Anonimno slanje e-maila i još neka pitanja

dakyorlando

A picker, a grinner, a lover, and a sinner
Moderator
Poruka
39.982
Imam par pitanja u vezi sa elektronskom poštom jer sam još početnik kad je ona u pitanju.

- Da li je moguće poslati nekom mejl a da on ne može da pročita adresu pošiljaoca? (ne bojte se, nemam nameru nikog da spamujem, samo pitam :lol: )

- Čemu služi polje "Cc..." prilikom slanja i da li ima neke razlike kod slanja u zavisnosti šta se stavi tu?

- Da li je moguće nekako, kao kod slanja SMS poruka, uključiti da stiže izveštaj o dostavi kako bih bio siguran da je primalac dobio poruku?

- Često se dešava da kada nekom pošaljem mejl, u roku od recimo minut i ja dobijem isti takav mejl. Zbog čega bi to moglo biti? Da li je to možda neki svojevrsni spomenuti "izveštaj o dostavi"?

- Kakav je to folder "Drafts"?

- Šta je to POP3?

- Da li dužina slanja mejla zavisi od toga gde se nalazi primalac? Drugim rečima, da li će moj mejl brže da stigne nekom ko je iz Beograda kao ja nego nekom u Australiji?

Na ovih prvih par pitanja mi je najvažniji odgovor... pozz ;) 8-)
 
- Moguće je ( nemoj mene pitati kako! ).
- Pod Cc... možeš upisati adresu primaoca ( isto kao i pod To... ).
- Izveštaj o dostavi ne, ali je moguće tražiti read receipt što ne znači i da će neko da odgovori na njega ( znači, ne možeš biti siguran da je mail pročitan ako to neko ne želi ).
- A što sam sebi šalješ mail-ove? :lol: ( pročitaj prethodnu stavku... )
- Drafts standardno služi za čuvanje mailova koje si započeo da pišeš a još nisi završio/poslao.
- POP3 = Post Office Protocol 3, pop3 server je onaj na koga tebi stižu mail-ovi.
- Da, ali kada se uzme u obzir vreme koje je potrebno za isporuku mail-a, besmisleno je pričati o tome ( ipak je to jako kratko vreme, ne šalješ ga po golubu... ).
 

Back
Top