izbjeci vojnicku duznost

Poruka
4.422
ovo je istinito pismo(ukoliko se bas moze vjerovati svim izvorima interneta :lol: )
kojim je nepoznati mladic u Hrvatskoj pokusao izbjeci vojnicku duznost..

Stovani gospodine ministre obrane,
dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da cete moci rijesiti moj slucaj. Trenutno cekam poziv u redove HV.Imam 23 godine, ozenjen sam 47-godisnjom udovicom, koja ima 26-god. kci.Sa tom kceri ozenjen je moj otac.Ozenivsi kci moje zene, moj je otac postao i moj zet.U isto vrijeme, moja je zena tasta mome ocu, a kci moje zene moja je maceha.U sijecnju(januar) zena i ja dobismo sina.To je dijete brat oceve zene, a zet moga oca.U isto vrijeme, to je dijeto i moj stric, jer je brat moje macehe.Nedavno zena moga oca rodila je sina.To je dijete moj brat, jer je sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk jer je sin zenine kceri. Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muz necije majke i otac toga djeteta, ja sam otac zenine kceri, te brat njenog sina.Jasno je dakle, da sam ja svoj vlastiti djed.
Nadam se da sam sve jasno objasnio i da cete me gospodine ministre, razrijesiti vojne duznosti, jer zakon nalaze da sinovi vise od dviju generacija ( dakle djed, otac, unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.
Hvala vam na razumijevanju....



Odgovor Ministarstva Odbrane RH usljedio je nakon 2 tjedna.U izvjestaju je pisalo:
Osoba je permanentno razrijesena vojnicke duznosti, zbog sumnje psihickih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su posljedica kaoticnih odnosa unutar obitelji...

:lol: :lol: :lol:

ajde da vas cujem..koje slucajeve poznajete vi kada je u pitanju izbjegavanje vojnicke duznosti?
 
koliko vidim tvoj im "savet" nece trebati

"Kosovo se ne rešava vojno"
14. septembar 2007. | 09:51 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Ministar odbrane Dragan Šutanovac kaže da problem Kosova ne može biti rešen vojnim sredstvima.

"Siguran sam da nijedan odgovoran političar ne smatra da problem može biti rešen vojnim sredstvima. Naša bliska prošlost nam daje savršene primere, to je uvek bilo loše rešenje", izjavio je Šutanovac.

Šutanovac kaže da se poslednjih dana u javnosti sve češće otvara pitanje ulaska Srbije u NATO i da je to dobilo izuzetno veliku medijsku pažnju. "Nas tamo niko nije zvao, niti smo mi spremni za članstvo. Političke posledice takve kampanje najbolje su obrazložene u izlaganju ministra spoljnih poslova Srbije, koji je rekao da tako rizikujemo da izgubimo podršku prijateljski nastrojenih članica NATO-a i Evropske unije", rekao je Šutanovac.

Prema njegovim rečima, saradnja Vojske Srbije i NATO-a odvija se uzlaznom putanjom. "Dosta naših oficira školuje se u članicama NATO-a. Ne očekujem skupštinsku odluku koja bi mogla da zaustavi reforme sistema odbrane. Mislim da je to bila više predizborna poruka nego ozbiljno strateško promišljanje", kaže on.

"U poslednje vreme nijedna zemlja nije pristupila EU, a da pre toga nije bila članica NATO-a. To nije dnevnopolitičko, nego pitanje strateškog karaktera i iziskuje niz odgovornih, politički mudrih odluka. Sve to u budućnosti treba da omogući našim građanima da se bolje školuju, kvalitetnije leče, putuju bez problema, lakše nađu posao, bolje žive", kaže ministar.
 
otkacena slavonka:
ovo je istinito pismo(ukoliko se bas moze vjerovati svim izvorima interneta :lol: )
kojim je nepoznati mladic u Hrvatskoj pokusao izbjeci vojnicku duznost..

Stovani gospodine ministre obrane,
dozvolite mi da Vam objasnim svoju situaciju u nadi da cete moci rijesiti moj slucaj. Trenutno cekam poziv u redove HV.Imam 23 godine, ozenjen sam 47-godisnjom udovicom, koja ima 26-god. kci.Sa tom kceri ozenjen je moj otac.Ozenivsi kci moje zene, moj je otac postao i moj zet.U isto vrijeme, moja je zena tasta mome ocu, a kci moje zene moja je maceha.U sijecnju(januar) zena i ja dobismo sina.To je dijete brat oceve zene, a zet moga oca.U isto vrijeme, to je dijeto i moj stric, jer je brat moje macehe.Nedavno zena moga oca rodila je sina.To je dijete moj brat, jer je sin moga oca. U isto vrijeme, to je dijete i moj unuk jer je sin zenine kceri. Dakle, ja sam brat svoga unuka, a s obzirom da je muz necije majke i otac toga djeteta, ja sam otac zenine kceri, te brat njenog sina.Jasno je dakle, da sam ja svoj vlastiti djed.
Nadam se da sam sve jasno objasnio i da cete me gospodine ministre, razrijesiti vojne duznosti, jer zakon nalaze da sinovi vise od dviju generacija ( dakle djed, otac, unuk) ne smiju istovremeno sluziti vojsku.
Hvala vam na razumijevanju....



Odgovor Ministarstva Odbrane RH usljedio je nakon 2 tjedna.U izvjestaju je pisalo:
Osoba je permanentno razrijesena vojnicke duznosti, zbog sumnje psihickih nedostataka i mentalne nestabilnosti koje su posljedica kaoticnih odnosa unutar obitelji...

:lol: :lol: :lol:

ajde da vas cujem..koje slucajeve poznajete vi kada je u pitanju izbjegavanje vojnicke duznosti?

čista legenda, da ne kažem mit, pošto vojska sigurno ne oslobađa obaveze na osnovu jednog pisamceta
ali da imamo mnogo mladog sveta koji nije za "blizu oružja" to je tačno
 
popcorn-1.gif



filatelisa pogledaj moj post malo više onaj sa linkom
 

Back
Top