ubiju samo zato što smo Amerikanci!

Onda snimaju njihove debele žene kao krmace u Arkanzasu koje pokazuju debilne naredbe koje su dobile o cemu smeju, a o cemu ne smeju da pricaju na telefonu sa vojnicima u Iraku. Tuzno i zalosno.

Slusaju muziku sa mp3 plejera, piju koka kolu testerisu limove i vare ih na pola veka stare kamione... kreteni ne znajuci ni šta ni za koga rade..

Zaista ne znam kako im je komanda dopustila da se to sve snimi tako bez cenzure.
 
U Bagdadu postoje dve zone, zelena i crvena zona. U zelenoj zoni je americka komanda i sve sto predstavlja kapital, dakle to je zona gde zive okupatori i eksploatatori. To cuvaju svim silama. Znaci vojska cuva firme, koje kao lesinari, kao pijavice crpu iracka prirodna bogatstva, pre svega naftu. To je centar zla u Iraku. Sto se tice crvene zone, tamo vladaju haos i smrt.

Uskoro ce Bagdad postati ono sto je u Vijetnamu za Amerikance bio Sajgon, a to je poslednje uporiste.
 

Back
Top