Savez računovođa i revizora Srbije

Poštovane kolege, molim vas da podelite svoje iskustvo u polaganjima ispita 2.8 i 2.9. U ovom ispitnom roku nije bilo konsultativne nastave za ove ispite. Ne treba mi materijal niti testovi, već vaše generalno iskustvo u polaganju ovih ispita tj sadržaju istih (koliko se rešavaju zadaci, koliko je na zaokruživanje a koliko se pišu tekstualni odgovori i sl.)
 
Poštovane koleginice i kolege, evo malog rezimea ispita 2.9 i 2.7, jer sam ja imala problem da dođem do podatakak šta je bilo na predhosnim testovima.
Postoji mogućnost da i ja nisam dobro formulisala pitanja, ali orjentaciono
ispit 2.9
esejska pitanja, tačan odgovor 4 poena
1. nabrojati elemente fi izveštaja ali je u zagradi stajalo (bilansnih),
2. nabrojati sva konta BS trocifrena,
3. kontrolni rizik
4. kodeks računovođa
5,delovi revizijskog izveštaja
6. mišljenje sa rezervom, uz dodavanje dela o skretanju pažnje
7. materijalnost u reviziji
8. faze revizije
9.koji postupci se koriste za prikupljanje dokaza poređati ihod najpouzdanije ka manje pouzdanim
10nezavisnost revizora
pitanja na zaokruživanje nose po 2 poena
izadatak
dati su podaci kupaca za dve godine
potrebn je sprovesti analitičke procedure i objasniti dobijene podatke
kako proveriti podatke objavljene u napomenama
ne mogu da se setim koje je treće pitanje, svako nosi po 10 poena

ISPIT 2.7
prvi zadatak je bio čuveni primer IX , ali se zadatak odnosi samo TDR mislim 12 poena
drugi zadatak je zadatak III obračun po aktivnostima 4 poena
treći zadatak je broj IV iz skripte proces budžetiranja fiksni budžet mislim25 poena
četvrti zadata je isti kao u knjizi osim podatka da je investicija u osnovna sredstva9000 25 poena
peti zadatak su nivoi 22 i to samo deo koji se odnosi na odeljenje održavanja mislim 11 poena
šestom zadatku date su bilansne pozicije, pa je potrebno dati komentar za gotovinu... i ne sećam se dalje
sedmi zadarak je XXi samo deo faktoring mislim 16

Pozdrav
 
ISPIT 2.8
Ne sećam se tačno pitanja na zaokruživanje, uglavnom neka od onih ranijih. Meni je novo bilo samo pitanje u vezi sa privremenim razlikama kod poreza na dobitak (MRS 12)
Pitanja za 3 poena:
Šta je amortizacija, horizontalna analiza FI, redosled prezentovanja napomena,... ne mogu da se setim dalje
Prvi zadatak onaj sa Izveštajem za racio analizu - 30 poena
Drugi zadatak - prvi deo u vezi sa amortizacijom, ali i sa privremenim razlikama kod poreza na dobitak, pa je trebalo izračunati da li se javljaju odložene poreske obaveze ili sredstva i u kom iznosu - 12 poena;
drugi deo izračunati ponderisani broj akcija, zaradu po akciji i razvodnjenu zaradu po akciji - 18 poena
Treći zadatak - dati bilansi stanja MP i ZP, napraviti konsolidovani - 10 poena
 

Back
Top