da li zene vole sex

Poruka
4.422
evo pronadjoh jedan interesantan text...sta vi mislite o ovome..?

DA LI ZENE VOLE SEKS

Da li prica po kojoj muskarci koriste ljubav da bi dobili seks a zene seks da bi dobile ljubav i dalje stoji? Dobro se zna da zene samo vode ljubav i da su emocije neizbezan deo toga cina, kao sto se zna da muskarci mogu da "odvoje" jedno od drugoga i da spavaju sa nekim iako ne osecaju nista prema toj osobi.Mozda je to tako u malim mestima gde se sve zna i gde svako svakoga zna. Situacija se menja u velikim gradovima, metropolama sirom sveta. Zene pocinju da izlaze u klubove gde se okupljaju oni koji zele vezu za jednu noc. Broj zena koji se tamo pojavljuje nije zanemarljiv.

To sto muskarci misle da su recimo, na nekoj zurci upoznali devojku koja je pala na njihov fizicki izgled i neodoljivi osmeh i eto, usled priliva emocija otisli zajedno u noc, samo je blef da bi njima bilo lakse da prihvate istinu - zene mogu unapred da isplaniraju seks za jednu noc. Problem je samo reci muskarcu to u lice ili pokazati taj stav.

Treptanje, smeskanje, sagnuta glava i dodir rukom samo su njeni trikovi kojima zeli da pokaze da joj se to nikada pre nije desilo. Gresite ako mislite da je ovde prica o nekim losim devojkama sa kojima ne biste ni zeleli da ste u vezi. Ne, ovo su devojke koje svakodnevno srecete i upoznajete i nema nicega loseg u tome sto su zene najzad priznale da i one, ponekad, mogu da sklone emocije na stranu i uzivaju radi uzitka.

Neke zene gledaju na to kao na posledicu nedostatka vremena i nemogucnosti upoznavanja pravog coveka sa kojim bi zelele da vode ljubav. Ne zele da ulecu u jos jednu emotivnu srceparajucu vezu; one bi samo malo da se zabave.

Iako zbog raznih predrasuda zene ne bi da pricaju o svojim intimnim dogodovstinama, uz kafu im to nekako krene samo od sebe, te ne gledaju samo u solju ili caskaju o krpicama. Zene su pocele da pricaju i o desavanjima u spavacoj sobi.

Problem za muskarce je to sto oni zele da uvek spavaju sa osobom koja je emotivno vezana za njih iako oni prema toj osobi ne osecaju nista i ne mogu da prihvate da su on i ona tu zbog istog razloga.

Kako da prihvate da ta zena, vec sutra, posle seksualnog odnosa, nece imati zelju da ga pozove i da ga zivka i pravi scene, vec ce nastaviti svojim putem kao i on. Neprihvatljivo. Sama pomisao da je muskarca "iskoristila" zena dize im kosu na glavi. Scenario u kojem ona ustaje nakon intimnih trenutaka sa vama, oblaci se i pali cigaretu zvuci surovo, ali zasto onda nikada niste obratili paznju na vase ponasanje?

Igra se menja, glumci skidaju svoje maske, ali ko ce izdrzati svu tu realnost bez romanticnih reci, pogleda i dodira? Gde ce to drustvo odvesti? To su pitanja koja necete stici da pitate te noci, pasce vam na pamet nekoliko dana kasnije, kada shvatite da vam je osoba sa kojom ste bili dala pogresan broj mobilnog telefona.

Ali, ne brinite, ako ste uvek imali seks iz ljubavi, nece vam pasti na pamet da imate nesto drugacije, niti ce neka devojka pokusati da vam "vrati milo za drago". Nisu one tako osvetoljubive, a i nije im vise stalo.
 
Savrseno dobro mogu da odvojim sex i ljubav, kao i da ih povezem.

