Dzepni noz..?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.450
Da li ga imate? U dzepu od jakne u kolima..Koliko je koristan i za sta ga najcesce koristite...Za koji mislite da je najbolji.Koliko su legalni.Koliko su prakticni a koliko opasni.Ja znam za one svajcarske ali ima ih zaista raznovrsnih i za raznu upotrebu


Smith & Wesson Extreme Ops Tactical Folding Pocket Knife
skakavac" i "leptir"
leathermani
Victorinox-a
AlMar TF...
Cold Steel Voyager
Cold Steel Pro Lite
Spyderco Harpy


13773ge8.jpg
abelknifebu5.jpg
 
Od velikog tukija, preko besnih kola do džepnih nožića. Hej, javi se kada te budu zanimali muškarci koji nosaju klikere u džepu od pantalona na njima (zaista bi bilo glupo ostaviti te iste pantalone u kolima i šetati se okolo samo u gaćama). Jer klikeri znaju da budu veoma korisni: možeš ih baciti ispred nekog i čekati da se skotrlja preko njih, možeš sa njima začepiti crevo (što verovatno ima neku svoju svrhu)... Nešto veće klikere, koje je doduše nepraktično držati u džepu, možemo iskoristiti za izazivanje nereda i javne opasnosti, npr podmetanjem istih međ šine od tramvaja.
 
imam kao ovaj...crveni...švajcarski..u stvari imam 2...ne bih ih koopovao...dobio sam na poklon...to su noževi armije švice......oni voze bicikle i onda sednu da otvore konzervu negde u šoomi........ne znam kako se čita naziv..jako su dobri....nikad mi nije palo da ih držim u kolima....ili negde..stoji negde u kući...i džepu? šta će tamo..........ako ne zaboravim...nosim ih na poot...zbog lampice...nožića...pincete.....
 
Увек носим брицу.

А није да нисам провлачила торбу кроз ону справу која скенира садржај, у амбасадама и сл. Нико се није бунио.
 
ja voooooolim nozeve !!!
Volim i da ih pravim :)
a i da ides u Kalahari bez noza ...... ne ide!
Prakticni su jer su prakticni.
Manje su opasni od forumasa sa Krstarice.
Mada taj isti mali dzepni noz moze da napravi veliko sranje.
Bio jedan belac, afrikaner, neki bitan cvetko u pravnom sistemu, jbm li ga kako se ono bese zvao, i pocetkom 20 veka na jugu Afrike je govorio da najvise mrzi Okapi i Chibuku.
Chibuku je jevtino pice koje polako fermentira pa se lokalno stanovnistvo petkom uvece napije ko na Poselu. Onda se izbodu malim bezazlenim, prakticnim, dzepnim nozicima Okapi.
:)
Mada koliko ja vidim savremene trendove, nozic nosi tek poneki divljak pecinko kao Ja, chobani, kobasichari, paori na pijaci da seksaju salamu i paradajz, tipovi bliski sa prirodom i u prirodi, a ostali nose prakticne mobilne telefone, tasne pederuse, ...
 
Lol, ja ih nosim kad mi dune, npr sad ih trenutno ne nosim [zadnjih 2 meseca] ali sam ih pre toga godinu dana stalno nosio... Imam ih vise ali zadnji sam nosio jedan slican ovom desno...

Nosim ih iz vise razloga, sigurnosnih, prakticnih, esteckih... Volim hladno oruzje [nozevi i surikeni posebno]

Ali fora je u tome da ako u street fightu na nekoga krenes nozem to moze samo na dva nacina da se zavrsi - ili si ti mrtav [ili tesko povredjen...] ili je on mrtav [ili ...]... Nema sanse da se lakse zaparate i onda tek tako smirite i odsetate ili vas razdvoje...tu je sutra tu je prekosutra...ocekuj da ces d'izgines u najkracem roku...

Zato se oni zaista slabo koriste iako ih verujem nosi oko 40% muskaraca [15-23g] nosi...
 
koji moj ce vam noz u torbi :?
da secete kobas na pauzi za rucak :?
jbt jos treba da se mislim da li prolazim na ulici pored nekog psihopate koji nosi hladno oruzje u torbi :neutral:
 
Za mene je hladno oruzje gde spadaju nozevi izmedju ostalog najokrutnije stredstvo za ubijanje ali ..nozevi su sastavni deo nasih zivota.Dzepni nozevi mogu imati visestruku namenu..Poznata je prica da se covek spasao iz zapaljenog automobila tako sto je nozem koji je imao kod sebe u dzepu prerezao pojas koji se blokirao....
 

Back
Top