instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar

klokan
    Guest

Podrazumevano instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar

[hteo bih da instalira dva xp.pro. na jedan racunar.Konfiguracija mog pc;asus a7v8xvija kt400,2500+barton,memorija512ddr400,grafika;GF5200 fxna128tv aut,hdd;prvi60gige drugi80gige svaki na dve particije na prvom xp pro. Ako moze korak po korak . color=red][/color]

klokan
    Guest

Podrazumevano

imali nekoga dami da objasenje

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa kada instaliraš na jedan hard automatski ti je instalirano na svim particijama

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Ubacis CD (Boot) pa restartuj (ili ako nije Boot ti onda ubaci sis. disketu, pa onda CD i racunar ti posle nudi na koju particiju ces da instaliras WIN i i u kom obliku da je formatiras, ostalo, ako znas engleski ne bih trebao da ti objasnjavam postupak instalacije ti je isti kao i sa ostalim programima i igricama (ako ih igras, mada je to gubljenje vremena uglavnom)...

E posle toga ti tek sledi muka, prvo drajveri (10-ak minuta ako nemas dodatnih periferija) dobro to nije smor, ali...

Nakon toga prilagodjavanje sistema korisniku...

Zasto ja pisem sve ovo :? :shock:

Početnik
    Učlanjen
    13.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar

Citat Original postavio klokan
    [hteo bih da instalira dva xp.pro. na jedan racunar.Konfiguracija mog pc;asus a7v8xvija kt400,2500+barton,memorija512ddr400,grafika;GF5200 fxna128tv aut,hdd;prvi60gige drugi80gige svaki na dve particije na prvom xp pro. Ako moze korak po korak . color=red][/color]
    Ma dobro to,ali mi nije jasno cemu dva xp na jedan racunar?

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano Re: instalacija jos jednog operativnog programa na1 racunar

Citat Original postavio valias

Ma dobro to,ali mi nije jasno cemu dva xp na jedan racunar?
    Kako ti nije jasno?
    Ja imam dva XP-a. Jedan mi sluzi za normalan rad, a drugi za Trial programe kojeg reinstaliram svakih 15 dana (toliko mi traje Diskkeeper)
    Jedno vreme sam radio samo s jednim, pa kad ga reinstaliram onda mi tek predstoji muka dok instaliram sve drajvere (oko pola sata), pa onda dok podesim sistem kako mi odgovara...... da ne smaram

Sad ovaj drugi samo instaliram drajver za zvucnu, graficku i modem (i nista vise) i sve ostavim po default-u (naravno instaliram i te Trial programe), kad dizem sistem taj drugi izbrisem da mi se ne pojavljuje vec da mi odma dize ovaj glavni.

E sad da li postoji neki drugi razlog da covek drzi dva OS-a javite mi obavezno

P.S. Sta cu kad sam ko i svaki drugi "Srbin"
    P.S.2 Molim moderatora da ne brise

klokan
    Guest

Podrazumevano

Bogda, mislim da te poznajem akosi iz pohorske javimi mismo komsije

Početnik
    Učlanjen
    13.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Uh,uuuuuuh, mislim da mi nismo komsije.
    Drugi razlog?
    Postoji drugi razlog za dva Os na jednom racunaru.
    Npr.Ranije je aktuelan sistem bio Win 2000.Imas win 2000 na jednoj particiji, a voleo bi da igras igrice;medjutim bez obzira na integrisanu Direct X tehnologiju,nece sve igrice raditi,pa oni koji su zeleli da se kvalitetno igraju instalirali su Win 98.
    Treci razlog
    Zelis da koristis Linux, a vec kuci imas Win.Pravis dual-boot sistem, da ne bi formatirao disk.
    Cetvrti razlog
    U firmi bi trebalo da se uvede novi obiman i glomazan softver za AOP.Dizes novi sistem da bi u njemu testirao ovu beta verziju.Ovakvi programi cesto mogu da sruse sistem.Pa zato ne testiras u maticnom sistemu.

Itd...
    Moram priznati da me ovaj vas razlog odusevljava.
    Stvarno!
    Pozdrav.

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Pa sta sad pravite nauku od toga ko da je tesko instalirati dva operativna sistema...

