Zaljubljivanje?????????????

Brajan2211

Zainteresovan član
Poruka
123
Postovani korisnici foruma.
Interesuje me da li ovde ima neko ko se nikad nije zaljubio.
Priznajem da nisam zaljubljive prirode i da mi se to nije nikad desilo.
Zelim da naglasim da vise zalim nego sto se ponosim time i da to malo ljudi oko mene zna.
Zamolio bih osobe koje ce pisati na ovu temu da mi se ne podsmevaju i bio bih zahvalan svima ako bih im odgovor bio duzi od jedne recenice.
Sve najbolje
 
Tja, ja sam ranije i umela da se zaljubim, ali u poslednjih godinu-dve sve teže i teže .. Skoro nikako. Ako i počnem da se "zagrevam" za nekog, to potraje oko nedelju-dve i posle toga moje interesovanje odjednom splasne, Bog će ga znati zašto..
Kod mene to, valjda, dolazi s godinama, ali dok sam bila mlađa zaljubljivanje mi nije predstavljalo problem..

Možda, jednostavno, nisi naišao na osobu vrednu tvoje pažnje ili si narcis. Trećeg nema ;)

Ali desiće se to jednog dana i tebi (sem ako nije ovo drugo u pitanju), zato nemoj da te to brine. Kad naiđe devojka po tvojim merilima, zaljubljivanje je neizbežno. Samo opušteno, će da se desi... ;)
 
Ja ti se ne smejem i razumem te. Sasvim. Od toga sam patila dugo. To nije "bolest". Da skratim, rec je o strahu, ako pricas o ljubavi, uzimam da si uglavnom normalna osoba.

Biti zaljubljen i voleti je razlicito.
Zaljubljeni su u zanosu, nerealni su, ne vide mane partnera ili ih ublazavauu, emocije su prenaglasene, itd.
Ljubav je mnogo mirnija i ima faze jacih i mirnijih dana,,, ali uglavnom je skladna i trajna.
U ljubavi nisi toliko fokusiran na sebe, kao kad si zaljubljen, vec mislis i o dobrobiti osobe s kojom si.

Znaci, nije moranje da budes zaljubljen. Cak se moze reci da si postedjen muka koje zaljubljenost sobom nosi.

Ljubav ne mora poceti zaljubljenoscu.
 
A ako je rec o ljubavi, veci strah od zblizavanja i otvaranja - manja ljubav i obrnuto. Svi se mi plasimo, rizicno je otvoriti srce drugim ljudima, ali ako u tome preteramo, postajemo zatvoreni i uplaseni, a nekada toga nismo ni svesni.

Zene lakse rese taj problem, jer su vaspitane da nije sramota izraziti emocije, plakati... itd.
Muskarci teze to uspeju i zato treba da ih njihova zena podrzi svaki put kad se malo otvore.
Kad se prociste "kanali" onda se ljubav lakse "oseti". Ona postoji, ali je cesto zatrpana pod drugim emocijama.
 
Nisam zaljubljive prirode...ponekad mi se cini da je to lose, a opet, ponekad i vise nego dobro...
Volela sam jednom...a sada, cini mi se, pocinjem da se zaljubljujem po drugi put...prvi put je bilo burno, maltene u sekundi..ovaj drugi put ide nekako mirnije, stalozenije, i mnogo mi se dopada osecaj..
 

Back
Top