Laz je da muskarci to bolje umeju da razvrstaju nego zene. To je takva laz... da ja ne mogu da verujem da su muskarci na to nasedali vekovima.
 
oooo, slamenka....pa di si ti? ( :

nisi u pravu..pogotovu za mooško emotivno vezvanje..posle kres...otkood ti to?......mada će....ponekad...ne uvek, i ne tako često, biti i ponovljenog kresa...tako ti foonkcionišu i ž i m. ....pi..... a ovo tvoje naravoučenije....pa što vataš piletinu? lepi na prste mnogo......naravoučenije ti je ono...ko je bre uvek imao sex iz ljoobavi?
 
gossca:
Savrseno dobro mogu da odvojim sex i ljubav, kao i da ih povezem.

Laz je da muskarci to bolje umeju da razvrstaju nego zene. To je takva laz... da ja ne mogu da verujem da su muskarci na to nasedali vekovima.

po zdravoj ljudskoj logici si apsolutno u pravu..ali ne moze sve u zivotu da se objasni logikom... :confused:

evo danas imam strahovotu potrebu da budem iskrena....ja ne mogu...ne pitaj me zasto..necu moci da ti objasnim.. sta ja znam..mozda je i u pitanju sto sam imala srecu (ili nesrecu kak hoces) da sam prva sexualna iskustva imala sa svojom istinskom ljubavlju...od tog dana su sva ostala sexualna iskustva ostavljala cudan okus trecerazrednosti u ustima..
jednostavno sam nepopravljivi romanticar...i kada volem onda volem..a kad ne volem ni ne sexam... :wink:
 
otkacena slavonka:
po zdravoj ljudskoj logici si apsolutno u pravu..ali ne moze sve u zivotu da se objasni logikom... :confused:

evo danas imam strahovotu potrebu da budem iskrena....ja ne mogu...ne pitaj me zasto..necu moci da ti objasnim.. sta ja znam..mozda je i u pitanju sto sam imala srecu (ili nesrecu kak hoces) da sam prva sexualna iskustva imala sa svojom istinskom ljubavlju...od tog dana su sva ostala sexualna iskustva ostavljala cudan okus trecerazrednosti u ustima..
jednostavno sam nepopravljivi romanticar...i kada volem onda volem..a kad ne volem ni sexam... :wink:
iskrenost pre svega...to se ceni kod devojaka
 
otkacena slavonka:
po zdravoj ljudskoj logici si apsolutno u pravu..ali ne moze sve u zivotu da se objasni logikom... :confused:

evo danas imam strahovotu potrebu da budem iskrena....ja ne mogu...ne pitaj me zasto..necu moci da ti objasnim.. sta ja znam..mozda je i u pitanju sto sam imala srecu (ili nesrecu kak hoces) da sam prva sexualna iskustva imala sa svojom istinskom ljubavlju...od tog dana su sva ostala sexualna iskustva ostavljala cudan okus trecerazrednosti u ustima..
jednostavno sam nepopravljivi romanticar...i kada volem onda volem..a kad ne volem ni sexam... :wink:
Svako ima svoj nacin. Ne kazem da ja imam sex bez emocija, samo kazem da mogu i tako. Svako moze. Drugo je pitanje da li zelim tako ili ne zelim, a da mogu - mogu.
 
otkacena slavonka:
Problem za muskarce je to sto oni zele da uvek spavaju sa osobom koja je emotivno vezana za njih iako oni prema toj osobi ne osecaju nista i ne mogu da prihvate da su on i ona tu zbog istog razloga.

Kako da prihvate da ta zena, vec sutra, posle seksualnog odnosa, nece imati zelju da ga pozove i da ga zivka i pravi scene, vec ce nastaviti svojim putem kao i on. Neprihvatljivo.
Ne bih da generalizujem, ali moje iskustvo je ovakvo - Otkad muskarcima stavljam do znanja da to sto smo zajedno proveli noc, ne znaci da automatski imaju neku obavezu prema meni, nije mi se desilo da oni ne pozele da se ponovo vidimo...
 
gossca:
Savrseno dobro mogu da odvojim sex i ljubav, kao i da ih povezem.

Laz je da muskarci to bolje umeju da razvrstaju nego zene. To je takva laz... da ja ne mogu da verujem da su muskarci na to nasedali vekovima.

Slazem se....jbg. muskarci su ali nisu zivotinje....cim se kre*e sa nekom zenom, tu ima nesto...neka osecanja postoje... :)
 
Čovek,kada vidi zgodnu ženu,odmah pomisli kako bi sa njom vodio ljubav,dok kad žena vidi muškarca,uopšte nema takvo razmišljanje.Ona opaža na njemu oči,kosu,brkove,bradu,a poslednje možda ono.

Kako koja ...

a zene seks da bi dobile ljubav i dalje stoji?

Ne stoji. U tom sluchaju ne bih ulazila u seks sa osobama gde postoji velika razlika u godinama, ili neshto drugo, gde je unapred jasno da ne moze da vodi nekom dubljem kontekstu.
 
Gazdarica:
Ne bih da generalizujem, ali moje iskustvo je ovakvo - Otkad muskarcima stavljam do znanja da to sto smo zajedno proveli noc, ne znaci da automatski imaju neku obavezu prema meni, nije mi se desilo da oni ne pozele da se ponovo vidimo...

pa eto samo si potvrdila to sto si citirala...ako sam dobro shvatila.. :confused:

o tome se i radi...vjekovima je to bilo normalno ponasanje kada su u pitanju muskarci...a kada se zene tako ponasaju..imam osjecaj da muskarci budu po malo zbunjeni..naravno ne generalizujemo..ali vecina...odmah se nekako osjete povrijedjeni u svom egu..naravno ako izuzmemo situaciju da su frontovi od pocetka razjasnjeni i obje strane znaju da se radi samo o sexu za jednu noc...u protivnom .. :confused:
 
Vesela_zena_beogradska:
Kako koja ...



Ne stoji. U tom sluchaju ne bih ulazila u seks sa osobama gde postoji velika razlika u godinama, ili neshto drugo, gde je unapred jasno da ne moze da vodi nekom dubljem kontekstu.

pa mozda ne u tvom slucaju...ali radi se o vecini...znaci kako vecina zena razmislja..naravno da postoje uvijek iznimke..(hvala bogu) :wink:
 
otkacena slavonka:
pa eto samo si potvrdila to sto si citirala...ako sam dobro shvatila.. :confused:

o tome se i radi...vjekovima je to bilo normalno ponasanje kada su u pitanju muskarci...a kada se zene tako ponasaju..imam osjecaj da muskarci budu po malo zbunjeni..naravno ne generalizujemo..ali vecina...odmah se nekako osjete povrijedjeni u svom egu..naravno ako izuzmemo situaciju da su frontovi od pocetka razjasnjeni i obje strane znaju da se radi samo o sexu za jednu noc...u protivnom .. :confused:
Da, na neki nacin sam potvrdila ono sto sam citirala...
No, moram reci i ovo... Ja nikada ne idem na jednu noc, bas kao ni na ozbiljnu vezu... Jednostavno, pustim da se stvari spontano odvijaju... Ali, to sto me je neko jеbао, samo po sebi ne znaci da mucenik sad mora da me zeni...
Uostalom, ako je seks bio los, pa koji moj ce mi vise taj muskarac u zivotu... Ili ja njemu?!
 
gossca:
Svako ima svoj nacin. Ne kazem da ja imam sex bez emocija, samo kazem da mogu i tako. Svako moze. Drugo je pitanje da li zelim tako ili ne zelim, a da mogu - mogu.

ma shvatila sam ja tebe..ne moras da se opravdavas...upravo se i radi o tome..da ne mogu da uzivam u sexu bez emocija...a mnoge zene kazu da to mogu..i da sex vide samo kao akt zabave i rasterecenja...a ja eto ne mogu tako da ga vidim.
 
Sve je u galvi... mnogi nece da priznaju, ali mozak sve kontrolishe... moze vam biti lepo kada zelite, a moze biti i svejedno, kada zelite... samo je bitno koliko to zelite...
Um je tesno povezan i sa grizom savesti, uzivanjem, ljubavlju... Sa svachime ne shta pomislite... Svako osecanje se moze kontrolisati, ako se mozak iskoristi na pravi nachin...
 
prva sexualna iskustva imala sa svojom istinskom ljubavlju...od tog dana su sva ostala sexualna iskustva ostavljala cudan okus trecerazrednosti u ustima..
jednostavno sam nepopravljivi romanticar...i kada volem onda volem..a kad ne volem ni ne sexam...

Chak i bez istinske ljubavi postoji interna podela na drugorazredne, trecerazredne i ine seksove. Ovo ja samo onako, usput, da se zna da i mi koji ne konzumiramo seks iz ljubavi imamo takvu gradaciju.

U vezi boldovanog bih da upitam: Da li lako nalazish onoga koga zavolish? Shta bi poruchila osobama koje teshko, ako ikako, nalaze soul mate? Da li bi, da si i ti medju njima, odustala od svojih intimnih zelja i potreba u periodu koji se meri desetinom godina?
 
Gazdarica:
Da, na neki nacin sam potvrdila ono sto sam citirala...
No, moram reci i ovo... Ja nikada ne idem na jednu noc, bas kao ni na ozbiljnu vezu... Jednostavno, pustim da se stvari spontano odvijaju... Ali, to sto me je neko jеbао, samo po sebi ne znaci da mucenik sad mora da me zeni...
Uostalom, ako je seks bio los, pa koji moj ce mi vise taj muskarac u zivotu... Ili ja njemu?!

hahahaa pa to nitko nije ni rekao...ali mene zanima kako znas da li je sex dobar ili los..ako ulazis u sve to bez emocija..ili mozes da kazes postoji dobar sex bez emocija koji je isto toliko vrijedan kao i onaj u kojem ima emocija....tu i lezi moja dilema..to ne mogu da shvatim...da imas potrebu za sexom bez emocija to mi je razumljivo..ali da ga mozes poistovjetiti sa sexom iz ljubavi.. :confused:
 
Vesela_zena_beogradska:
Chak i bez istinske ljubavi postoji interna podela na drugorazredne, trecerazredne i ine seksove. Ovo ja samo onako, usput, da se zna da i mi koji ne konzumiramo seks iz ljubavi imamo takvu gradaciju.

U vezi boldovanog bih da upitam: Da li lako nalazish onoga koga zavolish? Shta bi poruchila osobama koje teshko, ako ikako, nalaze soul mate? Da li bi, da si i ti medju njima, odustala od svojih intimnih zelja i potreba u periodu koji se meri desetinom godina?


ma daj ..vi mene potpuno krivo shvatate ovdje...ja ne osudjuem nikoga..prije mislim da samnom nesto nije u redu :lol:

mislim da bih da sutra nedaj boze ostanem sama imala velike probleme sto se tice mog sexualnog zivota..jer bih stalno uporedjivala i trazila ljubav..a to bi me sputavalo da se prepustim nekome u potpunosti..i da..mislim da bih odustala..vec sam to prosla..dobro ne deset god.. :lol: ..ali nikada nisam imala tu potrebu cisto sexualnog zadovoljenja..ali potreba za ljubavlju mi je neunistiva...
 
Nije tachno da mushkarci "uvek zele da spavaju sa osobom koja je emotivno vezana za njih i ako oni nisu za nju".
To je mozda bilo tako pre 100 godina ali samo mozda.
Missim ako je kres varijanta u pitanju shta me zabole da li oseca neshto ili ne?
Bezveze...
 

Back
Top