Jedanaest minuta

no imagination:
Ako se ne varam, srz knjige 11 minuta je prava ljubav, a ne sex. I kad je prava ljubav u pitanju i 11 minuta bude dovoljno, da bude vatrometa!!!
Tacno. Zena je imala odnos sa musterijama u prosjeku 11 minuta. Udala se za tipa u kog se zaljubila i nije mjerila vrijeme s njim. Tema je izvucena iz odlomka knjige koji,sam po sebi ne govori mnogo. Kako ce ko shvatiti taj dio knjige njegova je licna stvar. Svaka recenica izvucena iz konteksta, daje nam za pravo da je tumacimo kako hocemo. Tacnije, kako nam odgovara. Mislim da tema nije dobro formulisana.
Kada je u vezi sex ok, onda se osvrcemo na druge segmente i pokusavamo poboljsati odnos. Kada je sex u vezi los, onda pravi probleme gdje ih nije bilo. IToliko o vaznosti sexa. Ne vrti se sve oko tih 11 minuta, mada znam mnoge parove koji se ni u cemu drugom ne slazu, pa ipak ostaju zajedno. Neki i citav zivot. Sex, kao i sve stvari u zivotu, imaju onoliku vaznost koliku im mi damo. Nista vise i nista manje od toga. :-|
 
...не бих рекао...више је то потреба за друштвом, осећањима. Јесте секс феноменалан, јесте уживање,страст, вентил, ма све...али мени је некако увек било најлепше после...или у паузама...8-)

Тих 11 минута можеш увек да добијеш ако си млад, привлачан, а на крају, ако баш мораш и плаћањем.

P.S....аууу јбт...баш се осећам тупаво кад овако хорски бљујете Коеља...а мени се свидела причица о фукси из Бразила...

Borg_Queen:
ko sto neva rece kvazi filozofija, jos uz to pitka, a generacijama ciji su roditelji odrasli u komunizmu, ideologiji banalizacije coveka i zivota i imali da ih nauce nicemu, (odatle i ta budjava teorija o coveku zivotinji koja jelte ima za osnovni cilj da se razmnozava), ovo mu dodje jos kao nesto zanimljivo. moje misljenje :)

...хаха пази кад не могу да верујем да си ово ти рекла...сад већ звучиш као мој ћале...:lol:
 
Sve ono sto je protivno prirodi, protivno nasim najintimnijim zeljama, sve je to normalno u nasim ocima, a greh u ocima Boga. Trazimo nas pakao, potrebni su nam milenijumi da ga izgradimo i, posle mnogo truda, najzad mozemo da zivimo na najgori moguci nacin.

Jedanaest minuta Paulo Koeljo str. 184.
 
Citat iz knjige Jedanaest minuta Paula Koelja:

" "Za jednu noć? Hajde, Marija, nemoj da preteruješ. U pitanju je svega četrdeset i pet minuta, pa čak i tako, ako oduzmemo vreme potrebno za skidanje odeće, za lažno milovanje, za razmenu nekoliko oveštalih fraza, oblačenje, sve se svodi na jedanaest minuta sexa u pravom smislu te reči.''

Jedanaest minuta. Čitav svet se vrti oko nečega što traje svega jedanaest minuta.

I zbog tih jedanaest minuta u jednom danu od dvadeset i četiri sata (ako pretpostavimo da svi vode ljubav sa svojim ženama svakog dana, što je besmislica i laž), dakle, zbog tih tričavih jedanaest minuta oni se žene, izdržavaju porodicu, podnose dečji plač, izmišljaju kojekakva objašnjenja i izvinjenja kad stignu kasno kući, gledaju desetine, stotine drugih žena s kojima bi voleli da šetaju pored jezera, kupuju sebi skupu odeću, a njima još skuplju, plaćaju prostitutke da im nadoknade ono što im nedostaje..."

Da li se zaista sve svodi na tih jedanaest minuta?
Mnogo brate..5 je sasvim dovoljno toliko programa ima kablovska
 
Mislis da se ljudi zene tj udaju zbog tih 11 minuta?Da izdrzavaju porodicu zbog tih 11 minuta?
...Čitao sam neka istraživanja naučnika(američkih naravno) da muškarci ulaze u duže veze ili brak zbog redovnog sexa e sad koliko se to uklapa u ovih jedanaest minuta,ne bih znao reći....
.... a da nije malo tih jedanaest minuta....:roll:
 
a imas neke istochnjachke ... postupke? za dug odnos... valjda je to Tao
kinesko... ok ima kamasutra ali ovo je kinesko... TAo ja mislim da se zove... odnosi se na mushkarca... to je u stvari filozofija nije valjda smao postupak
 
...Čitao sam neka istraživanja naučnika(američkih naravno) da muškarci ulaze u duže veze ili brak zbog redovnog sexa e sad koliko se to uklapa u ovih jedanaest minuta,ne bih znao reći....
.... a da nije malo tih jedanaest minuta....:roll:

Mislim da je to malo isfolirano razmišljanje - ući u brak zbog seksa. Svi mi volimo da imamo porodicu, nekog na koga ćemo se osloniti. Vidim u onom citatu piše ,, trpe plač dece". Deca su najveće bogatstvo, neko ko je deo vas, neko ko će vas pogledati u starosti. Svi u braku samo gledaju mračnu stranu i to me mnogo nervira kod ljudi.
 

Back
Top