BOLONJSKA deklaracija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 26

Tema: BOLONJSKA deklaracija

Početnik
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up BOLONJSKA deklaracija

Da li ste ZA ili PROTIV Bolonjske deklaracije?
    Kakvo vi imate misljenje o tome?

...ja sam jos uvek u srednjoj skoli, ali koliko sam razumeo uvodjenjem Bolonjske deklaracije trajanje fakulteta je smanjeno za jednu godinu, gradivo jednog predmeta se polaze u delovima, i diploma se priznaje u vecini zemalja Evrope...

-Takodje ako neko zna nesto vise o tome, neka slobodno napise ovde...

Primećen član Difovac Zr (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano Re: BOLONJSKA deklaracija

Koliko je dobra, toliko je i loša...evo sad ću trebati da upišem drugu godinu, a još ne znam koliko treba za uslov, tj. oni ne znaju...

Zainteresovan član lilihip86 (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Za uslov je dovoljno 40 bodova(za budzet)a za samofinansiranje 37.(bar jos ove godine)Slazem se sa tim da koliko je dobra toliko je losa...meni se svidja ovo sa bodovima,dosta lakse se polazu ispiti,ali to da moramo ocistiti godinu da bi upisali sledecu...uopste mi se ne dopada

Primećen član iwan88 (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ja sam tek upisao fakultet ali sam cuo da se Bolonjska deklaracija ne primenjuje podjednako na svim fakultetima. Cuo sam da se mnogo vise primenjuje u Novom Sadu nego u Beogradu. Ja se nadam da ce uz Bolonju biti lakse...

Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Wink Re: BOLONJSKA deklaracija

E, ovako...ne znam da li je istina, ali danas sam čuo neku informaciju na faxu...ko je na budžetu u prvoj, treba mu 40 bodova da i dalje bude na budžetu...a ko je na samofinansirajućem treba mu 60 bodova da bi prešao na budžet....tj. da položi sve ispite!!! A ako daš uslov, to znači da si dao uslov za drugu godinu...zar ne???

Obećava dark-erka (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2007.
    Reputaciona moć
    38

Bolonjska deklaracija je uzas, ova drzava zeli nesto sto ne moze, mi nemamo sistem, kao na bolonji smo, a nemamo ni pravila igre, pa evo oktobarski je rok a mi na Filozofskom u Novom Sadu nemamo pojma koliko bodova samofinansirajucem studentu treba za prelaz na budzet u drugoj godini, uzas!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Kod nas je ova deklaracija strasna ... Mislim da su reformisanju naseg obrazovnog sistema posvetili pola sata ...
    Sve predmete koji su bili dvosemestralni, oni su prebacili u jedan semestar, pri tom nisu smanjili kolicinski gradivo, naprotiv, kod nekih predmeta na Pravnom faxu su i dodali odredjena poglavlja ... sto je strasno ... posle se postavlja pitanje, kako je mala prolaznost ...

I uzasno je glupo sto ne postoji konsenzus za sve fakultete sto se tice davanja uslova za narednu godinu studiranja.

Mislim da ce reformatori morati malo vise da se pozabave Bolonjom i njenim ucinkom ovde ...

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio dark-erka
    Bolonjska deklaracija je uzas, ova drzava zeli nesto sto ne moze, mi nemamo sistem, kao na bolonji smo, a nemamo ni pravila igre, pa evo oktobarski je rok a mi na Filozofskom u Novom Sadu nemamo pojma koliko bodova samofinansirajucem studentu treba za prelaz na budzet u drugoj godini, uzas!!!
    ПМФ је прихватио ту одлуку о услову за буџет. Мислим да је и већина осталих факултета урадила исто, једино код нас још ништа. Дрча не зна да каже ни када је упис...нису нормални.

Aktivan član dr.koki (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Evo sad sam gledao koji su predmeti na trecoj godini medicine po bolonjskom sistemu. A jos valjda treba svi da se daju.
    Patologija, patofiza, farmakologija, interna medicina I i izborni predmet. E to je ukupno oko 7000 strana knjiga ako ne i vise. A veoma je zanimljivo sto se svaki ispit na medicini polaze iz minimum 3 dela: test, prakticni i usmeni. Tako da ako neko uhvati uslov na toj bolonji ja vam garantujem da ima deeeebeeelu vezu ili dosta para ili spada u onih 0.00001% najinteligentijih i ne zna za drugo osim za knjigu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio lilihip86
    Za uslov je dovoljno 40 bodova(za budzet)a za samofinansiranje 37.(bar jos ove godine)Slazem se sa tim da koliko je dobra toliko je losa...meni se svidja ovo sa bodovima,dosta lakse se polazu ispiti,ali to da moramo ocistiti godinu da bi upisali sledecu...uopste mi se ne dopada
    istina,ja zbog pola ispita koji mi fali,sad cu biti na samofinansiranju/visa poslovna,sadsnja visoka kao....ih ***** ti skolu,najusranija je valjda...sta je tek na ostalim fakultetima
    Poslednji put ažurirao/la cicka : 23.09.2007. u 17:52

Učlanjen
    22.09.2007.
    Reputaciona moć
    38

Drca te doceka uz osmeh i neobavestenost kao Kostunica

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ако ми остане овај један и не упаднем на буџет, па крви ћу им се напити