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Uh,uuuuuuh, mislim da mi nismo komsije.
    Drugi razlog?
    Postoji drugi razlog za dva Os na jednom racunaru.
    Npr.Ranije je aktuelan sistem bio Win 2000.Imas win 2000 na jednoj particiji, a voleo bi da igras igrice;medjutim bez obzira na integrisanu Direct X tehnologiju,nece sve igrice raditi,pa oni koji su zeleli da se kvalitetno igraju instalirali su Win 98.
    Treci razlog
    Zelis da koristis Linux, a vec kuci imas Win.Pravis dual-boot sistem, da ne bi formatirao disk.
    Pogresno me razumeste. Mislio sam da necedete razloge zasto koristiti dva ISTA na jednom racunaru.
    Sto se tice drzanja dva ili vise razlicitih OS-ova na hardu to je vec nesto drugo. To je normalno za svakoga ko se bakce sa takvim stvarima, i za onoga ko prelazi (Ovo je vec za pocetnike) sa jednog OS-a (npr. sa 98 na XP) na drugi pa mu sad tesko da se navikne. Ko da je Windows tesko ukontati, ako si ukonto jedan razlika kod ostalih je uglavnom samo u sminki.
    Cetvrti razlog
    U firmi bi trebalo da se uvede novi obiman i glomazan softver za AOP.Dizes novi sistem da bi u njemu testirao ovu beta verziju.Ovakvi programi cesto mogu da sruse sistem.Pa zato ne testiras u maticnom sistemu.
    Ovo je OK, samo sto jos nemam svoju firmu.....
    Ali dobro mozda i to bude jednog dana pa cu se setiti tvojih reci.
    Itd...
    Moram priznati da me ovaj vas razlog odusevljava.
    Stvarno!
    Pozdrav.
    Pa Mi smo se uvek snalazili da nekako zabusimo i zavrenemo nekome za nesto.
    Uostalom sto placati kad moze i za DZ.
    Bar imam nesto "legalnog" softvera na racunaru, ako nemam legalan OS/ove

Početnik
    Učlanjen
    16.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

jesam iz pohorske ali ne znam odakle se znamo
    moj email je bogda@serbiancafe.com
    javi se

Guest

Podrazumevano

ovako,care.TI imas dobru masinu,imas dva hdd-a,dobrih dimenzija.valjda imas i karticu koja povezuje ta dva hdd-a,da bi brze radili ,kao sistem.
    Prebaci cd-citac na master a hdd-ove na slave,u bios-u prebotuj(reboot) na sledeci nacin:cd-citac na first boot,a hdd-ove na secound i third boot,sacuvaj promene i izadji iz bios-a.Dalje ce radnja teci automatski,na tebi je da odaberes gde ces da instaliras novi OS,najbolje bi bilo da to uradis na drugi hdd,tj na onaj na kom nemas OS.
    kada restratujes masinu pitrace te na kom OS-u zelis da radis.Srecno

klokan
    Guest

Podrazumevano

bogda upoznali smo se kod crnog kada simu podizao sistem jasam onaj sto ima sat.karticu,

Tzar
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    Prebaci cd-citac na master a hdd-ove na slave
    Zasto bi to radio?

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Anonymous
    ovako,care.TI imas dobru masinu,imas dva hdd-a,dobrih dimenzija.valjda imas i karticu koja povezuje ta dva hdd-a,da bi brze radili ,kao sistem.
    Prebaci cd-citac na master a hdd-ove na slave,u bios-u prebotuj(reboot) na sledeci nacin:cd-citac na first boot,a hdd-ove na secound i third boot,sacuvaj promene i izadji iz bios-a.Dalje ce radnja teci automatski,na tebi je da odaberes gde ces da instaliras novi OS,najbolje bi bilo da to uradis na drugi hdd,tj na onaj na kom nemas OS.
    kada restratujes masinu pitrace te na kom OS-u zelis da radis.Srecno
    Malo pobrka pojmove.
    Na taj nacin ne prebacujes hdd-ove i CD-ove i Flopy na Master/Slave vec samo podesavas sta ce sistem prvo da proverava kad se dize.
    Inace koliko ja znam da bi prebacivao Master/Slave moras malo da zaviris ispod haube i prespojis kablove

Slične teme

1. Instalacija programa sa .dmg ekstenzijom
    Autor okram u forumu Softver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 11.09.2006., 21:57
  2. Hitna pomoć oko pisanja jednog programa!
    Autor D1STURB3D u forumu Programiranje
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.11.2005., 00:29

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •