Robert de Niro

crow

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.554
Al’ je brzo brao paradajz!

Iako je prošlo skoro 40 godina, u Čokotu, malenom moravskom seocetu nadomak Niša, još je sveže sećanje na dane kada je stopirajući, kao u filmu, u komšiluk zalutao Robert de Niro, tada anonimni student, a danas jedan od najpoznatijih holivudskih glumaca. Mršavi lepuškasti mladić, za to doba neuobičajeno duge kose, hteo je da noći na tavanu, brao je paradajz s domaćinima, a na kraju u konjskoj zaprezi pošao na pijacu. Otišao je iz sela, pa se neočekivano pojavio posle mesec dana sa automobilom kada su ga pokrali na obližnjoj pumpi - da pozajmi novac, nudeći kameru u zalog.

Najava našeg teniskog asa Novaka Đokovića da bi poznati glumac, koji je na poslednjem turniru u Americi viđen među njegovim navijačima, mogao da dođe krajem godine u Beograd, baš se svidela Čokoćanima, koji pozivaju De Nira da ponovo svrati u njihovo selo na prasetinu i rakijicu. Nažalost, Radovan Đokić, domaćin koji je junskog popodneva 1967. godine pred kišu pokupio usamljenog stopera i doveo ga u svoj dom, preminuo je pre šest meseci. U njegovoj kući nismo zatekli nikoga od porodice, ali komšije iz sela dobro pamte posetu Roberta de Nira.
- Sećam se da neje umeo da razgovara, pa dovedoše komšiju koji zna nemački. Nešto se popričaše malko, potapša ga po rukav. Kad, dođe jedan komšija koji razume francuski. Kaže, ide oblak, on bi da se skloni, sam da ne kisne, ‘oće na tavan da spije. Pričalo se da je tražija da ga zaključaju na tavan, a dao im kameru i pasoš. Rade kad ga čuo, kaže: Au, kud gost na tavan da spava, greota. Pa mu nasmestiše sobu. Probudiše se domaćini izjutra, a on ‘oće s nji da ide paradajz da bere. Ukači se sa nji na konjska kola. Dođoše na njivu, pokazaše mu koji je za branje, pa kad poče brzo da ga bere, a jedan komšija vika odonud: Je li, bre, Rade, otkude ti je ovaj što ovako brzo bere paradajz. A be, ne znam, vika Rade - seća se jedna od komšika iz Čokota.
I tu domaćinima čudu nije bio kraj. Kada su nabrali paradajz, De Niro se opet „ukači na kola“. Hoće i na pijac da ide! Dok je gazda Rade prodavao na pijaci, on je fotografisao nišku Tvrđavu, prespavao još jednu noć i krenuo dalje na put. Spakovali mu pogaču, sir i paradajz koji je brao prethodnog dana. Ali, to nije bilo poslednje viđenje sa Čokoćanima.
- Otide i dugo nije doodija. Posle nekoliko meseci, pa se vratija. Al’ s kola. Pričalo se po selo da su mu na pumpu pare ukraja, da nema s čim da ide, gorivo da kupi. A Rade na pijac. ‘Oće da ga vode kod njega. Upregoše Olgu, belu kobilu koju je posebno bio zavoleo dok je bio u Čokot, otidoše na tvrđavski pijac u Niš. I Rade mu dade sve pare što je pazarija taj dan, oko 450 tadašnjih dinara. Teo kameru da ostavi u zalog, ali Rade ni da čuje - priča Velibor Ranđelović Lile, dok nas vodi do njive na kojoj je De Niro brao paradajz. Lile kaže da je bio dečak kada je anonimni stranac došao u Čokot.
- Celo selo ga je primetilo. Tako dugu kosu niko nije ni smeo da pomisli da ima u to doba. Odmah bi me otac ošišao. Tada nije bio poznat. Ko je mogao i da nasluti da će da postane jedan od najpoznatijih glumaca. To i on tada nije znao. Ali se nije stideo da bere paradajz. Danas mladi da nemaju šta da jedu neće da uđe u njivu i da ubere paradajz. Ako reši da dođe, gozbu bi mu napravili - veli Lile.
I bratanac pokojnog Radovana, Dragan Đokić, i njegova supruga Radmila pozivaju ga da svrati, dok predsednik Mesne zajednice Čokot Zoran Petrović kaže da bi mu u Čokotu napravili doček kao što su „Đokovića dočekali u Beogradu“. Palo bi i neko prasence na ražnju.
Pa, ne dolazi svaki dan u goste Robert de Niro!


:D ja se odushevio kad prochito...
 
e
shta je bilo to s vanzemaljci
ja teg dosho iz inozemstva
pa zaglavio u neku selendru
ljudi kao neshto se zezaju na temu

a ja neshto nisam listao shtampu... :D

koja to zaebancija?
 
I sta sad, kad se R. De Niro umotava u Srpsku zastavu cineci najgnusniju demonstraciju Srpskog sovinizma prkoseci multietnickom, tolerantnom i modernom svetu u sred Njujorka onda predemo kao macke... Zivela Srbija i R. De Niro sa njom.
 
Ајде сад сви у парадајз :lol: ......и на таван да спавате......кукуруз да круните

Па Де Ниро није Бред Пит или неки слични шминкер
 
Како нема? Па да није било Чокота и Србије, не би било ни Де Нира :lol:
Шалу на страну, Де Ниро је жива легенда! Још код Ђоковића.....човек је.
 
Rujevit:
Како нема? Па да није било Чокота и Србије, не би било ни Де Нира :lol:
Шалу на страну, Де Ниро је жива легенда! Још код Ђоковића.....човек је.
bilo bi De Nira
al pitanje je dal bi bio u Noletovoj lozi ;)
 
mislem dab potkitno trebali d napravu spomenik na robert me diro
u selo čokot kraj pored niš.
jel ne ma smiso d neka mlogo manja sela u ne razviene opštine imau
spomenike kulture
nisu selo međa i žitište ništa veće tačke na kartu srbije i cveta a
ako će mo pravo
nisu ni stalone i vajs miler poveći glumci ot roberta
sam su malko jači.

a dočim podignu monjument
ima odmak d napravu i festival paradaiza za regijon balkana.
poslen će svi didu na pijac dga prodaju.
kad se ta akcia zapati u narodu ondak će pristignu turisti odvazda
iz japana čak.s mali foto aparati s pikseli unutri

al nema niki das gađa sas paradaizom ko u beli svet.
štedljivi su naši južnjaci
nego sve das proda pa pare u džep a turistima
fala lepo dovidženja dogodine
oreuar
bon vojaž
 

Back
Top