Primećen član lp_rox_girl (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    45

Citat Original postavio dr.koki
    Evo sad sam gledao koji su predmeti na trecoj godini medicine po bolonjskom sistemu. A jos valjda treba svi da se daju.
    Patologija, patofiza, farmakologija, interna medicina I i izborni predmet. E to je ukupno oko 7000 strana knjiga ako ne i vise. A veoma je zanimljivo sto se svaki ispit na medicini polaze iz minimum 3 dela: test, prakticni i usmeni. Tako da ako neko uhvati uslov na toj bolonji ja vam garantujem da ima deeeebeeelu vezu ili dosta para ili spada u onih 0.00001% najinteligentijih i ne zna za drugo osim za knjigu.
    Ovo ću dodati kao 73. razlog na listu saveta koje su mi uputili, zbog kojih ne bih trebala da upišem medicinu. Ufffff.....Neka, ne odustajem....(I think... :? )

Aktivan član placenik (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Univerzitet u Bolonji ne priznaje Bolonjsku deklaraciju :|

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Citat Original postavio placenik
    Univerzitet u Bolonji ne priznaje Bolonjsku deklaraciju :|
    Glavna je fora sto vecina fakulteta sirom evrope u svojim programima ukida bolonju ...

Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Wink Re: BOLONJSKA deklaracija

Samofinansirajući studenti da bi prešli na budžet treba da očiste godinu...koji su bili na budžetu treba da sakupe 40 bodova da bi i dalje bili na budžetu...ali pošto su neki napustili fax tokom godine i ima 20-ak slobodnih mesta za budžet praviće se rang lista samofinansirajućih studenata i 20 studenata sa najviše bodova će preći na budžet!!!

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Dok je bio stari sistem, bilo je ko da uslov ide na budzet.

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Citat Original postavio Арион Дали
    Glavna je fora sto vecina fakulteta sirom evrope u svojim programima ukida bolonju ...
    Kad su zaostaliji od nas.

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio Арион Дали
    Паметни људи...али не, пошто то код нас није дошло када је требало 96. и 97., онда ајмо сад, десет година касније...

Učlanjen
    22.09.2007.
    Reputaciona moć
    38

Rujevit, meni ostaje tacno jedan ispit do budzeta. Opet sam nesto cula da se ulazi sa 40 bodova, a ja imam 36. Ma sta reci, njih treba gaziti!

Domaćin Rujevit (avatar)
    Učlanjen
    15.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Ја имам 52 бода! Ако не положим сад у петак, по њиховом нема буџета.

Мислим да се иживљавају. Годину дана нису у стању да кажу шта је потребно за упис у другу годину на статус студирања из буџета.

Učlanjen
    13.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Pa ljudi stvari stoje ovako- uslov po Bolonji je samo jedino i iskljucivo cista godina. Pride ni jedan ispit ne smete polagati vise od 3 puta.
    E sad, da su to ispostovali niko ziv ne bi upisao. Pa posto je ministarstvo dalo zeleno svetlo za odstupanja, krenuo lov u mutnom.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Rujevit
    ПМФ је прихватио ту одлуку о услову за буџет. Мислим да је и већина осталих факултета урадила исто, једино код нас још ништа. Дрча не зна да каже ни када је упис...нису нормални.
    Problem cele price jeste sto niko u ovoj drzavi ne postuje zakon vec se on tumaci, menja i savija kako ko hoce. Dakle, Zakon je izricit-za budzet ti treba 60 kredita (bez obzira na status na prethodnoj godini) i ako ne skupis toliko, onda placas studije. E, a onda se pojavi rektor BG Univerziteta koji kaze, moze biti, ali ne mora da znaci i unese poptunu zbrku sa predlogom (zahtevom) koji su nazalost skoro svi usvojili, da se na budzet prelazi sa 40 kredita???!!! Dakle, u ovom slucaju nije kriv ni FF niti bilo koji drugi faks, vec MInistarstvo prosvete koje dozvoljava da se Zakon prilagodjava onome ko hoce da ga malkice savije... i zato niko jos uvek ne zna koliko je uslov...

Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

40 bodova...kako ne može niko da zna, kad će sad početak druge godine!!! Kod nas je definitivno!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Citat Original postavio Difovac Zr
    40 bodova...kako ne može niko da zna, kad će sad početak druge godine!!! Kod nas je definitivno!!!
    Zato sto je ostavljeno Fakultetima da sami odluce. Neki su to vec uradili, drugi ce uskoro. Ali, pitane je besmisleno, pa se napadaju fakultetima iako je pitanje slicno onom "2+2 jeste 4, ali bismo da to malo promenimo, pa eto, vi se odlucite koliko biste vi da bude 2+2"...

Slične teme

1. BOLONJSKA DEKLARACIJA
    Autor ivana295 u forumu Arhiva
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.01.2006., 00:51
  2. BOLONJSKA DEKLARACIJA
    Autor ivana295 u forumu Školovanje u inostranstvu
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.01.2006., 20:25
  3. Bolonjska deklaracija!!!!
    Autor Kex u forumu Arhiva
    Odgovora: 11